Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heya xD

#1
Heya there, name's DeDal Notorius but you can call me DeDal.
Am ajuns cam tarziu aici, stiu, dar faptul ca nu mi-am facut niciodata topic la nou veniti m-a macinat pentru mult timp si cu permisiune, am zis ca o fac in sfarsit.
Well, am 19 ani *20 curand*, iubesc aceasta arta ce se numeste anime de cativa ani buni si sper din tot sufletul sa fie asa in continuare. I love cats, movies & TV shows, music, good food, winter. Personajul meu preferat din multimea de serii este Abarai Renji. Sunt la Facultatea de Stiinte Umaniste si Sociale, specializare Romana-Engleza si sper ca intr-o buna zi sa ajung un profesor ce va reusi sa fie apreciat pentru munca pe care a depus-o.
Astept intrebarile voastre si ma bucur sa va cunosc xD
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Bine ai venit pe Animezup, DeDal N.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Dalorius, Dalorius, eu te stiu bine pe tine, iti stiu gusturile, anime, seriale toate cele, so no point in asking.. but still, Storm sau Alin? Which one is better?

Crazy-monkey-emoticon-010

Sa mai dai pe chat ca te amuzi teribil cu oamenii astia, si stiu ca tu postezi asa ca n-am ce spune, have fun and GO GO GO KUROKO!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4
Citat:but still, Storm sau Alin? Which one is better?

Niciunul dintre voi, DeDal stie ca amandoi paliti in fata omnipotentei si omniscientei emanate din tastura mea 21. Intrebarea mai potrivita ar fi fost, care dintre voi este mai troll, "better" nu e adjectivul potrivit pentru voi 10.

Revenind on topic, DeDal, eu sunt adeptul zicalei ca mai bine sa faci un lucru mai tarziu decat niciodata, prin urmare ma bucur ca ai facut acest topic, deoarece meriti poate mai mult decat oricine in acest moment sa fii intampinata cum trebuie pe acest forum. Recunosc si regret ca nu te stiu atat de bine pe cat as fi dorit, insa ti-am urmarit activitatea pe forum si cred ca esti cel mai activ membru dintre noi toti, incluzand admini si moderatori.

Ai opinii foarte bine argumentate, sincere si la subiect, insa fara a incerca sa-ti impui punctul de vedere asupra altora sau a face comment-uri rautacioase doar pentru ca nu impartasesti aceeasi viziune. Vad ca esti o tipa energica, prietenoasa, sociabila si plina de viata si cred ca vorbesc in numele tuturor cand spun ca este o mare placere sa te avem printre noi si sper ca nu o sa ne parasesti prea curand, chiar daca timpul tau liber probabil se va micsora incetul cu incetul pe timpul facultatii. Si inca un lucru care il apreciez este faptul ca desi esti un user vechi , cu staif, spre deosebire de alte "mari personalitati" de pe aici, nu iti dai aere de superioritate sau incerci sa atragi atentia gratuit asupra ta, ci lasi faptele sa vorbeasca pentru tine....iar pentru asta jos palaria.

Acum sa pun si eu obisnuitele mele intrebari, la care nu cred ca ai raspuns pana acum ^^: 1. Care este AMV-ul tau preferat? 2.Ai facut vreodata Cosplay? Daca nu, ai face vreodata? Ce personaj ai alege sa interpretezi? 3. Ti-a schimbat anime-ul/manga modul de gandire? Crezi ca ai fi fost o altfel de persoana daca nu faceai cunostinta cu acestea? Si desigur intrebarea care probabil reprezinta adevaratul motiv pentru care ai decis sa iti faci topic de nou venit, pentru a avea sansa sa raspunzi la ea: 4. Nu e asa ca @Romania e un user awesome? 21

Ai grija de tine si continua sa faci ceea ce faci, ca faci bine 067
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#5
@Stormrage
Heya, ne cunoastem de ceva vreme! Daca nu ma insel, tu mi-ai spus prima data Dalorius xD imi place acest mix, trebuie sa recunosc. Cat despre acea alegere, iti spun sincer, nu va cunosc indeajuns de bine incat sa imi permit sa va compar dar va am in kokoro pe amandoi xD now and forever xD.
And yessss, Kuroko's Basket freaking rulllzzz!!!

