Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello?

#1
Pentru inceput, salut tuturor. Ma numesc Florin, sunt originar din Galati, am 17 ani (aproape 18 [Imagine: zuppy02.gif]). Pasiunile mele sunt limbile straine si cele antici, muzica si, nu in ultimul rand, lumea anime-manga. Daca aveti intrebari postatile dedesubt. See ya!!

#2
Bine ai venit pe Animezup, florin93!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Helău Florin şi bine ai venit pe Zup. Sper să-ţi placă locul acesta pentru că ai şi de ce. Erm... poate că o să-ţi faci şi prieteni buni, cine ştie? Aici mereu au loc surprize şi all that stuff. O să te distrezi sau mă rog, o să petreci un timp frumos aici. Şi acum, să văd ce-aş putea să te întreb.
1. Ce fel de muzică asculţi şi care sunt trupele/artiştii tăi preferaţi?
2. Cum ai aflat de Zup şi ce te-a făcut să-ţi faci cont aici?
3. Ce hobby-uri ai? Scrii?
4. Şi care zici că e anotimpul tău preferat şi de ce?
Atât am de întrebat. În rest, toate cele bune!


#4
1. Nu ascult un gen fix de muzica. Un pic de pop, un pic de dubstep, un pic de folk si Bjork.
2. Eu eram inscris pe vechiul manga-anime.ro si azi mi-am amintit ca exista site-ul asta. Am ramas surprins la ceea ce a ajuns. Dupa un pic de cautari mi-am adus aminte de tipul asta http://www.wikinfo.org/index.php/Athelfirth care a facut ceva scandal pe acolo si acolo am gasit despre Animezup.
3. Hobby? Pai citesc, incerc sa fac GFX pe Photoshop, ascult muzica, incerc sa traduc dintr-o limba in alta si cam atat.
4. Anotimpul preferat? Cu siguranta toamna. De ce toamna? Nu stiu cum sa-ti zic, are acel "je ne sais quoi" care o face sa fie unica.

#5
Welcome here, Florin ! hug

- Ai o carte preferată ?
- Ai citit " Invitaţie la vals " de Mihail Drumeş ?
- Citeşti poezii de Minulescu ? Dacă da, ai vreo poezie preferată ?
- De cât timp lucrezi în photoshop ?

Cam atât, cred.
Sper să te simţi bine aici ! * hugs *

#6
Galatean la orizont!!

Buna florin, nice to meet you . Zici ca ai 18? Multi inainte. Bine ai venit si dstractie placuta pe zup. ASa eu sunt mai nebuna de felul meu. Acum intrebari.

- unde inveti in galati?
- Ce locuri iti plac din galati?
- Iti place aici?

S-au pus restul intrebarilor. Enjoy 3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#7
In momentul acesta cartea mea preferata este "Divina Commedia" de Dante Alighieri. Acum ceva timp m-am interesat de cativa autori romani, printre care si Minulescu. Am citit cate ceva. Poeziile care mi-au placut sunt "Ecce homo" si "Nihil". Inca nu am citit "Invitatie la vals" deoarece in momentul de fata nu am acces la carti in limba romana(sper sa o gasesc in format .pdf) fiindca locuiesc in strainatate. Cu PS lucrez de aproape un an. Hai sa zicem ca inca sunt un incepator. Cu am scris mai sus, invat in strainatate(datorita situatiei economice din Romania -.-), dar vreau sa ma intorc in Romania. Locuri preferate din Galati? Pai faleza si bulevardul Brailei. Nu stiu cum sa zic, intr-un fel sunt simbolurile Galatiului ca si oras pe Dunare si imi dau o nostalgie de fiecare data cand vin la Galati.
Mersi de primire ^^

#8
Hei there : ) Bine ai venit pe animezup. Sper sa iti placa aici si sa te imprietenesti cu multa lume. Cu siguranta va fi foarte usor, o sa vezi : > De asemenea, sa te distrezi si sa fii un user activ xD. Eu sunt Beki, incantata de cunostinta. Intrebari nu am sa-ti spun, doar am trecut pe aici sa te "welcomizez".

Bye.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Hi~ Welcome.
Sper să fi un membru activ, să-ţi faci muuuuuuuulţi prieteni, să fi cuminte [ lol ]...şi cam atât.
Şi o să-ţi postezi lucrările în PS? Sper s-o faci, chiar aş vrea să le văd.
Eu nu mai am ce să te întreb, la fel ca Beki, am venit să te ''welcomizez''.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#10
Cyaw cyaw Florin. Pentru inceput, cateva intrebari:
1`Limba preferata?
2`Culori preferate?
3`Care este anime/ manga preferat? De ce?
4`Scrii , desenezi? amandoua? Mai ai si alte hobby`uri?
Cam atat. Sper sa te acomodezi repede, sa postezi si sa stai activ. pupic Pa-pa!:]
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)