Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello....

#1
Hey... mda... nu ma exprim asa bine....okey sa trecem la prezentare :
Numele meu e Yukine pe site dar in viata reala ma numesc Diana, am 14 ani, sunt din Bistrita, la anime-uri ma uit de cand eram mica (credetima ca nici nu mai stiu de la cati ani... mda eram mica rau..) iar manga nu prea citesc.
La ce ma pricep cel mai bine ar fi desenatul clasic, (ca la photoshop is varza) ma pricep destul de bine sa fac si desene in culori sau acuarele.
De acest site am dat din intamplare si pana la urma am zis sa ma inscriu (dupa vreo luna...)
Sper sa ma inteleg cu voi si daca aveti intrebari despre mine voi incerca sa raspund cat de sincer Smile[/align]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yukine!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Awww~ prima! bun venit pe zup! Eu sunt ingeras, ma bucur sa te cunosc.
Avem destule intrebarii si pentru tine, dar mai intai am sa te invit sa dai o raita pe la sectiunea unde se posteaza desenele, te invitam sa-ti lasi lucrarile si cu ocazia asta dam si cate o parere. Nu vom musca.
Iti plac animeurile. Sunt o groaza de genuri, iar sectiunile sunt destul de variate, posteaza vreo parere, poate adaugi un anime pe care l-ai vazut si nu se afla in acel moment in sectiune, ne ajuta mult sa descoperim noi animeuri bune.
Iar acum vin intrebarile:
1. Care-i animeul care ti-a placut cel mai mult? Daca sunt mai multe, adauga cate-ti vin in minte.
2. Ce muzica asculti? Poate exemple de trupe, chestii.
3. Ce faci in timpul liber?
4. Care-i culoarea ta preferata?
5.Nu-i asa ca urasti ciupercile?
Si cam atat!
Inca o data bun venit pe zup hug
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4
Citat:Numele meu e Yukine pe site dar in viata reala ma numesc Diana
[Imagine: You-dont-say.jpeg]
Bine ai venit. Sper sa postezi si sigur o sa te intelgi bine cu lumea de aici!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
BUNAAAAAAAAA! Nici nu iti poti imagina entuziasmul meu cand am citit ca esti din Bistrita :3 Ah, concetateana mea draga, bine ai venit pe la noi pe forum, te asigur ca ne bucuram sa te primim cu bratele deschise! ^^

Intrebari, intrebari... ce hobby-uri ai pe langa anime?
Iti place sa citesti? Si daca da, care sunt cartile tale favorite?
Dar locurile preferate de prin oras? (curiozitatea, bat-o vina)

Sper ca te vei simti ca acasa aici si abia astept sa ne citim prin postari Smile Nu uita ca avem o sectiune de Fan Art, asa ca nu te sfii sa ne incanti si pe noi cu desenele tale.
Happy posting! *hugs*
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#6
Oh noooooooo, I am soooo late again.
Hello there si bun venit xD! Ne bucuram sa te avem printre noi, cei ce strangem cu dintii de ce vezi prin imprejur. Sper sa te simti bine pe aici siiiii ca de obicei, sa iti faci o gra-ma-da de prieteni. Intrebari, iti plac pisicile? Dar ciocolata? Ah si din lista ta de serii vizionate, care e personajul tau preferat, hmm?
Well, I gotta go so have fun andddd have fun xD!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
Multumesc mult pentru comentarii si pentru ca va-ti dat interesul fata de mine
Poftim raspunsurile:
ohaio_angel:
Si eu ma bucur foarte mult sa te cunosc si niste lucrari de ale mele promit ca o sa postez cat pot de repede Smile
1. Animeul meu preferat este Fairy tail si ce mai urmaresc in ultimul timp ar fi SAO si Akame Ga Kill (ti-as spune mai multe dar in ultimul timp chiar nu m-am prea uitat la altele)
2.Muzica ascult si pop dar in ultimul timp (convinsa de cea mai buna prietena a mea) ascult mult rock si ceva dupstep, si trupe...cele pe care le-am ascultat mai recent au fost three days grace, skillet si evanesence, daca stiti ceva trupe bune recomandatimile va rog fiindca ador sa ascult rock cand desenez (si asta imi ia vreo doua ore de obicei deci...)
3.In timpul liber mai ies cu prieteni (dar asta se intampla de obicei seara... zici ca-s vampir) daca ma prinde cheful incep sa desenez sau mai stau pe net ori youtube
4.Am mai multe dar cred ca cel mai mult imi place albastru inchis
5.Te rog frumos nu arunca cu pietre in mine dar... imi plac ciupercile...
Azazel: Multumesc foarte mult pentru sprijin si imi cer scuze de pe acum pentru ''perlele'' pe care sunt sigura ca o sa le scot (mda..profa mea de romana numai cat nu ma loa de gat..)
DreamGirl:
Hobby-ul meu cel mai mare ar fi desenatul (altul credema ca nu-mi vine in minte), imi place sa citesc dar o carte favorita inca nu am, daca stii tu una buna te rog frumos sa mio recomanzi, si de oras pentru cat m-am plimbat eu as zice ca cel mai mult imi placa in parcul mare
DeDal N. : Multumesc pentru sprijin si sa stii ca ador pisicile, si ciocolata si personajul meu preferat... cred ca ar fi Natsu din Fairy tail