@Romania
Multumesc pentru cuvintele tale de lauda, desi simt ca nu ma ridic la asteptari cateodata. Iubesc acest site, asta nu se va schimba si in ciuda faptului ca nu mai am timpul liber pe care obisnuiam sa il am back in highschool, promit ca o sa imi fac timp destul ca sa postez, sa fiu activa si sa vorbesc cu voi xD
Si mie imi pare rau pentru ca nu ne cunoastem prea bine dar din postarile tale vad ca esti o persoana cu idei bune, o minte ce apreciaza o discutie serioasa xD si asta imi place tare mult.
Acum sa raspund la intrebari xD
1. Aici xD
2. Nu am facut niciodata cosplay dar daca as avea sansa, as merge cu Lust - FullMetal Alchemist.
3. Da, anime/manga mi-a schimbat perceptia asupra lumii in general si asupra oamenilor, in particular. Aici vorbesc de o gramada de lucruri dar in special, ma face sa ma gandesc mai mult la cei din jur si la ce trebuie sa protejez. Stiu ca suna lame, dar asta e adevarul. xD
4. Cu mana pe inima, esti un user awesome xD ca si toti de aici. Avem multe in comun si sper sa ne cunoastem mai bine de aici inainte xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
Heii! ^^ Ma bucur ca te avem printre noi. Nu te cunosc foarte bine, dar din cate am vorbit pana acum mi-am facut o parere foarte buna despre tine, imi place muzica pe care o asculti, imi place sa te urmaresc pe tumblr, imi place sa vorbim. Esti de treaba, amuzanta, serioasa atunci cand este cazul si draguta.
Am o mica curiozitate: in ce data implinesti 20 de ani? Oricum, la multi ani inca de acum! Alte intrebari nu am, sper sa te distrezi pe forum si sa-ti faci cat mai multi prieteni. See ya!

#7
@Ali12
My internet crush xD si mie imi place sa vorbim tare mult. Multumesc pentru complimente si urare si sper ca intr-o zi sa avem sansa sa ne intalnim sau macar sa am eu Skype. Vreau sa vorbim in continuare pentru ca te gasesc foarte interesanta xD si simt ca putem sa invatam una de la alta.
Well, in 29 Mai xD mai e putin, putin.
Hugs xD
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Hey yoo, femeie! Ehh, am incercat sa-mi fac introducerea, dar cum nu prea sunt inspirta si multa lene sa citesc comentariile de mai sus, exceptie facand primul si cel al lui Ro. Nu stiu ce are omul, dar se pricepe~
In legatura cu tine, ai cam intarziat, te cunosc de putin timp si nea, ti-as fi dat vro 16, dar cand vad ca ai 19, wow. Nu mai comentez la partea asta, babuta mica 10
Recent am ascultat Megurine Luka - lies... iti sugerez sa incerci si tu, sper sa-ti placa.
Altceva, hmmm... Nu ne vei parasii, no?...Nici macar ingerasul cand nu vei mai avea asa mult timp pentru noi, ca nea, dupa facultate vin copiii...(ziceam si eu) -_-"
Te-ai uitat la Noragami? Daca da, cum ti s-o parut?
Sper din toata inima asta de inger ca ti-a placut mult de tot Code Geass... T^T
Si cam atat... Cred...
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#9
@ohaio_angel
Mother of all xD chiar are acel ceva.
Nu ne cunoastem de mult, true, dar mi-a placut intotdeauna nick-ul tau. E kawaii rau de tot. Tin minte ca ti-am zis asta cand am vorbit, primele dati.
Yup, 19 ani. Si ma simt ca o harca, no kidding, deci ai nimerit-o. Eh, ce sa fac. Ce pot sa fac.
Cat despre Noragami si Code Geass, aww yiss, thank you very much xD ar face bine ca astia sa ne dea si un sezon doi la primul mentionat. Multumesc de muzica, I will xD si nu, nu plec nici daca ma scoateti *sper sa nu ma scoateti*.
Thank you for this xD
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Buna scumpo! Iarta-ma ca a durat asa mult sa apar pe aici,dar.....ahm....mici probleme 4...
In fine nu mai conteaza! Nu pot sa cred!!!! Tocmai tu,care ai o activitate atat de bogata pe forum sa nu-ti fii facut topic la nou-veniti??? Nu mi-a venit sa cred!! E bine totusi ca te-ai hotarat!! 21 Am o intrebare foarte importanta! Daca tu te simti ca o harca,atunci eu ce-ar trebuii sa zic si sa fac?!? Sa ma pregatesc pentru eutanasiere?? 24 Altceva nu mai am sa te intreb. Te pup si sper sa mai vorbim!
Aaa,da.......La multi ani!!!!!!!(am vrut sa fiu prima care-ti spune,chiar daca mai e pana atunci) Crazy-monkey-emoticon-136
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)