Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heya!

#1
Cred ca primul lucru cu care as putea incepe este numele meu...de fapt mai cu seama porecla mea.Imi place sa mi se spuna Eby.De unde vine porecla...poveste lunga...nici un chef sa o spun.
Sunt o pustoaica de 14 ani cu o mica placere catre manga si anime.Cred ca asta ar explica si motivul pentru care sunt aici.
Daca urasc un lucru acelea sunt certurile si neintelegerile,pe orice tema.Un lucru e clar,cu mine nu poate nimeni sa se certe pentru ca,chiar daca incearca nu va reusi.
Ce-mi place.Nimic mai simplu de povestit.Imi place sa-mi duc existenta cat mai plina de viata.Un lucru sper sa fie clar.Eu sunt prietena cu toata lumea.Chiar daca nu ma cunosti,chiar daca nici nu am vorbit, eu si cu toata lumea de aici suntem amici.(Pentru ca am avut pe un alt site o neintelegere cu lucrul acesta voi adauga si ca:Bineinteles ca asta nu inseamna ca si pentru toata lumea eu trebuie sa le fiu friend.Asta e doar parerea mea si nu icerc sa mi-o impum in nimeni.)
Imi place cam tot.Aproape orice lucru ma pasioneaza:iubesc din toata inima sa desenez;imi place foarte mult sa scriu,proza mai ales dar si versuri;imi place pana si matematica(chiar foarte mult);ador istoria;sunt o fana foarte mare a educatiei civice;engleza o ador,educatia fizica(cu o iubire foarte mare de a juca fotbal)....si asa mai departe
Cateva amanunte despre Hobby-urile mele:
-Primul lucru pe care il voi preciza este desenul,ador sa desenez.Incerc mereu sa evoluez spre mai mult.Acesta cred ca e lucrul in care sunt pe deplin implicata.
-Scrisul e un lucru care-mi place foarte mult.Fie ca e o descriere filosofala sau o povestire epica intodeauna imi va placea sa o fac.
-Muzica pe care o ascult este aproape in totalitate o lista mare de formatii Rock si Folk.Imi plac de asemenea si Baladle Rock foarte foarte foarte mult.
-Am o pasiune nemarginita pentru Japonia,motiv pentru care nu de mult am inceput sa invat si limba.
-Ultimul lucru pe care il am de spus este faptul ca sunt incepatoare in cantatul la CHITARA.Este un lucru care imi place foarte mult si care ma obsedeaza de mult timp.Momentan stiu vreo aproximativ 3-4 melodii dar sper sa evoluez cat mai mult

Ca animal preferat am SOIMUL,pasiune pe care am dobandit-o dupa ce am citit cartea mea preferata SHOGUNUL unde se gaseste si personajul meu preferat TORANAGA.Ca si culoare preferata ar fi albastrul inchis.Ca sa fiu mai ciudata decat se poate mai am si un numar preferat si anume 7 .Ca tara preferata voi preciza Japonia iar ocupatia preferata este sa-ti sucesc tie cititorule creierul cu paragraful acesta intortochiat.

Cred ca aici am incheiat su prezentarea mea.Singurul lucru pe care trebuie sa-l tii minte despre mine este acela ca tu imi esti prieten...Faptul ca nu ma cunosti...eh nu are importanta.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Eby!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salutz Eby,bine ai venit pe planeta noastraZuppy02,sper sa iti placa aici si sa nu te plictisesti...imi pare bine de cunostinta.
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#4
Hei Eby ( Ce imi place porecla ta 21 )

The questions :
1 . Numele tau adevarat ?
2 . De unde esti?
3 . Stii sa lucrezi in PhotoShop?
4 . Ce crezi despre viata?
5 . Ce zodie esti?
6 . De unde ai aflat despre Zup?

En fin , ma bucur ca nu iti plac certurile si vrei sa te intelegi bine cu toata lumea . Asa imi place si mie , dar orice om are niste limite 21 . Anyway , welcome on Zup , happy posting without spam and have fun ^^' . Sper sa devenim prietene . ^^
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#5
Bun venit,Eby!pupic Aici,pe forum distractia e pe primul plan21 O sa descoperi lucruri noi si diferite dezbateri pe anumite teme,desigur.Smile Acum,intrebarile21
1.Ce anime iti place cel mai mult?
2.Ai un citat preferat?
3.Crezi in vise?
4.Ai citit ficuri?Daca da,care te-a incantat cel mai mult?10
5.Pe cat esti nascuta?
CAM ATAT!4

#6
Bun venit pe animezup draguta. Vreau sa te intreb daca scrii ficuri si daca ti-ar placea sa fii vampir.

