Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hi there ^-^

#1
Heya people on Animezup ^-^

Numele meu NU este Sara Blake insa prefer sa folosesc acest alias in lumea virtuala. Sunt fata *gasp*, locuiesc in Bucuresti si ...erm...nu prea stiu ca sa mai zic.

Iubesc anime si manga, asa cum probabil banuiti deja lol, si ca urmare m-am decis sa ma alatur acestei mici comunitati. Sunt membra a mult prea multor site-uri all over the world asa ca dak intalniti din intamplare numele *Sara Blake* in timp ce navigati pe net, probabil aceea sunt tot eu ^,^

Un lucru mai interesant despre mine ar fi ca scriu fanfiction pe fanfiction.net ( aceasta este link-ul la profilul meu de acolo ---- http://www.fanfiction.net/u/2079751/Sara_Blake ) desi cu regret povestile pe care le scriu sunt din fandomul Harry Potter for now....Ma cam bate gandul sa incep sa scriu a Kuroshitsuji fic insa nu stiu sigur >_<

Anyway, cam atat despre mine deocamdata - urasc genul asta de prezantari intr-ucat niciodata nu am nimic interesant de spus-insa simtiti-va liberi sa ma contactati or anything dak e nevoie.

Oh, si dak va intereseaza acesta sunt link-urile la povestile care le scriu --

Black Phoenix - http://www.fanfiction.net/s/6125328/1/Black_Phoenix

Summary: After being killed by the one they considered a friend Harry and Hermione travel in an alternate universe with hopes for a normal life. But, as fate has it, they are now in the middle of a war with Grindelwald and eleven again! Normal is overrated anyway...
WARNING: Slash/yaoi pairings


AND

Ashes of time-
http://www.fanfiction.net/s/6720742/1/Ashes_of_time

Summary: Desperately trying to save the world from Voldemort, Hermione is sent back in time and, while posing as the Dark Lord\\\\\\\\\\\\\\\'s daughter, she tries to change the future for better while fighting her own internal battles. Caught in a web of betrayal and love will she succeed?


...si da, intr-adevar sunt scrise in limba engleza.

Ei bine, va las acum mina-san.

Ja ne
I like you...when I destroy the world you shall be the last to die ^-^[Imagine: 07b822d77a48e8ea4cbf8af0d7cc1dcb1312061325_full.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, SaraBlake!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hi, bine ai venit pe zup. Ai face bine să îţi postezi lucrările în română, desigur dacă ai aşa ceva, aici pe forum. Vei fi apreciată. Îmi voi face timp şi voi citi fanficurile tale în engleză, doar din cauza că sunt yaoi şi sunt cu harry potter. Îmi place că scrii ficuri slash.
Distracţie plăcută.

ps: dacă îmi vor plăcea ficurile tale, sper să mă laşi să le traduc în limba rusă şi să le postez pe siteuri ruse, sunt sigură că vei avea mulţi cititori. Îţi voi traduce şi comentariile, aş vrea să încerc o experienţă de genul. Mă contactezi dacă îţi place ideea.

#4
Welcome to AnimeZup:bv: Sper sa te simti bine alaturi de noi.
Cateva intrebari:

Cati ani ai?
Culoarea ochilor?
Culoarea favorită?
Zodie?
Film favorit?
Carte favorită?

#5
Era sa iti dau ban *face/palm* crezand ca esti unul din acei idioti cu mesaje tampite...

Noroc ca am vazut ca aveai ffnet-ul la descriere si mi-a sarit in ochi. So... s-ar putea sa iti trimit niste cititori 71 Stiu pe cineva obsedata de Harry Potter ^^\" Ffnet X_X You blew me away with it. I miss that site 46

Anyway, bun venit pe zup, have fun si happy posting. If you need anything, feel free to ask ^_^

Finally someone with whom I can write in English! I can write in English right? 4

#6
(31-07-2011, 01:20 AM)(●̮̮̃●̃) A scris: Hi, bine ai venit pe zup. Ai face bine să îţi postezi lucrările în română, desigur dacă ai aşa ceva, aici pe forum. Vei fi apreciată. Îmi voi face timp şi voi citi fanficurile tale în engleză, doar din cauza că sunt yaoi şi sunt cu harry potter. Îmi place că scrii ficuri slash.
Distracţie plăcută.

ps: dacă îmi vor plăcea ficurile tale, sper să mă laşi să le traduc în limba rusă şi să le postez pe siteuri ruse, sunt sigură că vei avea mulţi cititori. Îţi voi traduce şi comentariile, aş vrea să încerc o experienţă de genul. Mă contactezi dacă îţi place ideea.

Multumesc si ma bucur sa ma aflu pe aici, banuiesc ^-^ Cat despre traducerea fic-urilor mele in lb rusa, te rog , daca consideri ca merita efortul be my guest! Pe mine categoric nu o sa ma auzi protestand ^,^ Oh, si o sa-ti trimit si un PM...but later, lol >_<

(31-07-2011, 01:44 AM)Naruto^^ A scris: Welcome to AnimeZup:bv: Sper sa te simti bine alaturi de noi.
Cateva intrebari:

Cati ani ai?
Culoarea ochilor?
Culoarea favorită?
Zodie?
Film favorit?
Carte favorită?

