Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hide & Seek

#1
Pai...filmul l-as baga la thriller si la drama Smile.in cele dpua roluri principale joaca Dakota (doamne ce o iubesc pe fata asta ) si Robert DeNiro...
De-a vati ascunselea (asa mai pe romaneste), adica cine nu a jucat jocul asta in copilarie?unii poate il mai joaca si acum..in fine doar ca aceasta fetita l-a jucat cu un prieten imaginar...O.o..acum e ceva normal sa ai un prieten imaginar..mda eu nu pot sa inteleg chestia asta, cu prietenii imaginari, you got have some serious problems, dau in cazul luiEmily Callaway (interpretata de Dakota Fanning),the little girl vedea bine ce vedea ea acolo, desi ca deobicei nimeni nu o credea, parintele era cel cu probleme. Joaca ei de-a v-ati ascunselea cu un amic imaginar pe nume Charlie se transforma in cu totul altceva decat o simpla joaca de copii....Tatal ei (interpretat de Robert DeNiro) a ucis-o pe sotia sa(mama lui Emily) fiindca a prins-o cu un amant iar nervii nu sunt punctul lui forte. Fetita a vazut scena doar ca nu stia adevarut ea credea ca mama ei s-a sinucis caci asa i-a spus tatal ei...Dupa aceasta trgedie cei doi se muta iar de atunci fetita devine tot mai ciudata, nu mai zambeste,nu se mai joaca ...se comporta ca dupa un soc suferit si nu are decat un singur prieten ci anume unu imaginar pe nume Charlie.Faza e ca Charlie asta nu e tocmai genul de prieten "imaginar" pe care ar trebui sa il aiba un copil de 9-10 ani....pentru inceput doar scrie in baie cu sange pe peretii tot felul de chestii like "it's your fault" etc etc iar tatal lui Emily (david) crede ca fetita lui a luat-o razna si evident, negasind nici o solutie pentru toata aceasta chestie cu "prietenul imaginar" o invinovateste pe ea.David (tatal lui Emily) si-a facut o noua prietena care este foarte draguta si destepta dar si atragatoare, iar fetita este frustrata de atractia dintre ei doi, ca orice copil are impresia ca noua prietena a tatalui ei e acolo ca sa o inlocuiasca pe mama ei xD.
Intr-o zi femeia vine sa o viziteze pe Emily, doar ca aceasta este omorata de...Charlie.David aproape ca vrea sa o interneze pe fata lui dar la sfarsit isi da seama ca de fapt..in tot acest timp..neee gata cu spoilerul 21

s p o i l e r:
P.S:mi-a placut sfarsitul : Emily este adoptata de aceea femeie iar inainte de a pleca la scoala fetita face un desen :
Ea impreuna cu noua ei mama...doar ca right behind mai e uhm...un alt...prieten imaginar O.o *boo spooky* 21

trailerul.
http://www.youtube.com/watch?v=o9uEkTPchIo
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#2
Da, am vazut filmul acum doua luni parca, la HBO. Destul de reusit. Filmul a prezentat bine cat de bolnav poate sa devina creierul uman dupa ce a suferit un soc. Sfarsitul e intr-adevar surprinzator fiindca lucrurile iau o intorsatura neasteptata. Nu ma asteptam sa se incheie astfel.
Merita vizionat de cei care sunt fani horror/thirller/drama, dar si de cei carora le plac filmele psihologice.

#3
Am vazut filmul la tv parca, acum vreo 2-3 ani. A fost foarte interesant, filmele de genul asta, al caror final ma surprinde cu adevarat, imi plac mult. Era aiurea ca tatal o credea pe Emily capabila de niste lucruri oribile, putea sa gandeasca umpic inainte sa dea vina pe un copil pt fazele alea... sangeroase. Chiar nu ma asteptam la acel final, nu ma asteptam ca Charlie sa fie tatal fetei, de fapt nici nu stiam la ce sa ma astept.
Am citit undeva ca filmul are mai multe finaluri. Oricum, e interesant de vazut, e un film bun.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)