#8
Buna si bine ai venit printre noi, Diana si sper sa iti faci multi prieteni Smile Daca iti place sa desenezi atunci ai venit exact unde trebuia ca eu ard de nerabdare sa vad cum desenezi. Anyway ce vreau eu sa te intreb este care este trupa ta preferata si cum iti place sa iti petreci timpul liber alaturi de prieteni.

Inca o data bine ai venit si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#9
Bine ai venit pe Animezup, draguta, noi iubitorii de anime de pe acest site suntem bucurosi sa te avem alaturi si speram ca te vei simti in largul tau in aceasta comunitate grozava. O sa vezi ca nu ai de ce sa te simti timida pe aici, deoarece marea majoritate dintre noi suntem persoane deschise si sociabile (cel putin in acest mediu virtual) si rareori se intampla ca cineva sa te traga la raspundere pentru felul tau de a fi, prin urmare fii libera sa fii tu insati, iti va fi mult mai usor, ai sa vezi 3. Ohh, si stail chill, m-am intalnit personal cu o mare parte din userii activi de pe aici, niciunul nu s-a dovedit a fi violator in serie sau rapitor, ba din contra, unii chiar iti fac si cinste 21, prin urmare daca cativa dintre noi it parem mai dubiosi, asta se datoreaza faptului ca suntem mai neintelesi de fel XD.

Three Days Grace si Skillet sunt in topul formatiilor mele preferate, prin urmare thumbs up for that. Daca zici ca vrei cateva recomandari in materie de trupe rock, iti recomand sa asculti Thousand Foot Krutch si Red, muzica lor e asemanatoare cu cea cantata de Skillet si TDC. Asculta cateva piese si sa ma anunti daca ti-au placut.

Intrebari: Daca ai avea o masina a timpului unde ai dori sa mergi cu ea? In ce tara ai dori sa traiesti?

Talk to you soon. Laterz.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#10
Papillon- si eu sunt incantata sa te cunosc (^_^) de desene am postat cateva dar din greseala pe un forum gresit (sorry dar eu oricum nu ma prea pricep cu chestiile de genu si e prima data cand imi postez vre-un desen online) dar ma pun imediat si o sa il postez unde trebuie :'') si ca sa iti raspund la intrebari: momentan trupa mea preferata este skillet si cel mai mult imi place sa-mi petrec timpul cu prieteni pe afara plimbandu-ne povestind razand si spunand glume
Joffre- imi pare bine ca sunt pe acest site si nu prea imi fac griji de timiditatea mea deoarece nu prea imi tine mult, and don't worry nu sunt genu care are ganduri de genu rapitori si violatori mai ales ca si eu cunosc oameni mai dubiosi sau hanicapati de felul lor (printre care fac parte si eu 21 ) si trupele recomandate de tine chiar imi plac (Red ascult chiar in momentul asta si nu prea cred co sa ma opresc prea curand )
Iar raspunsurile pentru inrebari: Habar nu am fiindca daca asa multi oameni sunt in halu' asta de prosti acum mi-e si frica sa vad ce va fi in viitor iar in trecut nu existau lucrurile fara care astazi nu pot sta o zi ( telefon, uneltele mele de desen, castile mele preferate, muzica, internet etc.). Iar tara in care as vrea sa traiesc .. of curse Japan.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)