Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello there!

#1
Nice to meet all of you! Smile

I'm Maria [xD], I'm fourteen and a half and I like drawing and reading. Smile

Now... let's see... imi place mult muzica clasica, sunt in zodia leu si... da, imi plac anime-urile, dar nu sunt o fana inraita, de obicei urmarind doar cateva episoade la televizor. Smile Nu, nu as putea sa-mi fac un top, asa ca va rog sa nu ma intrebati. 21

Manga nu prea citesc, mi se pare mai comod sa stau in pat, desenand, citind o carte sau... in fine, ati prins ideea. xD

Carti preferate... desi in ultima vreme am citit mai mult ca de obicei, a trecut ceva vreme de cand am "devorat" o carte. In fine, sunt o fosta adepta Harry Potter [xD] si mi-au placut mult Jane Eyre, Romanul Adolescentului Miop, Elevul Dima dintr-a Saptea, Ciresarii - incadrati drept cartile copilariei mele Smile - Cocosatul si De Veghe in Lanul de Secara.

Soo... I guess that's it... Smile I think I'll have fun here, the forum looks nice and the users seem that way, too! Smile
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#2
Bine ai venit pe Animezup, Maria♥!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3

Salut bine ai venit pe animezup sper sa te simti bine pe forum
am si eu cateva intrebari pentru tine sper sa nu te superi4
1)ai vazut vampire knight?
2)citesti ficuri?daca da care iti plac
3)vrei sa fim prietene?
cam atat inca odata bun venit si sper sa iti faci multi prieteni pe forum

#4
Nice to meet ya, Yuuki! Smile Multumesc pentru urare!

Nu, nu am vazut VK, desi am auzit pareri bune despre acest anime.

Fic-uri nu prea citesc... sa vedem... pana acum am urmarit sapte fic-uri, lasand mesaje doar la patru, dar asta pe alt forum. Depinde si de autor. Asta ma atrage mult. Smile
Deeeci, a citi fic-uri nu este ceva frecvent pentru mine. Smile

Da, mi-ar face placere sa imi fac noi prieteni, cat timp am lucruri in comun cu respectivii. Smile
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#5
Buna,Maria! ^.^

Am si eu cateva intrebari:

1)O sa urmaresti animeuri pe net?
2)Ce culori iti plac?
3)Cam ce animeuri de la Tv iti plac?
4)Care este personajul tau favorit din orice anime?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#6
Buna si bine ai venit pe animezup !
Happy posting !
I have a question for you ...

- vrei sa fim prietene ?

You are welcome !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#7
vad ca iti place sa vb in englez asa ca hai sa vb in engleza(mai repet si yo ceva ca maine am 2 ore la scoalasi meditatii acasa)

Hy!welcome ! I hope you like here! and i also like harry potter and cedric diggory!
ok qouestions........... i don't no what to ask ............??? ok hai sa nu ma mai prostesc ca la 1 nu gandesc si cred ca am scris prostii mai sus dar asta e

1. ce muzica iti place?
2. iti place pe site?
3. infara de cartile mentionate mai sus ce altceva ai mai citit?
4. in ce clasa esti?
5. vrei sa fim prietene?
6. ce filme iti plac?
7. care e culoarea ta preferate?
8. in ce oras/judet/sat stai?
9. ce ficuri ai scris pana akm?
10. vrei sa nu te mai sacai cu atatea intrebari?(sunt cam obosita asa ca mai omit din greseli scuze)
11. ai pet/s ?
12. daca ai cum il/ii cheama?
13. ce este?(peste, papagal, caine, pisica etc.)
14. ai cont si pe alte siteuri ? care sunt acelea?

14 ani 14 intrebari

inca o data bun venit si astept raspunsurile!!!!
zbye
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#8
Hello, Maria !
Welcome to a-z.
Am observat ca deja te-ai integrat in comunitatea noastra, si acest fapt ma bucura.
Am vazut ca asculti muzica clasica, te referi la sonate si alea alea ?
Daca da, care este muzicianul tau preferat ?