Thanks for the Welcome! I appreciate it ^-^ Acum sa-ti raspund la intrebari ^_~

"Cati ani ai?" - 19, si sunt nascuta pe 6 aprilie 1992...I feel so old! >_<

"Culoarea achilor?" - caprui inchis, aproape negri

"Culoarea favorita?" - se schimba pe zi ce trece asa ca ROGVAIV lol...but seriously speaking, verde momentan ^-^

"Zodie?" - Berbec...but I prefer 'Aries'- suna mult mai bine in engleza ^,^

"Film favorit?"- tricky question...nu ma uit asa de mult la filme asa ca intrebarea asta m-a luat prin surprindere lol. Imi plac comediile, filmele de groaza, aventuri and so on, atata timp cat plot-ul este bun iar jocul actoricesc este cel putin de nivel acceptabil. Momentan sunt obsedata de Stargate- da, sunt putin nostalgica lol- dar si de DR. House.

...si, da sunt constienta ca acelea sunt seriale ^,^

"Carte favorita?" - I read too many so I can't decide easily!!>_<...dar cred ca cartile lui Anne Rice sunt destul de sus in topul favoritelor mele...just like many, many others as well, lol >_<


(31-07-2011, 03:01 AM)Aly A scris: Era sa iti dau ban *face/palm* crezand ca esti unul din acei idioti cu mesaje tampite...

Noroc ca am vazut ca aveai ffnet-ul la descriere si mi-a sarit in ochi. So... s-ar putea sa iti trimit niste cititori 71 Stiu pe cineva obsedata de Harry Potter ^^\\\" Ffnet X_X You blew me away with it. I miss that site 46

Anyway, bun venit pe zup, have fun si happy posting. If you need anything, feel free to ask ^_^

Finally someone with whom I can write in English! I can write in English right? 4

...Well, I'm glad you didn\'t give me ban, lol >_< Also, if you do send me some readers I will be really grateful^0^
Readers *sigh* You can never have too many of them ^,^

And of course you can write to me in English - it's the language I use the most while surfing the net, to be frank, since many of the sites I am usually on have English as the official language. That\'s why I have such a hard time adapting to writing in Romanian on this site, though I will try my best to write in Romanian...most of the time ^,^
I like you...when I destroy the world you shall be the last to die ^-^[Imagine: 07b822d77a48e8ea4cbf8af0d7cc1dcb1312061325_full.png]

#7
Bunahug
De unde esti??
Cum ai dat de acest site??
Cam atat...paaapupicpupic

#8
Helăăăăău diăr! Ai ajuns şi pe aici Smile
Deja răspunsurile la unele întrebări deja le ştiu, mai vorbim pe mess dacă mai am nelăumriri21
Dacă vrei să ştii ceva despre orum ask.


Have fun!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#9
Heii`z .
Bne ai venit diăr pe zup .
Sa iti faci multi prieteni [ inclusiv eu :ha: ] si sa postezi cat mai multe povestiri .
Eniuei diăr , iti pun cateva questions *smile*
1. ) Esti fan Kuroshitsuji ? Care e personajul tau preferat ?
2. ) Anime-ul tau preferat ?
3. ) Vrei sa fm prietene *smile* ?
4. ) Ce gen de muzica asculti ?
That`s all .
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]

#10
(31-07-2011, 03:01 PM)theia A scris: Bunahug
De unde esti??
Cum ai dat de acest site??
Cam atat...paaapupicpupic

Hey ^-^

Pai, sunt din Romania,Bucuresti -Dumul Taberei sa fiu mai precisa lol iar site-ul mi-a fost recomandat de un prieten.


(31-07-2011, 03:21 PM)Saint Ocea A scris: Helăăăăău diăr! Ai ajuns şi pe aici Smile
Deja răspunsurile la unele întrebări deja le ştiu, mai vorbim pe mess dacă mai am nelăumriri21
Dacă vrei să ştii ceva despre orum ask.


Have fun!


Yup, yup, ti-am spus ca osa-mi fac cont ^,^


(31-07-2011, 07:34 PM).!.Seяяeηα.!. A scris: Heii`z .
Bne ai venit diăr pe zup .
Sa iti faci multi prieteni [ inclusiv eu :ha: ] si sa postezi cat mai multe povestiri .
Eniuei diăr , iti pun cateva questions *smile*
1. ) Esti fan Kuroshitsuji ? Care e personajul tau preferat ?
2. ) Anime-ul tau preferat ?
3. ) Vrei sa fm prietene *smile* ?
4. ) Ce gen de muzica asculti ?
That`s all .

Mersi pentru bine venit >_<

Now, let's see...

1. Yep, sunt un mare fan Kuroshitsuji iar personajul meu preferat e Ciel

2. Se schimba de la o zi la alta - momentan sunt obsedata de Detectiv Conan ^-^

3. Sigur! Let's conquer the world together ^,^

4. Orice, sincera sa fiu, desigur asta incluzand si k-pop, j-pop and the such lol. Zilele astea ascult in mod constant melodia "Tell me goodbye" de la big bang...I feel sorry for my neighbors >_<
I like you...when I destroy the world you shall be the last to die ^-^[Imagine: 07b822d77a48e8ea4cbf8af0d7cc1dcb1312061325_full.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)