Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello to all

#1
Salut,sunt Diana.Am 14 ani,sunt o fana infocata a animeurilor.Imi plac cele shojo,josei si un pic cele kodomo.
Tematica sa o aiba:
-Bishojo
-Maho Sojo
-Harem inversat:De obicei nu este un Shojo sau anime Josei. Exemple: Ouran High School Host Club, Fruits Basket.

Manga:
-Shojo
-Josei

`Sunt idependenta,povestiile/ficurile sunt pasiunea mea(desi uni zic ca nu ma prea pricep sa le scriu -wrong,nu prea dau mare atentie criticilor,eu urmez doar imaginatia-),sunt mai visatoare ceea ce ma face speciala.
Si sper sa-mi fac foarte multi prieteni =^_^=
Si sper ca nu sunt o ciudatenie -_-" //Maiculita,poate deja ma si cred -_-"//

#2
Bine ai venit pe Animezup, Writer of Life!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe Animezup, Diana, si sper sa te simti bine aici!
Si tie iti plac fic-urile? Se pare ca avem o pasiune comuna. :] Desi eu prefer sa le scriu in engleza. Nu ca nu mi-ar placea romana dar primesc mai multe critici.
Si, in fond, fiecare are stilul lui, nu? Daca tu vrei sa iti urmezi imaginatia nu inseamna sa nu dai deloc atentie criticlor! Si ei te pot ajuta sa iti dezvolti imaginatia, undeori chiar dandu-ti idei.

Ca tot suntem la capitolul "fictiune", ce carti citesti/iti place sa citesti?

Nu stiu de ce te crezi o ciudatenie, nu esti, stai linisita. 21
Happy posting. Smile

#4
pai pana acum am citi multe carti...printre care se include si twilight,new moon (are my favorite ^^),eclipse si Breaking Dawn le-am citi in engleza.Imi mai mult cele cu Sf,cele ce cuprind fantastic,magie.

#5
Hei Diana, bine ai venit pe AnimeZup, sper să te simti bine aici şi să îţi faci cât mai multi prieteni noi, chestii de genul.
O să fiu sinceră cu tine, nu te consider o ciudăţenie, ci mai degrabă tipul de persoană care are foarte multă încredere în sine, şi poate care ar trebui să urmeze şi nişte sfaturi la un moment dat. Presupun că eşti acel gen de persoană puternică, ce doboară totul. Este bine să ai încredere în tine, dar să nu uiti că şi cei din jur mai au dreptate uneori . Cred .

Enfin, îmi place personalitatea de care dai dovadă din primul post <3. Hehehe, nu pari o ciudăţenie, nu ai motive să spui asta. Întrebari ... Hmm, ai vreun film preferat, sau aşa ceva? [ am ceva cu filmele în ultima perioadă ] . Şi ceva întrebari în legatură cu muzica... Hmm, asculti HammerFall? [ come on : > ] .
Ok, so nu mai am alte nelamuriri.

Sper să ne întelegem bine şi ne mai citim pe forum, între timp sper să te acomodezi şi să te împrieteneşti cu toată lumea.
Şedere placută!

#6
multumesc pentru primire calduroasa -happy ^^-
Filme...O_o,nu dar le urmaresc pe alea cu tematica kunk-fu ***love them***Va dau cateva daca vreti,dar aveti grija sunt vechi din 1947.Mi-e una chiar imi plac deoarece sunt clasice si foarte adevarate.
# 1947 Snow Trail
# 1947 These Foolish Times - Parts 1 & 2
# 1948 Drunken Angel
# 1949 The Quiet Duel
# 1949 Jakoman and Tetsu

******************

# 1982 The Happy Yellow Handkerchief
# 1983 The Brave Man Says Little
# 1983 The Ronin's Path vol. 5
# 1983 Ronin-Secret of the Wilderness Valley
# 1984 Soshi Okita, Burning Corpse of a Sword Master
# 1984 The Burning Mountain River

Si nu am auzit de acee trupa,dar am sa ma informez...=^_^=




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)