Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei traznite - oneshots

#1
O sa scriu oneshot-uri de doua sau trei capitole, insa voi scrie si doar de un capitol, acum depinde.


Titlu : Suflet patat.
Varsta minima: -
Gen: Cred ca aici domina Drama.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: De oricare doreste cititorul.



Paseam usor pe coridoarele spitalului tinut captiv adanc in gandurile mele intortocheate. Nu reuseam nicicum sa-mi revin din soc si asta nu era de bine. De fiecare data cand deveneam agitat toate imi ieseau pe dos si se intamplau numai lucruri rele, accidente imprevizibile. Clipisem des atunci cand ma lovisem de o doamna sau mai bine spus domnisoara.
- Scuzati-ma. Spusesem mai mult soptit, indepartandu-ma rapid fara a-i mai auzi replica.
De ce trebuiau sa mi se intample toate astea numai mie? De ce mereu lucrurile intunecate precum si intamplari rele plutesc in jurul meu? Am eu o aura atat de obscura si ademenitoare de necazuri?
O gramada de intrebari imi umpleau mintea, facandu-mi capul sa pulseze puternic. Ma aflam in aceasta cladire in care albul si mirosul de medicamente domina, de aproximativ o saptamana. Devenisem un zombi in carne si oase ce circula liber peste tot. Nu aveam pic de stare stiind ca persoana ce-o iubeam din tot sufletul se afla pe un pat, neputincioasa, luptandu-se pentru viata ei cu moartea infioratoare. Tresarisem puternic doar la gandul ca as putea s-o pierd. Ce aveam sa fac eu fara ea? Daca avea sa ma lase singur pe lumea asta plina de pacate si rautati nemasurabile?
Hotarasem totusi sa-mi alung acele idei din minte, indreptandu-ma spre iesirea ce ducea in gradina din spatele spitalului. De cum iesisem aerul proaspat imi invaluise chipu-mi palid si oftasem prelung. Puteam sa jur ca aveam doua pungi negre sub ochii incredibil de verzi, daruiti de la mama natura. Pasi ma purtara in fata unei banci. Dupa cum arata era acolo de multi ani, insa fara a mai sta pe ganduri ma asezasem pe ea. Picioarele imi tremurau puternic, precum si mainile si tot corpul. Fusesem asa inca de cand parinti dirigintei mele ma anuntasera de internarea ei aici si de starea critica in care se afla dansa. Copacii din gradina pareau atat de batrani, incat puteam sa jur ca si ei erau tristi pentru fiintele ce ajungeau aici. Pentru oameni batrani si bolnavi, precum si pentru tineri bolnavi de cancer si leucemie.
Macar daca am iesit de acolo putin aveam sa ma racoresc si eu putin inainte de a-mi lua locul din sala in primire. Imi ridicasem privirea inspre cer, putand sa observ nori negri ce se asternusera pe bolta albastra. Ploaia avea sa vina cat de curand, insa nu imi pasa. Imi dusesem mana dreapta in dreptul pieptului si imi stransesem tricoul in pumn. Ma simteam mai agitat decat in orice alta situatie a vietii mele, si cei care ma cunosc stiu prea bine ca viata mea nu a fost "roz".
"Stateam in sezut pe iarba deasa si frumosa, privind-o. Parea absolut superba pana si in lumina nopti, ce ne-o oferise cu bunatate mareata Luna. Zambisem fericit, continuand insa sa culeg informatii de prin carti pentru diriginta mea.
- Ai gasit ceva? intrebase pe vesnicul sau ton bland si plin de caldura, dezvelindu-si dintii perfecti si albi.
- Nu prea gasesc nimic sincer, inafara de... asta. Spusesem aplecandu-ma peste dansa si rupand un trandafir, il asezasem in par.
Parul ei negru precum taciunea ii acoperise chipu-i angelic si micut. Eram indragostit de ea pana peste cap, insa eram constient ca nu m-ar fi acceptat din cauza varstei si pentru ca-mi era profesoara si totusi... nu aveam de gand sa renunt.
