Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hellsing

#21
Zilele trecute am inceput sa urmaresc Hellsing, dupa luni intregi de amanat. Deci , pot sa spun ca m-am indragostit pe loc de acest anime ^^ . Intro-ul este absolut genial . Grafica nu este stralucita , dar dupa parerea mea, Alucard face tot anime-ul Smile .Apropo de Alucard...Alucard/draculA , cand am observat asta m-am intrebat daca nu a fost creat de romani O_O . La inceput am crezut ca va fi mult mai ...dur, ca sa zic asa, dar nu a fost atat "sangeros" pe cat m-am asteptat . Scenele de lupta intre Alucard si Alexander au fost epice , mai ales schimbul de replici dintre cei doi . Mai am de vizionat decat 3 episoade , asa ca, am plecat Smile .

#22
Au am auzit ca este un anime de groaza asa ca nu m-am bagat, dar cand l-am vazut pe Alucard am spus "Trebuie URGENT sa ma uit la anime!" si chiar mi-a placut.
La inceput am crezut si eu ca este prea dus la extrem, dar dupa ce m-am obisnuit cu atatia vampiri si zombii, chiar mi s-a parut misto.
Cel mai mult si cel mai mult imi place de Alucard (evident) pentru ca arata demential si este foarte puternic. Si eu cand am auzit de chestia Alucard/draculA m-am mirat, dar mi se pare o chestie foarte interesanta. Povestea cu Dracula al nostru sa apara intr-un anime...God, unde a ajuns Romania o.O.

#23
Just finished it and I like it a lot. Tocmai de aceea vreau sa urmaresc si OVA si episoadele speciale, mai ales Hellsing Ultimate. Tinand cont de faptul ca personajele sunt geniale, nu doar Alucard dar si Integra si Seras Victoria, sunt mai mult decat fericita pentru ca seria nu are doar primele 13 episoade si atat. Grafica nu face justitie povestii dar cu toate acestea seria reuseste sa iasa in evidenta prin plot, caracterul personajelor, inamici si modul in care Hellsing se scapa de ei. Soundtrack-uri divine, just awesome. Ultimul episod le-a intrecut pe primele 12 si in actiune si in final, unul mai mult decat multumitor. Lupta dintre Incognito si Alucard putea sa fie si mai lunga, true, mai ales ca ambii au fost foarte puternici dar e mai bine asa decat nimic. Can't wait for the rest xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)