Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I wanna run, run, in your arms(Naruto fic)

#1
PAi eu sunt noua aici, daca vreti sa ma cunoasteti mai bine, dati o fuga pana la nou veniti..m-am gandit sa-mi incep intrarea cu un fic, nu va spun daca e sasusaku . narusaku, garaasaku sau cava de genu, daca vreti sa aflati va trebui sa cititi:P so ,,what are you waiting for? look down to read,:))

Disclamer:
Nu detin nici unul din personajele anumeu-lu/mangaul-ul/ doujinshi-ul Naruto si nici nu profit sau voi profita de pe urma acestora..blah,blah, blah..asa!

Chapter I

PFFf, ploua.De doua zile numa' ploua, deja m-am saturat,se vede ca vine toamna.Aerul tomnatic a invalui orasul.Peste o saptamana incepe scoala,15 septembrie,cine ar putea aceasta data?ei bine eu nu,zilele de vara cu skateboard-ul prin parc toata ziua, cand ma culcam la ce ora vroiam, fara sa-i aud gura mamei si noptile cand petreceam pe malul marii
, la foc de tabara..se pare ca trebuie sa-mi iau adio de la toate astea si sa-mi pun uniforma pe mine..sunt o uituca, dupa toate astea am uitat sa ma prezint.Ma numesc Sakura Haruno si am 15 ani,parul meu este de culoare roz,stiu ca e ciudat oentru o fire rebela ca mine, dar imi place,ochii mei sunt verzi precum primele firicele de iarba ce apar primavara de sub plapuma de nea.Cam atat despre mine...tot ceea ce ma ingrijoreaza pe mine e oare, cand voi merge la scoala iarasi voi fi considerata "fata hipi", sau ciudata cu skateboardul, doar pentru ca nu ma imbar cu pantaloni mulati si cu tricouri tramte , nu inseamna ca nu imi pasa cum arat!Ceea ce e greu fiid ca parinti mei tocmai m-au transferat la o scoala din Los Angeles.
De data asta nu voi mai incepe cu o impresie proasta asupra mea!Am sa o sun pe prietena mea, Hinata si am sa o rog sa mearga cu mine la cumparaturi, ea e mai feminina si sunt sigura ca ma poate ajuta.Facand aceste lucruri nu voi mai fi eu insumi..si as vrea ca lumea sa se imprieteneasca cu mine pentru cea care sunt eu adevarata, nu o "fake".
Totul depinde de mine...Am decis...


CAm asta a fost tot , pai as vrea sa-mi spuneti daca mai are rost sa continui ficul si daca va place, eu nu ma supar, dar nici sa ni fiti rai:D
:X
Cum iubesti daca nu traiesti?Cum traiesti daca nu iubesti?
[Imagine: Haruno-1.jpg]

#2
so...nu am mai criticat de mult timp un fic...sper sa nu te superi, dar ce ai scris tu aici nu poate fi numit capitol...are 13 randuri
daca ai citit pana acum vreun fic bun (printre multe altele care sunt mai slabe) probabil ai vazut ca lungimea unui capitol este mult mai mare...cel putin mie mi se intampla sa uit cad sa termin un capitol si sunt foarte lungi:))
ceea ce ai scris tu este o idee rasuflata, care apare in muuuulte ficuri...un monolog in care Sakura se descrie cu parul roz, o culoare cam ciudata si ochii verzi ca iarba (sau mai era chestia cu ochii verzi ca cele mai scumpe pietre sau ceva de genul)...ficul este inspirat din Naruto, deci orice om care citeste stie mult prea bine cum arata personajele, daca nu google it...gasesti destule poze ca sa stii personajele
plus ca mai ai greseli de tastare (am vazut ca ai scris cu litera mica inceputul unei propozitii), dar sa zicem ca trecem peste...si eu cateodata mai am greseli, desi imi verific inainte sa postez un capitol nou...mai scapa cate una
nu pot sa-ti spun ca merita sau nu sa continui pentru ca practic ai scris acelasi lucru ca in multe alte fic-uri, nu e nimic original pana acum care sa arate talentul tau literar
sfat:scrie un capitol de dimensiuni rezonabile, foloseste limba literara si incerca sa fii originala...apoi mai vedem :P

sper ca nu te-ai suparat...stiu ca par dura, dar o fac pentru a te ajuta

see ya
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#3
Helooooooooo am venit si eu pe aici:D
Capitolul este destul de bun, de inceput dar nu ai 40 de randuri ci 13 asa ca trebuie sa il termini. Ideea mi se pare super originala de inceput asa ca astept sa vad ce se intampla in continuare:D
Greseli am vazut cateva, ce de exemplu:
tramte- stramte ......si inca doua, trei
Actiunea nu mi se pare prea grabita si dialog inca nu am vazut:D
Astept next-ul si gambate. Ja ne!!!>:D<
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#4
Deea is here.
Okay in primul rand bun venit pe zup, sper sa te dsitrezi aici, sa-ti faci multi prieteni.
Acum sa trecem la critici. Incepem cu disclaimer-ul. Nu te-ar deranja daca ai vedea intr-un disclaimer "blah, blah, blah" ? Asta ne da impresia ca pe autorul ficului nu-l intereseaza daca are sau nu disclaimer.
Inca o intrebare. Ai trecut pe la regulament? Daca nu atunci iti voi spune eu. Un fic trebuie sa aibe minim (cel putin) 40 de randuri altfel va fi inchis de un moderator. Pana si semnatura ta este mai mare decat capitolul daca am pune toate versurile pe acelasi rand. Ca sa intelegi ceea ce ai tu acolo este un sfert dintr-un capitol. Ai citit vreo crte in care capitolele sunt atat de scurte?
Next. Idea nu prea mi se pare originala pentru ca exista pe intreg netul tot feluri de ficuri inspirate din Naruto. Fie ca sunt in zilele noastre fie ca sunt ca in anime. Un fic devine original pe parcurs cand iti asterni propriile idei. Este ceva ca ai facut-o pe Sakura "hipi" insa nu de ajuns. La descrierea ei...ce pot spune? Descriere de acest gen se gaseste oriunde. Sakura, parul roz precum.... culoare ciudata, ochi verzi precum....Apoi, ea este fta cea noua, care nu vrea sa para ciudata.
Eu una iti urez spor si ai grija sa respecti regulamentul. Nu trebuie neaparat sa iei toate aceste critici in considerare dar pentru a scrie ceva ce oamenii ar dori sa citeasca incearca sa tii cont. Practic ceea ce am scris eu aici si userii de mai sus au scris doar pentru a-ti explica greselile tale.
Daca te-a deranjat cu ceva ceea ce am spus pm me si o rezolvam.

#5
Aşa, am apărut şi eu pe aici. Să trec la comentat nu? Ce mă asta e capitol? Draga SkaterGirl treci pe la reguli, un capitol trebuie să aiba minim 40 de rânduri iar tu ai 13 rânduri mai ai 27 de randuri libere -_-" mai ai mult de lucru la descriere, naraţiunea este la fel dialogul nu există, descrie si sentimentele şi pesronajele. Fă prezentarea aia mai originală, e ca şi cum un sclerozat s-ar prezenta pentru a mia oara. Nu zic să te laşi pentru că vreau să văd cum continui ficul. Deşi este cam scurt capitolul. So aştept nextu şi dă un mic edit la capitol şi şterge chestiile alea cu "Bla bla bla". În fine, cam atât am avut de spus, succes!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I don't wanna fall in love cereala. 15 9.583 04-04-2009, 12:30 PM
Ultimul răspuns: cereala.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)