- Nu trebuia sa faci asta! Spuse ridicand putin vocea, insa nu-si ridicase privirea spre mine. Tu nu trebuie sa ma iubesti pe mine... esti tanar... poti...
Am intrerupt-o.
- Lasa-ma sa te iubesc. Ii rostisem bland, indreptandu-ma in directia sa si luand-o protectiv in brate. Poate nu simti la fel si nu permiti... dar, eu oricum te iubesc. Spusesem cu sinceritate.
Simtisem o lacrima calda cum cazuse pe bratul meu drept, luand contact cu pielea mea sensibila. Spre surprinderea mea nu ma respinsese, ci isi ridicase privirea si imi soptise...
- Multumesc..."

Amintirea acea ma cutremurase cumplit. Imi amintisem ca atunci fusese prima data cand imi marturisisem sentimentele fata de ea, chiar daca era evident c-o iubesc. Nu-mi putusem reprima un zambet trist ce-mi rasarise imediat pe chip. Daca eu o iubeam si fusesem binecuvantat cu iubirea ei, atunci, de ce trebuia sa-mi fie smulsa cu atata rautate de langa mine? De ce nu putea sa ramana aici si sa traim fericiti?
Ma ridicasem de pe bancuta, indreptandu-mi pasi spre salonul unde era tinuta ea. Angela a mea...
Pe drumul ce mi se paruse mult mai lung, imi amintisem diferite momente cu ea impreuna cu mine. Imi amintisem cum ne bucuram noi de orice, atunci cand eram amandoi. Nimic nu ne putea desparti pe vremea aceea si totusi acum e alta poveste. Mirosul inecacios de medicamente si oameni bolnavi ma facuse sa stramb din nas si sa privesc parintii Angelei ce asteptau parca, ceva.
Apropiindu-ma tot mai mult observasem tristetea din ochii tatalui sau si lacrimile amare ce cadeau mult prea repede de pe chipul mamei sale udand podeaua de faianta.
- Iti multumim ca ai avut grija de ea... Imi spuse tatal ei pe un ton grav, coborat ce ameninta sa se sparga.
Privisem nedumerit cateva secunde, apoi totul mi se intuneca in fata ochiilor si imi revenisem la fel de repede la auzul vorbelor mamei sale.
- Zack, oameni morti nu se mai intorc niciodata. Inca esti tanar... o sa treci peste.
In acel moment simtisem cum cerul imi cazuse in cap. Dadusem frau liber lacrimilor sa cada. Ma simteam oribil, imi simtea inima sfasiata in mii si mii de bucatele care se pierdusera. Tot trupul imi tremura si parca puteam sa-i aud si acum vocea subtire si blanda.
Fara a mai gandi sau a mai spune ceva incepusem a fugi din acel loc prevestitor al mortii. Lacrimile continuau sa cada iar picioarele se miscau din ce in ce mai repede. Cat de teribil fusese sa fac un parinte sa vorbeasca asa de propriul copil! Dar si mai teribil... ma simteam, terminat, infrant. Nu puteam descrie in cuvinte ceea ce simteam cu adevarat, insa nu era ceva aducator de bine, astfel ca... lesinasem. Durerea care mi-o adusese plecarea ei imi pricinuise numai rele, caci lesinasem pe sosea. Ce avea sa se intample cu mine? Ce avea sa se aleaga de sufletul meu si inima sangeranda? Nimic. Totul fusese scufundat intr-un mare nimic inca de cand auzisem ca ea... murise.






Ok poate nu mi-am gasit tocmai titlul potrivit, insa doar la asta mi-a stat capul. :|
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#2
Titlu : No say goodbye. (ce titlu o.o insa doar asta mi-a venit in minte:] )
Varsta minima: +18
Gen: Drama, Hentai, Romance.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: poate putin limbaj colorat.