Nu am alte intrebari ^^ Sper sa iti faci cati mai multi prieteni [ pe langa cei care ti i-ai facut, daca ti i-ai facut ].
Daca ai intrebari sau nelamuriri poti apela oricand la mine sau la oricare alt membru al staffului, te vom ajuta cu cea mai mare placere.
Incaodata welcome !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#9
Multumesc tuturor pentru primirea mai mult decat calduroasa! Smile
Wow! Those are A LOT of questions! xD Okay, here I go:

@wolfsakura: 1)O sa urmaresti animeuri pe net?
Da, urmaresc si pe net anime-uri... mai nou le downloadez. Momentan urmaresc Ef - A Tale of Memories. Nice one, I have to admit it. Smile
2)Ce culori iti plac?
Well, I'm not so sure... let's see... I like red and... actually, for me it's not about one colour, but for how you combine them. Asadar, pentru mine e mai importanta gama de culori... ei bine, prefer culorile calde, dar trebuie sa recunosc ca ador albastrul si verdele... si movul si violetul... vai, chiar nu stiu sa-ti raspund. 21
3)Cam ce animeuri de la Tv iti plac?
Cand eram mai mica eram innebunita dupa KS si imi placeau mult seriile Slayers - and I still do. xD Acum ma uit doar seara cand sunt plictisita.
4)Care este personajul tau favorit din orice anime?
E o intrebare incompleta, nu prea stiu ce sa-ti spun. :/

@Nanami-chan: As I said to Yuuky, I would be glad to, as long as you'll survive after having a talk with me. 21

@Lady Helen: I'm speaking English when I'm in the mood, but it's kinda weird when someone asks you to do it. 21
Wow... 14 intrebari... faci la fel si cu userii mai in varsta? xD

1. ce muzica iti place?
Citat:Imi place mult muzica clasica
2. iti place pe site?
Yep!
3. in afara de cartile mentionate mai sus ce altceva ai mai citit?
Ei bine, iata cam ce am citit de la inceputul anului scolar, adica in decursul a sase luni: Romanul Adolescentului Miop, Nopti la Serampore, Citindu-l pe Turgheniev, Scrisoare de Dragoste, Elevul Dima dintr-a Saptea, Invitatie la Vals, Corigent la Limba Romana, La Rascruce de Vanturi, Cocosatul, Alchimistul, De Veghe in Lanul de Secara, plus ultima carte ce face parte dintr-o serie inceputa acum doi ani si care, desi initial mi-a lalcut foarte mult, parca la 14 ani nu mai era chiar ceea ce as numi fascinanta 4 - Nina si Ochiul Disparut al Atlantidei. Mi-a luat vreo doua saptamani s-o termin. D: Oricum, daca sunteti mai mici s-ar putea sa va placa, mie cel putin mi s-a parut foarte interesanta atunci. Momentan citesc Trei intr-o barca.
4. in ce clasa esti?
la 14 ani... e greu, e greu... 21
5. vrei sa fim prietene?
Citat:Da, mi-ar face placere sa imi fac noi prieteni, cat timp am lucruri in comun cu respectivii. Smile
6. ce filme iti plac?
Nu prea urmaresc filme, asa ca nu prefer o categorie anume… uhmm... sa zicem comediile. 39
7. care e culoarea ta preferate?
Am raspuns *more or less 21* putin mai sus.
8. in ce oras/judet/sat stai?
Ma limitez la judet – Dambovita.
9. ce ficuri ai scris pana acum?
I didn’t. 21
11. ai pet/s ?
12. daca ai cum il/ii cheama?
13. ce este?(peste, papagal, caine, pisica etc.)

I had a cat, called Pinchi – why I’ve chosen that name? I have no idea! xD
14. ai cont si pe alte siteuri ? care sunt acelea?
Nu am citit nimic in regulament legat de interzicerea reclamei, dar nu cred ca ar fi foarte frumos din partea mea. Oricum, nick-ul e acelasi. Smile

@Denny: Compozitorul preferat... I guess Brahms and Tchaikovski. Smile And Strauss... and... well, it's hard to decide. 4 xD
Multumesc frumos pentru amabilitate si rabdare! Smile

Thanks for everything, guys! See ya! Smile
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff

#10
Intrebarea mea nu este incompleta,te-am intrebat daca ai un personaj favorit din orice anime(pe care l-ai vazut evident).Daca nu stii sa raspuzi,mai bn spune asa21.Poate ai mai multte personaje favorite..who knows? >.>
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)