Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello ^_^

#1
Salut tuturor.

Aparent am petrecut ultimele zile misunand pe forumul asta asa ca ar trebui sa fac si o introducere.

Sunt un fan anime de ceva vreme, aproape 10 ani. In timpul asta periodic am activat pe mai multe forumuri si am recunoscut cateva id-uri pentru ca le vedeam des si pe acolo. Acum nu ma mai uit atat de mult la anime. Mai mult de lene si pentru ca destul de putine lucruri imi captiveaza atentia pentru mai mult decat durata unui film. Pana acum am gasit un film bun ce l-am vazut chiar aseara: Origin: Spirits of the Past. Poate voi avea o regasire 4

Prefer mechauri, comedi, actiune si avendura. Evit sa vad animeuri ongoing, mai ales daca mangaul sursa este si el ongoing. Daca vreti sa vedeti ce am vazut va dau link la profilul meu de myanime list.

O sa pun si eu o intrebare si apoi o sa raspund dcaaveti voi. Cunoasteti vreun loc unde se gasesc traduceri/scanari de Light Novels? Multe animeuri au ca sursa carti (FMP si Vampire Hunter D imi vin acum in minte) si nu am reusit mai niciodata sa gasesc aceasta sursa initiala.

Acum daca aveti intrebari puneti. Daca nu, va salut inca odata
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Hey there. Bun venit pe forum! *smile*
Am vazut ca ai tot postat pe la animanga zone, so well, banuiam ca esti un fan anime. Hmm, 10 ani de cand urmaresti anime-uri - pretty nice. Imi place lista ta de anime, ba chiar am vazut si cateva ce mi-au atras atentia.
So, questions now.
Ce varsta ai ?
Citesti romane de Paul Coelho ?
Iti plac jocurile ? Ceva exemple if you want.

Greetings ; have a nice day! Smile

#3
Varsta: suficient cat sa beau alcool oriunde in lume 4
Paul Coelho: nu tocmai genul meu. Personal prefer high fantasy sau sword and sorcery cu putine iesiri prin sf si carti documentare
Jocuri: o tona. Ce joc acum: LoL, SW:TOR, CoD:MW3 cu prieteni cand ne strangem cativa. Rod incet la Mass Effect 3 in speranta ca pot sa fac totul dintr-o serie. Trebuie sa refac toata seria candva dar asta insemna cam minim 20 de ore pe joc si imi este lene. Ca joc preferat va ramana probabil pentru mult timp ultima incarnare din seria Tekken 4 mai ales acum ca pot sa joc pe net
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
Bine ai venit.
Te-am observat pe forum in ultimele zile. Sa presupun ca ai 19-20 de ani? Sau 18? Ca in unele tari parca trebuie sa ai 19 ani ca sa bei (sau ma incurc eu).
Nu am multe de zis, doar:
Culoarea preferata?
Caine sau pisica?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Buna Majin, bine ai venit, observ cateva lucruri interesante la tine, cum ar fi pasiunea pentru jocuri, si inclinatia catre high fantasy, sword and sorcery si ceva SF pe acolo. Autori, ceva? Lucrari preferate? Avem un fel de 'cenaclu literar virtual' pe goodreads daca vrei sa ni te alaturi, suntem o mana de oameni numai si membri noi sunt bineveniti. Mai ales daca au interese similare sau la fel cu ale noastre. Gasesti mai multe informatii la sectiunea Carti.

Avem si o discutie pe tema Fantasy/ SF deschisa tot acolo.

Cat despre jocuri, consola sau PC?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
In unele tari se bea si de la 21 4 dar pentru simplitate (desi scria cand sunt nascut pe profilul de map) am 24 de ani aproape,

Culoarea preferata este albastru
Prefer pisicile, dar nu displac cainii
Consola daca am de ales. Cu exceptia strategiilor nu am gasit un joc care sa fie mai bun pe pc decat pe consola.
Si carti: in momentul de fata am petrecut doua zilie cititnd peste 1200 de pagini din seria "Codex Alera" scrisa de Jim Butcher. Sper sa o termin incurand. Mai mult probabil ca voi discuta la sectia adecvata.

Va multumesc pentru saluturi
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)