Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adventure of Fairy princess in human world (RPG)

#1
Fusesem trimisa pe Pamant ca urmare a propriei mele alegeri. Desi eram o printesa si pana la 16 ani urmasem antrenamentul de printesa la 16 ani pe langa a fi printesa mi-amdorit sa fac si altceva asa ca urmasem o noua scoala si un nou antrenament si acum dupa inca 13 ani de scoala si antrenament fusesem trimisa pe Pamant.
Vortexul ce ma aruncase nimerise sa ma arunce in fata unui camin studentesc. Constat insa ca hainele mele nu supravietuisera calatoriei intre lumi, ele ramanand in dimensiunea mea natala. Ca sa fiu totusi decenta si a nu dau de banuit ma invelesc cu aripile pliindu-le sub forma de fusta. Intru in cel mai apropiat hotel incercand sa fac rost de cazare. Dar cum nu aveam bani la mine, aveam totusi ceva mai important. Aveam aur. ii pun recetionerului pe masa un lingou de ayr de 1 kg. care ar fi putut asigura cazarea pe un an intreg. Apoi incep sa fiu luata la intrebari. Fara sa stiu ce ma asteapta, ii spun ca vin dintr-un regat indepartat, ca unt printesa si ca am calatorit printr-un vortex. Dar receptionerul nu ma crezuse si chemase politia si un psihiatru. Eu nu stiam ce sa fac cu sa scap din situatia asta.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Planet Adventure Llama? Lia 17 10.985 08-01-2013, 06:40 PM
Ultimul răspuns: Stormrage


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)