Tipul de comentariu solicitat: De oricare doreste cititorul.






Imi amintesc ziua in care te-am cunoscut. Pur si simplu cand te-am vazut am ramas acolo ca o stana de piatra in fata ta, mult prea fascinat pentru a putea scoate o vorba. Pielea ta alba ca neaua era perfecta, mult prea perfecta pentru vreo pamanteana. Ochii tai negri precum doua abisuri care ar inghiti orice in calea lor, ma facusera sa inghit in sec pentru prima oara, daruindu-mi un fior placut pe sirea spinarii. Trupul tau subtire, insa destul de dezvoltat, ar fi putut induce in eroare pana si un barbat casatorit, ca si mine de altfel. Puteai sa atragi in pacat pe oricine ti-ai fi dorit doar prin atitudinea si corpul tau perfect. Buzele micute, roz, pline ma chemau parca, atunci pe vremea acea, ma indemnau sa le ating... sa le sarut, sa le gust. Parul tau negru si lung iti dadea un aer de printesa sau zana. M-ai fermecat doar prin simpla ta prezenta inaintea ochilor mei.
M-ai intimidat, doar printr-o simpla privire mult prea adanca. Pe vremea acea parea ca voiai sa ma mananci, sa ma analizezi ca un pradator. Nu stiam ce se intampla cu mine, insa era al naibi de excitat doar dintr-o atingere, caci nu stiu daca iti mai amintesti, dar m-ai atins in cel mai pervers mod. Te-ai apropiat de mine usor, pentru a-mi prelungi asteptarea si m-ai imbratisat de la spate, daruindu-mi o mangaiere perversa in partea de jos a trupului si mi-ai soptit seducator in ureche:
- Ai dori... sa ne retragem?
Nu puteam sa-ti raspund in niciun fel. Nici macar nu puteam sa ma misc. Atingerea ta aducatoare de placeri si necazuri in aceelasi timp m-a fermecat si totusi, mintea imi urla disperata sa plec de acolo. Imi spunea sa te las fiindca sunt casatorit si am o familie, dar nu am ascultat-o. Nu ma puteam misca din locul acela. Nu-ti puteam alunga prezenta din mintea mea si nici pe cea de langa corpul meu. Imi era cu parere de rau, dar nu puteam spune "nu", asa ca am acceptat invitatia ta intr-un sfarsit. Chiar daca ma treceau toate apele si ma incercau sentimente grele, am acceptat. Ti-am prins delicat mana in a mea si m-ai condus pana la limuzina ta. In timp ce-ti atingeam pielea mainii o noanta rozalie si-a facut aparitia pe chipu-mi, insa nu ti-am dat drumul. Ma simteam incapabil sa te las, sa nu iti mai simt atingerea.
Un domn mai inalt decat mine si-a facut aparitia in fata noastra si i-ai spus pe un ton poruncitor sa ne duca la un apartament. Atunci mi-ai raspuns fara sa-ti rostesc macar vreo intrebare. M-ai informat ca nu locuiesti in L.A si ca erai doar in trecere. Atunci am zambit fericit gandindu-ma ca oarecum nu era nimic rau daca noi doi am fi facut ceva, fiindca aveai sa pleci si sotia mea nu avea sa afle nimic din toata treaba asta murdara. Trebuia sa ma simt ca un ticalos ca-mi insel nevasta nu? dar nici macar nu am avut vreo remuscare, nici macar atunci, cand m-ai sarutat.
A fost indeajuns un sarut pentru a-mi elibera fiara. Odata ajunsi la locul stabilit de tine am coborat amandoi din masina, de mana si intrati in bloc te-am tras mai aproape de mine si ti-am soptit un 'imi pare rau', apoi te-am sarutat apasat, nelasandu-te sa intrebi de ce ti-am spus asa. Te-am muscat pervers de buza inferioara croindu-mi loc pentru a patrunde in lacasul tau umed si am reusit. Dulceata din interiorul gurii tale m-a ametit complet, insa nu te-am lasat, tot nu ti-am dat drumul. Inspectam cu sete fiecare coltisor ascuns al lacasului tau intr-un mod salbatic, pofticios, atat de necaracteristic mie.