#7
Scuze ca dau replay atat de tarziu.Am fost putin ocupata dar sunt gata sa raspund la intrebarile voastre4
georgiana12 :Multumesc pentru primire!Sunt sigura ca ma voi simti bine si sper sa ne mai intalnim pe site.
Zuza. 1 . Numele meu adevarat auuu...ok este Elena.Imi pare bine!
2 . Vatra Dornei.Un orasel mic cu o inima mare.Este o statiune aflata intr-o depresiune si este inconjurat de munti prin urmare.Ador oraselul meu drag si mai ales muntii de aici Smile
3 . Nu prea.Adica chiar as vrea si probabil ma voi apuca candva sa-l invat.Momentan insa sunt prea lenesa sa invat photoshopul.am vrut sa ma apuc odata dar nu am mai dus-o la capat.
4 . Despre viata am o groaza de conceptii.Este inposibil sa le impartasesc pe toate.Probabil voi face cateva thread-uri pe astefel de teme.O sa incep cu un lucru minor.Viata este mai cu seama o alternanta intre energii pozitive sau negative.Sanatatea noastrasi starea sufleteasca ne este determinata de acesti factori.In viata noastra,pentru a trai mai mult si mai bine este recomandat sa ne inclinam spre factorii pozitivi.Este o concluzie la care am ajuns singura dar mai tarziu am aflat ca Einstein a incercat sa demonstreze o teorie asemanatoare.Se pare ca din pacata nu sunt singura care are aceasta idee.Sunt si carti pe tema asta.
5 . Sunt Gemeni,nascuta pe 16 Iunie 1996
6 . O buna prietena mi-a prezentat site-ul cu mult timp in urma.Sunt foarte multumita de acest site.
Si eu sper sa fim prietene.Ne intalnim pe forum!
Ady-chanBS21.Asta este o intrebaremai complicata.Pe de o parte anime-ul care m-a inclus in societatea anime si manga si caruia sunt foarte recunoscatoare este "legendarul" Naruto.Acesta cred ca este anime-ul meu preferat cu toate ca sunt foarte dezamagita de faptul ca incepe sa dezevolueze.Chiar imi pare rau.Pe de alta parte un anime dupa care incep sa ma topesc este One Piece care este pe departe foarte bun.Totusi nu ma grabesc sa trag concluzii.Cine stie cate anime-uri voi mai citi.
2.Foarte multe chiar.Unul dintre ele ar fi "Putere nu adevar",o ideea a lui Friedrich Nietzsche.Apoi as mai avea cateva in Mitul Pesterii al lui Platon dar sa nu ma lungesc.Am foarte multe citate preferate Smile
3.Nu prea inteleg intrebarea.Adica vise are doua sensuri.Visele de noapte si lucrurile la care aspiri.Am sa raspund totusi pentru ambele intrebari.In cazul celora pe care le visezi cand dormi...pai este o definitie usoara pentru ele.Sunt lucruri la care subconstientrul tau contempleaza.Asta e tot ce pot crede despre ele.Cat despre vise ca scop in viata.Fiecare om are nevoie de vise pentru a merge inainte cu capul sus.Totusi existe putine cazuri la care acestea chiar se implinesc.Personal am multe vise dar nu garantez ca vreo unul se va indeplini.Pana la urma nu poti sti la ce sa te astepti.
4.Ficuri am citit foarte multe intr-un timp.Nu-mi amintesc foarte bine care erau numele preferatelor mele insa voi explica ce gen de ficuri imi plac ca sa raspund macar pe jumatate la intrebare.Sunt atrasa de povesti care privesc oameni reali cu calitati si multe defecte ce sunt prezentati in evolutie.Le ador pe acestea din care poti trage concluzii si mai ales pe cele in care te revezi pe tine ca si persoana.Stilul shujo sau romance nu prea ma incanta.Sunt mai mult pe action.Ador povestile despre micii vagabonzi ai strazilor din zilele de astazi.De asemenea imi plac fparte mult si one-shot - urile care aduc in vedere idei filosofice despre fiinta umana 4 .
5.Sunt nascuta pe 16 Iunie 1996.
Multumesc pentru intrebari si abia astept sa te mai intalnesc pe forum.
aharonensteinBuna.Multumesc ca ai lasat post aici si sper sa ne intalnim cat de des pe forum(am repetat asta la toata lumea nu-i asa?ei,dar asa este,chiar vreau sa va intalnesc).Dap,imi place foarte mult sa scriu ficuri si am de obicei multe idei dar prea multa lene pentru a le scrie.Vampir,este o idee foarte interesanta.Probabil ca raspunsul este da!Nu am tocmai o obsesie pentru vampiri dar am un sentiment de mandrie cand ma gandesc la Vlad Tepes (care este domnitorul pe care il apreciez cel mai mult).Pe langa asta vampirii sunt foarte interesanti,persoana lor este foarte,foarte bine conceputa.Deci raspunsul,il repet4a, cred ca mi-ar placea.
[Imagine: Death_Note___L_signature_by_ruzarko.png]
In frunzele palite de vreme care cad, am citit pudoarea mortii.
DRAWINGS




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)