Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cat de mult va plac desenele?
Briliante
33.33%
1 33.33%
Foarte frumoase
33.33%
1 33.33%
Frumoase
0%
0 0%
Dragute
33.33%
1 33.33%
Urate
0%
0 0%
Total 3 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Hello~

#1
Zuppy06 Ma gandeam ca dak voi ati postat desene sa le postez si eu... vreau sa aflu pareri(cat mai multe posibil). Oricum acestea sunt desenele:
--->Death Note- L
--->Bleach-Ichigo's Vasto Lorde
--->Tengen Toppa Guren Laggan-Yoko
--->Sonic-Shadow
--->Air Gear- Anime girl
--->Soul Eater-Asura
--->Anime Girl
--->Dragonaut:The Resonance-Main Characters
Cam asteas toate 4 va astept la comentarii 3

#2
1. Nu ai putea sa le intorci?
2. Nu ai putea sa pui un nume cu link-ul de la poza? Ca sa putem comenta asa.
3. Revenind la cateva sfaturi.
Foloseste creioane cu mina moale (gen 2B si poti folosi 6B pentru contururi) pentru umbre. Ca sa putem defierienta lucrurile si sa pui un anumit accent pe desen.
In al doilea desen e o pata de creion rosu. Ai grija.
In primul desen nu se intelege care e bluza sau care sunt pantalonii, doar daca nu cumva bluza era asa lunga incat ii venea si drept pantaloni.
Mai trebuie sa lucrezi la anumite lucruri (cap etc. -am vazut unul dintre desene, nu stiu daca asa era personajul sau...).
Ultimul desen... Ai grija cand desenezi. Acele linii de la boxeri de vreo doua ori nu da bine. Si ar trebui sa conturezi putin mai bine liniile corpului. Dar chestia din spatele tipei care a prind niste sani in fata? Ar trebui sa o contruezi mult mai bine si sa o colorezi cu un creion. Sau cu acelasi creion folosit. Iar daca claritatea pozei ar fi putin, doar putin mai buna cred ca atunci pozele ar iesi... mai bine? Dar atata timp cat nu poti sa faci iti zic sa ai grija cand conturezi.
Stiu ca m-am repetat, insa cam pe asta ar trebui sa te axezi. Poate sa fie de vina si creioanele pe care le folosesti. Cele B sunt mai moi si au mina mai negricioasa.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Bun am facut ce mi-ai zis ca sa pun nume la link(eram incepator scz 4). Si as avea inca doua desene dar o sa mai adaug pe parcurs in postul asta:
--->Random Wolf
--->Anime crying Eyes

#4
@HyperDrop, nicio problema.
Sa comentez daca tot ma aflu aici:
-> Random Wolf, incearca sa ingrosi putin pupila. Arata de parca nu ar avea ochi. Niste umbre la parul ala si unele pe bot (poate colorai si buza) ar fi mers.
-> Anime cryig Eyes, nu imi place acest desen. Incearca data viitoare sa vezi niste sprancene adevarate. Foloseste un model. In stanga lacrimile ti-au iesit prea tremurate sau parca ar fi zgariate (lacrimi zgartite, mda, suna excelent). Genele nu sunt bune. Nici mie nu imi ies genele. Dar oricand poti folosi un model. Nici pupilele nu sunt cine stie ce, insa stiu cum sunt cu ele. Bleah, treaba, treaba (ma refer ca pentru niste pupile cat de cat reale trebuie sa iti piezi putin timp si sa ai grija). Ochiul stang e mai ridicat, sau poate vroiai sa se uite undeva in stanga.
[poate dau edit cand o sa mai adaugi, nu promit nimic. Si ah, da, apreciez ca ai comentat si ai pus si niste poze si dai si edit. Asa e mult mai bine ^ - ^]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Chiar imi place lupul si expresia fetei, e original? Ai facut o treaba buna. Mi-ar placea sa-l si detaliezi, sa-i oferi umbre, chiar daca il faci doar alb-negru. Ar arata multi mai bine, mai ales ca schita e reusita. O sa ofer o parere mai detaliata cand voi vedea cum stai la capitolul hasura. Ochii, avand in vedere ca vrei sa fie anime si nu adevarati, sunt reusiti, par realisti, mi-ar placea sa mai lucrezi la gene, sa fie mai mari la sfarsit, aici zic din propria experienta, fiindca imi place sa le fac asa. ^^ Si sprancenele sunt bune, dar ar fi trebuit sa oferi mai multa atentie hasurii lor, conteaza mai mult decat crezi. Mi-ar placea sa vad acest gen de ochi anime si in anime-uri in general : )), doar ceva mai imbunatatiti.

Astept si altele noi si sper sa incepi sa si colorezi, hasurezi desenele tale, pentru o estetica mai buna. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#6
Cu siguranta ai o parere foarte buna fata de munca pe care o faci, din moment ce numai o varianta din sondaj e negativa 21 ceea ce e bine pentru tine, iti intareste caracterul, dar as fi vrut o varianta care sa zica: meh...
Si inca ceva, ai formulat gresit intrebarea de la poll. Trebuia sa fie: Cum vi se par desenele? pentru raspunsurile acelea.
Cat despre desene, sunt ok, avand in vedere faptul ca esti mic/mica [nu stiu exact daca esti fata sau baiat] si mai esti si incepator/incepatoare.
Un mic sfat: Uita-te peste tutoriale despre line-art si umbre. Si incearca sa faci contur doar dintr-o lininie, nu 15.

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)