Te-am pozitionat in asa fel incat sa-mi poti cuprinde bazinul cu picioarele tale. Ahh si ce mai picioare fine aveai. Nerupand jocul m-ai condus doar din semne la lift. Odata ajuns inauntru ai apasat pentru etajul '10', dar doritor cum eram si prea prins in mrejele pasiuni nu mi-a pasat de asta, caci am inceput sa-mi indepartez tricoul albastrui pe care-l purtam. Atunci, chiar daca in partea de sus nu purtam nimic ma simteam atat de fierbinte... si totul era din cauza ta, dar imi placea. Adoram modul in care m-ai facut sa iau foc, atat de simplu... si pentru mine extrem de complicat. Mi-ai luat un sfarc intre buze incepand sa-l lingi si sa te joci cu el. Am gemut incantat, lasandu-te sa-ti faci de cap cu trupul meu doritor. Eram asa aprins incat credeam ca la un moment dat aveam sa mor de la caldura in care eram 'prins'. Cand un sunet s-a facut auzit am inteles ca am ajuns la locul dorit. Prin miscari delicate mi-ai ridicat tricoul de pe jos si din nou m-ai atins. Atat de pervers... atat de... fara cuvinte. M-ai tras dupa tine pe coridor, conducandu-ma destul de repede la apartamentul tau. Ai deschis usa cu o cheita ce se afla sub prag si m-ai impins inauntru, inchizand usa cu piciorul. Totul mi se parea scos din filme deocheate, insa imi placea mult... si Doamne, Dumnezeule ce mult imi placea.
In acel moment simteam flacarile pasiuni si nu ma mai puteam controla deloc. Te-am lipit de usa printr-o miscare, napustindu-ma asupra ta precum un pradator pe prada sa. Ti-am ridicat mainile deasupra capului si m-am lasat purtat de val. Lipindu-mi buzele de gatul tau de lebada ai gemut incantata si m-ai prins de paru-mi auriu, strangandu-l usor, indemnandu-ma sa nu incetez. Atunci, chiar mi-ai scos fiara dinauntrul meu. Ai lasat-o sa iasa libera si sa faca ce-si dorea, sa te devoreze pe tine. Te-am luat pe sus si ajuns in living te-am trantit pe pat. Fata ta pur si simplu parca imi spunea 'ia-ma mai repede' cea ce nu era prea normal, insa am ingnorat si i-am acordat toata atentia mea doar trupului tau. Se parea ca nu eram singurul inflacarat pe atunci.
Incepusem amandoi sa ne oferim placeri prin miscari calculate, perverse si atat de... delicioase. Ti-am indepartat fiecare articol vestimentar in parte, aproximativ, caci voiam sa vad cum iti sta doar in lenjeria intima. Aratai mult mai perfecta dezbracata decat imbracata, insa asta e doar o opinie de-a mea. Ti-am umplut tot trupul de sarutari dulci, facandu-te sa gemi la fiecare atingere ce ti-o ofeream si eu sa-ti ofer gemete de placere la fiecare atingere ce mi-o ofereai. Atunci ma gandeam ca noi doi eram facuti unul pentru altul insa, mai tarziu am aflat ca doar ma inselam cu privire la acele ganduri. Ti-am indepartat sutienul incet pentru a-ti prelungi asteptarea si imediat de cum ai ramas fara el m-am napustit asupra sfarcurilor tale rozali, frumoase. Am inceput sa ma joc, cu ele, sa le ling si sa le musc usor si placut. Tu in schimb imi incantai auzul cantandu-mi de fiecare data si-mi placea. Daca s-ar fi permis, mi-as fi dorit ca tu sa fi sotia mea, insa nu toate devin dorintele realitate. Am inceput sa cobor din ce in ce mai jos pe trupul tau si, odata ajuns pe abdomen mi-am desenat initiala. Un "A" mare. Daca stau sa ma gandesc acum, niciodata nu ti-am dezvaluit ca ma cheama Aron si nici tu nu m-ai informat in legatura cu numele tau. Ma intreb oare, cum te cheama?
