Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hellsing

#1
"Hellsing" in mare este un anime despre vampiri,in care cel mai puternic vampir,Alucard(Dracula citit invers.......si da...e Vlad Tepes...in ultimul episod chiar apare si sub infatisarea aceasta)lucreaza pentru organizatia britanica Hellsing,condusa de secole de familia cu acelasi nume.
In momentul de fata,capul este Integra Hellsing,o femeie dupa parerea mea de nota 10,puternica si hotarata.In primul episodeste introdusa si Ceras Victoria,o politista care este capturata de un vampir.Pentru a omori vampirul,Alucard trage prin Ceras,ranind-o mortal.Dar ii ofera sansa de a supravietui.....ca vampir
Astfel incepe aventura lui Ceres ca vampir si lupta impotriva Freaks(vampiri creati cu ajutorul unor cipuri)si impotriva altei organizatii apartinand Vaticanului(asta mai ales in seria Ova)
Exista 2 serii:seria propriu zisa de 13 episoade si seria nou aparuta de 3 OVA(Hellsing Ultimate)
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Mie nu mi se pare un anime "foarte horror" 10 avand in vedere ca sunt altele la care iti sta inima brrrr 10 are intr'adevar unele faze mai ..scarboase dar nu se exagereaza si sunt foarte bine plasate Smile
Dupa parerea mea un anime de nota 10 desi multi sustin sus si tare k e o insulta la adresa tarii noastre deoarece nu are nicio legatura cu adevarata poveste a contelui. Totusi este o legenda iar fiecare o interpreteaza cum vrea iar Hellsing mi s'a parut cea mai frumoasa varianta de pana acum. Deci tot japonezii ruleaza mai exact Kouta Hirano 21

#3
A fost unul dintre primele anime-uri pe care l-am vazut. Poate ca nu a fost la fel de inspaimantator ca altele, dar cu siguranta a fost horror.
Ar fi dragut sa apara si o a doua serie, mai ales daca ar avea grafica din OVA-uri.
Ce m-a deranjat totusi a fost faptul ca Alucard era mult prea puternic. Adica... daca isi dezlantuia adevarata putere, nimeni nu ii mai statea in cale. Asta mi s-a parut putin trasa de par... dar adevarul este ca a avut parte in general de lupte 'echilibrate', desi in realitate el s-a jucat doar cu adversarii sai.

#4
Bon...azi a fost dat pe Animax...asa ca am avut ocazia sa il urmaresc.De ceva vreme vroiam sa vad ce e de capul acestui Hellsing..si pot sa spun ca inca de la primul episod am ramas ceva in genu 22.De ce?Pentru ca e foarte tare.Alucard este atat de sweet!Are cei mai tari colti pe care i-am vazut vreodata la un vampir(nu ma intrebati nimic).Mi-a placut cum i-a vorbit politistei "Noaptea e asa frumoasa.Mai ales cand esti vampir".Fazele mea preferata(din primul episod..doar asta l-am vazut deocamdata)au fost:cand l-au impuscat moroii aia si s-a adunat(wow)...si cand a muscat-o pe tipa.Ah...ce sweet:X
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Nu este cel mai horror anime sau asa cred eu orcum imi place anime-ul defapt imi place Alucard este un personaj foarte interesant plus ca aflam la sfarsitul anime-ului ca el este Vlad Tepes ,dar orcum mai mult mi-au placut OVA-urile nu stiu poate ca era diferenta aceia dintre cele doua ma facut sa-mi placa mai mult dar in rest nimica deoarece Alucard tot acel coportament il avea.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#6
Un anime la care m-am hotarat cu greu sa ma uit.Cred ca ma apucasem de vreo 3 ori de el, insa atunci nu prea eram adepta acestui gen asa renuntasem.Insa de la un timp m-am apucat de animeuri horror asa ca m-am oprit si pe la Hellsing...desi am fost cam trista sa vad ca nu e chiar asa horror cum imi doream eu.Insa mi-a placut extrem de mult.Alucard e pur si simplu prea dragut.Imi place atat caracterul, dar si cum arata.Cel mai mult m-au atras la el pistolul si coltii :X..iar acum sunt inebunita dupa pistoale >.<
Cam asta e..un anime care merita
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#7
Pai l-am vazut la tv insa mie una nu mi-a lacut foarte mult anime-ul , era prea multa tragedie , lupte , si sange Inca de la inceput animeul pune accentul pe lupte intre vampiri si...cam doar atat . Nu am mai avut rabdare sa il vad pana la ultimul episod , insa daca ar fi sa recomdand cuiva acest anime , sincer nu as face-o[posturi unite]
Pai l-am vazut la tv insa mie una nu mi-a lacut foarte mult anime-ul , era prea multa tragedie , lupte , si sange Inca de la inceput animeul pune accentul pe lupte intre vampiri si...cam doar atat . Nu am mai avut rabdare sa il vad pana la ultimul episod , insa daca ar fi sa recomdand cuiva acest anime , sincer nu as face-o

#8
Unul dintre animele mele preferate cu vampiri*blood, blood and blood* Inca de cand am auzit de el am vrut foarte mult sa-l vad, asa ca m-am pus intr-o seara sa-l caut pe net.
Povestea, desi interesanta, nu este chiar originala*se face referire la Dracula(= Alucard citit invers) si la celebrul von Helsing, vanatorul de vampiri*
Grafica nu a fost foarte buna, dar am trecut peste asta... Personajele nu prea au iesit in evidenta*exceptie face Alucard*, dar au fost in regula.
Mie una mi s-au parut extrem de putin episoadele, voiam parca mai mult, sa se mai intample ceva, desi sfarsitul a fost happy si ok, dupa parerea mea.
One in all, un anime foarte bun^^
She is a living existence of selfishness.


#9
E printre singurele anime cu vampiri, dar nu prea mi-a placut. Am vazut doar 12 episoade din 13... Si nu stiu daca sa il vad si pe ultimul. Adica, mai bine zis, nu mi s-a parut atat de interesant incat sa zic: Ah, trebuie sa vad si ultimul episod. Dar o sa ma incumet mai tarziu xD
Personajele mi-au plecut cat de cat, dar nu prea m-a atras asa mult animeul,. Avea suspans, o usoara tenta, si horror, care eu sunt "moarta" dupa animeurile horror.... but aici.106 Dunno.

Cam atat am avut de zis. Nu l-as recomanda, pentru ca mie una nu mi-a palcut. E mai mult o pierdere de timp. xD

#10
Am urmarit anime-ul cu mult timp in urma si pot spune ca mi-a placut la nebunie. Alucard e un geniu :3 Este personajul meu preferat, m-am indragostit de el inca din primul episod : )) Si Integra mi se pare super tare. M-am regasit pe mine in ea, sa zic asa. Povestea mi s-a parut pur si simplu superba, din toate punctele de vedere. M-a atras originalitatea anime-ului. Cred ca l-am urmarit in doua zile. Nu ma mai desparteam de monitorul laptopului xD. Nu mi s-a parut cine stie ce horror, nu m-am speriat deloc sau ceva de genul, insa anime-ul merita nota 10, dupa parerea mea.Are tot ce ii trebuie.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)