Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello.

#1
Um... Neata. Cred. Porecla mea universala este Amarena, dar imi puteti spune si Ana. Varsta este 17, sunt din Constanta, si am ajuns aici datorita unui moment neasteptat in care am fost cuprinsa de melancolie. Scuzati-mi excesele poetice; sa zicem ca este tarziu. Ideea este ca, ajunsa pe la jumatatea cutiei de pineapple slices pe la ora 12, m-a apucat un dor distrugator de a reciti Rosario+Vampire. Si cumva, dand nenumarate scrolluri si accesand nenumarate rezultate, am ajuns pe mangazup - iar de acolo, pe animezup. Oricum.

Ideea este ca, dupa vreo douazeci de minute de dezbatere interioara, m-am adunat si am inceput sa scriu acest post. Desi sunt familiara cu animeurile si mangaurile, nu am fost activa pe vreun forum de acest fel pana acum. Pe orice forum, de altfel. Asa ca, mi-am spus, ce am de pierdut?

Am interese destul de comune. Imi place sa scriu, sa citesc, sa traduc. Imi plac jocurile video, o pasiune relativ recenta, si am o relatie on-and-off cu Photoshopul de cativa ani. Muzica e omniprezenta, pot asculta aproximativ orice, atata timp cat nu este dureros de comercial, sau manele. Seriale TV urmaresc, filme mai putin, etc, etc, etc.

Am omis in mod convenabil subiectul cel mai important - animeurile si mangaurile. Sunt mai mult inclinata catre manga decat catre anime, precum sunt mai inclinata catre unei carti decat catre privitul unui film. Am citit prea multe mangauri pentru a le denumi, dar in momentul de fata urmaresc evolutia urmatoarelor: DICE: The Cube that Changes Everything, The Gamer, Girls of the Wild's, am urmarit Noblesse pana intr-un punct in care am intrat intr-un hiat destul de lung, si nu am reusit sa revin. Am ajuns la capitolul 500 si ceva din Detective Conan. Sunt frustrata ca Yana Toboso reuseste sa ma tina cu sufletul la gura doar cu 28 de pagini de Kuroshitsuji pe luna.

Cat despre animeuri, urmaresc in momentul de fata Mikagura Gakuen Kumikyoku, serie pe care am asteptat-o inca dupa terminarea a Mekakucity Actors. Am iubit Death Note, astept sezonul urmator din Log Horizon, inca sunt usor enervata de OVA-ul de la K, si astept urmatorul sezon. Nu-mi mai vin altele in momentul de fata, dar banuiesc ca ma puteti intreba, in cazul curiozitatilor.

Well then, I'm off. Hope we all get along.
[Imagine: TakemeAwatcopy_zpskokriepu.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Amarena!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit in calduroasa familie zup hug .sper sa iti placa la noi. Am si eu cateva intrebari pentru tine. Care e animalul tau preferat ?Ce anime mi-ai recomanda?si care e AMV-ul tau favorit? Jaa ne see you around

#4

Um... Multumesc :) Animalul meu preferat... un panda! Ii iubesc. Panda, pinguini, pisici. Topul meu ^^. Nu stiu ce anime ti-as recomanda, pentru ca nu iti cunosc gusturile. Dar daca as fi perfect impartiala, as recomanda ceva in genul Full Metal Alchemist, care mi-a placut extrem de mult. Cat despre AMV-ul favorit, nu am unul la momentul de fata. Multumesc pentru intampinare! See you around too~
[Imagine: TakemeAwatcopy_zpskokriepu.png]

#5
Salutare miau ! Si bine ai venit pe aici... Sper sa ti plca pe langa faptul e liniste si pace... Membri au dat coltu' asa se intampla cand li se scrie pe carnetelu negru.

#6
Hello, hello and welcome xD
Well, se pare ca avem unele interese comune, cum ar fi pisicile, FullMetal Alchemist, Death Note sau K. S eu astept urmatorul sezon si sunt foarte incitata.
Sper sa ramai pe site si sa ii aflii secretele pentru ca are multe. De asemenea as vrea sa vad ce parere ai despre alte serii sau alte subiecte discutate aici.
I will read you around!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)