Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ichigareli ^^

#31
Helau.
Am revenit cu o lucrare,
[Imagine: 2dcfuj6.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#32
Bun, acum ca am timp sa critic o fac, pana pot, caci de maine nu mai am timp. Poate e ultima lucrare pe care o comentez pana la concediu 39 .

Te-ai mai imbunatatit, bravo! La aceasta lucrarea nu-mi place faptul ca fundalul cam simplu, desi pe langa personja e plin de c4d's... linia "aproape" verticala de langa tipa strica tot, strica sensul semnaturii, o parte e vertical, alta orizontal, alta oblic... hotaraste-te, nu poti face o mie de sensuri, doar doua [cel mult doua]. Textul era perfect daca nu era asa departe - oameni buni, invatati-va, intotdeauna textul sta aproape de personaj, nu la capatul celalalt. Border nu ar fi stricat, dadea ceva farmec lucrarii. In rest e bine, imi place, de la rau ai ajuns la bun. Vreau sa vad mai mult, vreau sa vad foarte bun. ^^ Hai, bafta mai departe, vreau rezultate bune.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#33
hey. btw, te mai astept pe aici
[Imagine: 2mfemh3.jpg]
sper sa nu te dezamagesc cu sigul asta21
Cea mai reuşită semnătură.

#34
Hello hug Se pare ca nu am mai trecut de mult timp pe aici. Nici macar nu stiu de ce 22 Oricum, ceea ce conteaza cu adevarat ca sunt aici si sunt gata sa comentez. S-a putut observa o oarecare schimbare de la primele tale lucrari pana la ultima postata ( apropo de ultima, imi place xD ).
Ultima semnatura e chiar draguta, chiar daca marimea nu prea mi se potriveste, adica mie imi plac cele mai mari unde culorile sunt mai accentuate ( chiar daca e vorba de negru ). Inca mai trebuie sa lucrezi la contrast, cat despre brushuri, ma bucur ca ai mai avansat. Ceea ce este mai important e ca se vede, chiar se vede diferenta de la prima pana la ultima lucrare. Fii mandra 71

O sa mai trec pe aici pupic Ba'bye.

#35
Oi Albastru. 22
Ok, nu inteleg, ce Dumnezeu poti sa le faci la imaginile originale de le-a scazut calitatea in asemenea hal, cel putin la ultimul sig, stiu imaginea, am facut multe incercari pe imaginea aceea, ma rog.
Incearca sa iti iei niste c4d-uri noi, brush-uri, texturi daca sti sa le folosesti, vectors, etc. noi. Si te rog nu mai decupa imaginile, se vede naspa, cel putin la sig-ul cu Shugo Chara, se vede cum ai decupat si e naspa, puteai sa folosesti Smudge Tool pentru a acoperi asta, Double Layer si pe cel de-al 2-lea aplicai Smudge Tool, daca sti cum, gasisem un tutorial foarte bun in legatura cu acest efect, dau edit daca il gasesc. ^ ^
Hmm, ce-ar mai fi, a da, la culori nu stai prea bine, de exemplu la ultimul sig culorile mii se par praf, din cate imi amintesc eu, in imaginea originala tipa avea ochii rosii si restul era mai gri, sau un albastru inchis, ceva de genu, puteai sa pastrezi ceva din culorile alea pentru un contrast mai frumos, este adevarat ca portocaliu si albastru (culorile pe care le-ai pus tu acolo, sau cel putin cele care ies in evidenta) sunt complementare dar nu arata prea bine, eu una, cand vine vorba de culorile numai complementarele nu le folosesc, in mare parte folosesc roz cu albastru/turcoaz si ma gandeam sa incerc sa vad ce iese si cu portocaliu si verde, am vazut aceste doua culori intr-un videoclip si mii s-a parut ca arata chiar bine, in fine, cand mai faci un sig ceva incearca sa pastrezi si ceva din culorile originale, ca ala care a facut imaginea stie ceva mai multe ca tine ^ ^ fara suparare.
Apoi, revin la faza cu imaginile decupate, daca nu iti place background-ul foloseste renders, gasesti peste tot, totusi cauta imagini mari, alea au calitate buna, apoi, pentru back, ori il faci negru si bagi niste efecte dragute, niste c4d-uri nu prea stridente care sa dea bine ori poti folosi un stock ceva, daca vrei, am eu cate doresti, totusi, daca ai chef sa cauti asa ceva nu scrie ca n00b-ul pe Google/DeviantArt/etc. 'stock', mai bine dute pe Zerochan.net si cauta niste peisaje ceva, ceva de genu:
http://i51.tinypic.com/2rg0utj.jpg
http://i53.tinypic.com/29nv5hw.jpg

Btw, vad ca la text nu prea te descuri, well, incearca sa il lasi deoparte momentan, sau cel putin font-urile 'elegante' si eu le foloseam la inceput, acum le folosesc mai rar, folosesc mai mult font-uri simple, gen Arial.

Ma rog, sper ca te-a ajutat cu ceva postul meu. ^ ^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#36
Hey.
MErsi de critici,btw, MimiÅŸor ..habar nu am cum sa folosesc site-ul ala ca sa caut stockuri^.^
lasand la o parte, am venit cu o lucrare de care nu sunt chiar multumita, dar astept pareri
[Imagine: 208wsxt.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#37
Helau. Sper ca de data asta sa comentati :d.

[Imagine: 1emofk.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#38
Azi cand ma pregateam sa-mi pun noile GFX-uri in topicul meu pustiu m-am gandit sa dau mai intai cateva comentarii si am ajuns in topicul asta. E prima data cand trec pe aici deci sa nu te superi daca sunt putin mai dura. Inainte de toate vreau sa iti spun ca stilul meu e foarte diferit de al tau deci, critica mea s-ar putea sa nu fie de prea mare ajutor.
Incepem cu inceputul, calitatea imaginii nu e foarte buna, asa era de la inceput? Incearca sa nu mai iei imagini de pe google. Au calitatea foarte proasta. Iti recomand http://www.zerochan.net/ gasesti tot ce vrei la o calitate superioara (parca am fi la o reclama TV). Revenind la lucrare, backgroundul e cam simplu si intunecat. Nici mie nu imi place prea incarcat dar e cam sec. Ai folosit brush-uri si cd4? Ei bine, dupa ce le "instalezi" pe sign, sterge absolut tot ce e pe personaj. Arata inestetic. Adica, saracuta fata mi se pare cam inghesuita si acoperita acolo.
Asta-i tot si iti urez succes in continuare si sa nu te dai batuta. Tu faci opere de arta pe langa ce faceam eu la inceput. ^^

PS: Daca ai chef si timp poti trece si pe la mine.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#39
(30-06-2011, 10:16 AM)Ichigo. A scris: Hey.
MErsi de critici,btw, MimiÅŸor ..habar nu am cum sa folosesc site-ul ala ca sa caut stockuri^.^

Lol, cum nu ? la search scrie si tu un tag ceva unde poti gasi si stock-uri, de exemplu... city saaaau beach 21 chestii de genu ^ ^

Cat despre comentarii, well, nu vad vreo evolutie so... totusi, mai sterge din c4d-uri data viitoare, cel putin de pe personaj, nu de alta dar in ultimul sig personajul parca se inneaca acolo. o.o"

Bafta!
[Imagine: 9qh35v.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)