Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: CONCURS DE DESEN STIL MANGA, Y\Y?
HOLLY FLYING RABBITS, YESYESYES
50.00%
3 50.00%
FU.
0%
0 0%
fml. OTL
0%
0 0%
DA. DA, I SAY.
16.67%
1 16.67%
DA. JA. QUI. YES. HAI. SI. KEN. TA. ANO. IGEN. NAI.
33.33%
2 33.33%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Idei pentru concursuri de fan art

#1
Yo maggots.

Din punctul meu de vedere, AZul stagneaza pe partea artistic-vizuala. Asa ca ce ar fi sa veniti cu idei de miniconcursuri de desen care sa scoata dragostea pentru arta manga la suprafata? =w= Putem incepe ceva gen 'desenul saptamanii', cum e pe a-c si in multe alte locuri sau un alt AZ-ART, whatever tickles your fancy.

Idei aduse de mine pe masa:

1.VOCALOID
> fiecare concurent isi alege un cantec compus pentru a fi cantat de un Vocaloid [merge si UTAUloid] si deseneaza ceva legat de acesta. Practic, ar fi un miniconcurs de fanart vocaloid, da xD Dar asta doar daca exista destui fani ai programului pe site ...
> castigatorul fiecarei runde se alege prin vot de catre membrii forumului care nu au participat la concursssss

2.Desenul Saptamanii
> se desemneaza o tema duminica, pana miercuri trebuie sa postezi desenul, joi incepe votarea si duminica se anunta castigatorul + tema urmatoarei saptamani si tot asa.

3.Sketch per week
> asta e luata de pe smackjeeves. Deci nu e de fapt concurs, mai mult 'uite ce pot sa fac, ziceti ce credeti'. Tema e aleasa de cineva [haha eu] si timp de o saptamana se pot posta desene si schite legate de tema respectiva pentru a fi corectate/studiate

4. Zuppy love
>ayeee, faceti fanarturi cu Zuppy [sub forma de pisica, om, nekomimi, whatever]. Tot la fel ca la prima idee ar fi organizarea.



Saaaaa~u , merg imbinate 1 cu 4, like, Zuppy in different vocaloid songs hahaha

Si orice concurs/proiect vom incepe, accept si desene facute digital [dar sa imi trimita artistul vreo 3 printscreens din procesul de 'fabricare'].

#2
Ma ofer voluntar sa ajut cu orice este nevoie!
Pot oferi credite sau medalii ca premii si o sa incerc sa vorbesc cu Marina sa vedem daca mai putem face rost si de o sponsorizare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concursuri si jocuri online danielty95 1 2.496 31-12-2008, 02:27 PM
Ultimul răspuns: InuYasha Hanyou


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)