Ti-am prins chiloti intre dinti incepand sa-i trag in jos incet... Urcand din nou asupra ta ti-am luat gura ostatica, incepand un joc ritmic, un razboi pentru dominanta ce era dat intre limbile noastre, un joc pe care insa l-ai pierdut. In timp ce ne sarutam cu foc, am scapat si eu de haine extrem de rapid trecand la urmatoarea etapa.
Introducandu-mi un deget inauntrul tau am simtit o caldura nemaivazuta si imediat mi-am dat seama. Erai virgina. Totusi, nu mi-am putut impiedica sa iasa la iveala un zambet pe chip, imediat ce am oprit sarutul. Am inceput sa misc acel deget, facandu-te sa gemi de placere din nou si din nou... incantandu-mi auzul. Daca stau sa ma gandesc bine m-am simtit mult mai ok cu tine, decat cu nevastamea. Poate ca sunt un pic rautacios, insa asta e. Pe masura ce timpul trecea am mai adaugat un deget, miscandu-le ritmic in interiorul tau. Intre timp iti umpleam trupul de sarutari, pe care in mod normal nu ar fi trebuit sa ti le ofere un barbat casatorit. Nu era vina mea ca doar tu reuseai sa aprinzi acea flacara in mine, in acel hal in care nu ma mai puteam controla. Pozitionandu-ma intre picioarele tale ti-am cerut permisiunea si mi-ai acordat-o printr-o simpla inclinatie a capului, asa ca te-am patruns. Un tipat s-a auzit in toata camera, iesind din gura ta. Atunci, m-ai apucat de umeri si ti-ai infipt unghiile adanc in carnea mea. Nu m-a durut, insa din cauza acea a trebuit sa ma feresc mult de nevastamea pana mi-au trecut urmele. Am inceput sa ma misc in interiorul tau, usor si placut, dar nu am mentinut acel ritm la nesfarsit caci eram prea infometat. Erai atat de stramta si de placuta, incat nu m-am mai putut stapani. Am inceput sa fac miscari de dute-vino cat mai adanci si mai rapide, facandu-te sa scapi gemete peste gemete la fiecare patrundere, cea ce am facut si eu. Iti mai prindeam buzele si le tineam captive minute in sir, gustandu-ti dulceata. Acea aroma ma facea parca dependent de tine, caci imi trebuia tot mai mult si mai mult.
Dupa ce actul a tinut aproximativ doua ore, care mie mi s-au parut doar douazeci de minute, am cazut extenuat langa tine, imbratisandu-te strans si... am adormit. Cand m-am trezit insa, am avut marea supriza de a ma afla singur in apartament si ridicandu-ma, am gasit un bilet.

[center]"No say Goodbye"[/center]

Doar atat scria pe el si nu mi-am putut reprima un zambet. Chiar doream sa te revad din nou, sa te simt cat mai aproape caci, doar tu puteai indeplini perfect rolul de amanta.





~~~~~
Oke nustiu cat de buna sunt la hentai, insa ce stiu este ca-s incepatoare la acest gen =)). Totusi, astept niste pareri :D. Sper sa va placa:3. Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Idei tampite. Unix 4 3.617 15-05-2012, 04:01 PM
Ultimul răspuns: Unix
  Idei Azazel 0 2.251 28-01-2012, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Povesti scurte si idei CyBeR 9 9.817 27-01-2012, 04:32 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Exces de idei [eseuri/povesti] Mitsukai Yoru 10 8.402 03-08-2009, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Tox


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)