Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Help .. Please?

#1
As vrea sa ma apuc si eu de o manga dar habar nu am cu se sa incep. Tin sa mentionez ca am citit pana acum Teen Spirit, Yama-Fu Tang, Kuroshitsuji si Lost+Brain. Care mi-au placut cel mai mult.
Imi mai puteti recomanda si alte manga-uri?
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#2
(18-11-2011, 08:34 PM)Lily A scris: As vrea sa ma apuc si eu de o manga dar habar nu am cu se sa incep. Tin sa mentionez ca am citit pana acum Teen Spirit, Yama-Fu Tang, Kuroshitsuji si Lost+Brain. Care mi-au placut cel mai mult.
Imi mai puteti recomanda si alte manga-uri?

Vrei sa te apuci de desenat sau de citit .
Sa spunem ca doresti sa citesti .. pai mai intai alege manga-uri scurte... vad ca deja citesti .

Priest (horror) 16 vol
RG Veda (drama) 10 vol
Defense Devil (adventura) 8 vol
Chronicle of the Clueless Age (despre viata) 1 vol

Poti vizita situl Miauti pentru tot felul de informatii sau recomadari. Tot ce e acolo sant recomadari (este in romana).

Mai poti vizita http://mangazup.com/ unde mangaurile sant deja traduse in romana.


Daca ai alte intrebari ma poti contacta PM sau pe unul din membrii care citesc manga



#3
Făcusem un post, dar am închis din greşeală. Era detaliat şi cu summary [not by me]. Nu o mai iau de la capăt.

Watashi-tachi no Shiawase na Jikan/ Our Happy Time/ Our Happy Hours.
La acestă mangă am bocit de două ori.
O recomand.

Kon no Ki Konoha or Leaves of the Deep Blue Tree, in English, după cum ţi-ai dat seama deja.
Genial one-shot! Superb!

Beast Master.
Superb de adorabilcios! Pot spune că e o mangă absolut genială! O recomand! [gusturile nu se discută]

Toate de mai sus sunt incluse în genul romance şi le poţi găsi şi pe mangaZUP.
Baftă. Dacă doreşti să scriu mai amănunţit la mangăuri să mă anunţi. La fel şi dacă doreşti altele. Oricum... mangăurile de mai sus sunt pe gustul meu şi mi-au plăcut, nu ţi-am luat în seamă şi ceea ce ai citit până acum. Pentru că mie nu îmi plac acel gen de mangăuri. 106
Doar Kon no Ki Konoha sau Konoha al copacului albastru-închis (în română) e one-shot. Celelalte sunt pe volume.

Beast Master are ÅŸapte capitole.

Watashitachi no Shiawase na Jikan sau "Orele noastre fericite" are opt capitole frumoase (primele pagini s-ar putea să ţi se pară boring, mi s-a întamplat, dar să fii atentă, că după aceea dădeam la pagini şi îmi suflam nasul... *laugh* dar gusturile nu sunt aceleaşi ^ ^).

Lectură placută.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
(19-11-2011, 11:05 AM)yaoi maniac A scris: Kon no Ki Konoha or Leaves of the Deep Blue Tree, in English, după cum ţi-ai dat seama deja.
Genial one-shot! Superb!

Am citit acest One-Shot si aproape mi-a dat lacrimile. Chiar a fost genial totusi imi pare rau pentru Konoha...

Cat despre celelalte, cred ca am sa le incerc dar sincer, nu prea imi place sa citesc romance. mAjoritatea pe care le-am citit au fost Horror/Mistery, Slice of Life/Music. Dar multumesc totusi pentru propuneri.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#5
Manga pe care le recomand *tin sa mentionez ca toate sunt in engleza*

Shojo manga"
1. Nana - momentan 84 capitole pot fi gasite online. De prin 2009 aceasta manga este in hiatus. Este o manga psihologica/muzica/slice of life.
2. Vampire knight - este preferata mea
3. skip beat
4. Dengeki daisy
5. Shinrei tantei Yakumo (Psychic Detective Yakumo); gen: Horror, Mystery, Romance, Shoujo, Supernatural
http://www.mangahere.com/manga/shinrei_tantei_yakumo/

Shounen manga:
1. Death note
2. code breaker
3. black cat
4. code geass - voi intreba niste prieteni ordinea corecta a seriilor
5. beelzebub
[Imagine: 486312-1.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)