Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ice_Andrei's art

#1
Stiu ca imaginea este foarte proasta , datorita tipului de camera de la telefonul mobil (VGA) . Sper totusi sa va placa . ^ ^

[Imagine: 2164118770_b37f7817f3_m.jpg]

[Imagine: 2163319829_5e368bb7ea_m.jpg]

[Imagine: 2163319757_3c0b0edc3f_m.jpg]

#2
fiindca aveam doar 2 solutii(comentez sau tac, logic) am zis sa ma ofer...
1. eh...dragonu l-ai nimerit
2. oare cu ce sa incep 29...fata deformata. Mai lucreaza la ochi. Inteleg ca poate nu vroiai sa raisti sa nu faci cine stie ce urechi, da' nuprea le vad >.<. La par trebuia sa te inspiri dintr-o poza, poate asa avea o forma ceva mai normala. Umerii sunt prea drepti, pare teapan O_o . Haina (bluza/tricou sau ce o fi) e bine ca ai facut model, macar ai incercat, trebuia sa lucrezi mai cu atentie la scris sau sa fi facut unu mai usor.
3. (ii iau pe aman2 odata) Aceeasi chestie cu paru'. Fetele-s deformate Ochii ar trebui sa vina paralel cu marginea foii (si corpu') nu sui. Doamne fereste sa se nimereasca vunu' cu picioare ca alea >.< (scuze).
n-ar strica niste tutoriale(parca asa le zicea). Incearca sa faci mai intai liniile ajutatoare->pentru proportii si oricum faci mai repede si mai usor;risti mai putin sa-ti iasa corpul sui. Cand desenezi nu apasa prea tare fiindca dupa ce stergi (daca stergi) raman urme.
cam atat Smile...sper ca ti-am fost de ajutor.

#3
sincer......mai ai mult de lucru.....nu imi pot da seama foarte bine..de ce se vede in imagine.....dar.....chiar trebuie retusate.....sa lucrezi mult ..asta e singura chestie ca sa faci desen cat de cat dragute......
cum a spus si Yu-Gi ...invata sa nu mai apesi pe creion......sa dai incet cu el...fin.....
sper sa nu te superi......

Here is me,
~Hell Girl~

#4
sunt cam ciudate scuze ca iti zic....
nu ai respectat proportiile fetei si a corpului
si sincera sa fiu arta ca desenele unui copil de 6-7 ani
poate daca ai incerca sa respecti proportiile ar fi mai bine ^^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)