Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hi~ *smiles*

#1
Annyeong! *smiles* Mă numesc Andreea, am 15 ani de-abia împliniti şi sunt din Bucureşti. Îmi place muzica asiatică (k-pop, j-rock) şi rock-ul. Am multe trupe preferate, mi-ar lua ceva timp şi spatiu ca să le înşir pe toate, dar...o să enumar câteva: B2ST, BLOCK B, B.A.P, B1A4, Infinte, SHINee, Skillet, Three Days Grace, The Gazette, LM.C, Alice Nine şi tot aşa.
Ador filmele de actiune, groază, mister şi cele politiste. Ca seriale preferate aş alege Mentalistul şi Supernatural, iar ca filme aş alege Thor, Iron Man, Kiss Kiss Bang Bang (fană Robert Downey Jr. because this man is epic) şiiiii Resident Evil! Sunt pro relatiilor de acelaşi gender, nu discriminez pentru că până la urmă, gay, bisexuali, lesbience şi tot aşa, tot oameni suntem, aşa că nu vad rostul discriminarii. Îmi place să-mi petrec timpul pe Tumblr, facând roleplay, editând poze şi lenevind în general. Cam atât... Am ramas în pană de idei *pouts*
Aştept întrebari!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yoseolie!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Buna, draga mea Andreea!;* Oh, sau sa-ti spun Yoseolie?! Trebuie sa admit ca ai un nickname foarte ingenios; cum ti-a venit in minte? Vine de la ceva anume? Suna foarte interesant. Anyway, nvm. Uhm, eu si intreaga echipa a acestui forum ne bucuram foarte mult sa vedem ca te-ai decis sa te alaturi noua. Speram sa te simti bine aici, pe Zup, si sa-ti faci cat mai mult prieteni. Cred ca nu o sa fie o problema cu acomodarea - avem foarte multi GFX-ari pe aici, care sunt curiosi, cel mai probabil, sa-ti descopere talentul de a modifica imagini. Iti place si fotografia? Aaa, si legat de RPG. Nu stiu daca ai observat inca, dar avem o intreaga sectiune dedicata acestuia. Te asteptam cu mare, mare drag sa iei parte la actiune si sa ne uimesti cu tehnica ta da de a scrie - de care nu ma indoiesc ca va fii foarte ingenioasa, banuind ca ai experienta in asta. Corect?! >;D< Eh, acum, daca-mi dai voie, ce zici de cateva intrebari? Poate apuc sa te cunoasc si eu mai bine.. *hihi*

Deci..
1. Iti plac animalutele de companie?!
2. Ca tot a venit scoala.. care este materia ta preferata? ;d (hai sa nu punem la socoteala pauza-mare 21. )
3. Iti place sa practici vreun sport in mod deosebit?
4. Ai un talent ceva mai special, despre care ne poti povesti?
5. De citit iti place sa citesti? - ce zici de un ultim titlu al unei carti citite? ;;]

Eh, cam atat pentru inceput. Iti astept raspunsurile. Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#4
Da, chiar te rog să-mi spui Yoseolie *laughs*. I don't mind it, şi porecla mi-a venit pe moment, dacă nu mă înşel, aveam nevoie de un nickname nou pentru Tumblr, şi aşa s-a ''nascut''.
Îţi multumesc foarte mult pentru întâmpinare şi o să mă uit peste sectiuni, şi de ce nu, poate chiar voi posta nişte edit-uri de-ale mele şi poate chiar voi intra în RPG-uri.
Acum, la întrebarile puse de tine!
1. Daaa, le ador! Ador pisicile, sunt aşa dragastoase şi adorabile şi...perfecte. Chiar acum m-am întors de la fratele meu care are o pisicuţă, am dormit peste noapte acolo şi pisicuta a dormit pe pieptul meu.
2. Engleza...şi româna. Sunt la profil uman, deci... *laughs*. Mai nou am descoperit că-mi place şi istoria.
3. Îmi place foarte mult să dansez, dar situatia financiară actuală nu-mi permite să fac cursuri de dans, aşa că dansez acasă, pe melodii k-pop.
4. Rap-ul în coreeană? Se pune? Da...dacă se pune, îmi place să fac rap în coreeană, bineînteles, din melodii...că eu nu ştiu coreeana aşa de bine. Doar s-o citesc...
5. Da! Ador să citesc. Mi se pare cel mai genial lucru din toată lumea!! E atât de relaxant să stai şi să citeşti... E pur şi simplu mirific. Well... ''Cercul Secret'', a treia parte de L.J. Smith. O carte excelentă, nu mă aşteptam să se termine aşa... O recomand, for real. E foarte interesantă.

Multumesc încă o dată că ai trecut pe aici şi îmi pare rau că am raspuns atât de târziu, dar am fost ocupată...
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)