Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heiii

#1
Buna ! Sunt noua aici, numele meu este Maria si am aproape 17 ani. Am foarte multe anime si manga preferate ( in mod special manga ), insa Shingeki No Kyojin ( Attack on Titan ) se afla pe primul loc in ambele categorii. Anime ca Naruto, Fairy Tail, No Game No Life, SAO, Guilty Crownsau manga precum Hirunaka no Riuusey, Highschool of the Dead, Suki Tte Ii Na Yo ( Say I love you ), Orange, Noblesse se numaea printre favorite de asemenea. Citesc mult, in mod special SF sau fantasy ( Gazda - Stephenie Meyer ) si ador sa urmaresc diferite seriale ( Arrow, Teen Wolf, Doctor House, Pretty Little Liars, etc ). In materie de muzica ascult cam orice atata timp cat versurile sunt ok sau nu sunt versuri deloc, inafara de manele si eventual muzica populara. Ma bucur sa va cunosc, sper sa ne intelegem ! ??

#2
Bine ai venit pe Animezup, Mao-chan!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salut Maria aka Mao-chan. Sedere placuta pe aici.

In afara de House MD... nu cred ca am vazut vreuna din seriile insirate de tine.

O sa fiu rau si o sa spun direct ca e cam... aiurea... sa spui din start EU NU MANELE... NU! dar sa-l apreciezi pe Velea si compania lui. Plus ca muzica fara versuri imi suna a house - poate ma insel eu... dar e mai degraba o forma de intrat in transa. Poate ca nu mai suntem in secolele trecute cand aveam ragaz sa ascultam muzica (ah, stai... stiu ca muzica fara versuri e si o parte din muzica clasica LOL), dar nici sa intram in transa dupa primul rand de tequilla si sa zburdam descreierati pe ringul de dans nu pare o solutie pentru demodatii ca mine. Viteza... ce sa-i faci.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#4
Nu voiam sa jignesc pe cineva, imi cer scuze, insa nu ascult muzica romaneasca in general.... nici Velea, nici Connect-R nimic ce e popular in general, eventual melodii mai vechi.. si muzica fara versuri ma refer la orice, nu doar house: dubstep, chill, da, si clasica, nightstep... Si nu e ca am o problema cu toate manelele, am si eu unele care imi plac, insa prefer sa nu le ascult. Nu am nimic cu cei care le asculta. Nu prea imi place nici metal, insa am foarte multi prieteni care sunt fani ( si chestia cu 'primul rand de Tequila, nu beau si nici nu imi plac petrecerile dansante sau orice fel de petrecere de genul. Dinnou, nu am nimic cu cei carora le plac, insa asa sunt eu, mai linistita 15 ) Multumesc de primire, totusi !

#5
Acum am ajuns si manelist (sau asa mi se pare ca reiese din textul tau). Ce tare. Imi place logica voastra. Adica, daca spui ca e ipocrit sa auzi tot timpul refrenul din start, cand intrebi pe cineva de muzica: ?????eu... stii... fara manele????? si manele totusi sa fie atat de populare... inseamna ca esti manelist? LOL. Great. Adica, refrenul ?????eu nu manele...????? e doar o moda, un cliseu... si cand aud pe cineva ca-l spune e clar ca baga si manele la greu, dar ii e rusine sa recunoasca. Fiindca, iar cliseu: lumea spune ca maneaua e cea mai insalubra muzica. Or... nu cred ca treburile stau chiar atat de simplu! Manelele sunt judecate in alb-negru... restul muzicii e in culori. Deranjant pentru mine. Suspect de multa lume spune ca nu manele, dar manele sunt tot pe val. Nu crezi ca ceva e in neregula? 22

Ok, deci house. Si tot soiul de muzica asa zis noua. Spuneam de petrecere in general (am inteles, tu esti minora si nu bei alcool... dar sa nu-mi spui ca nu-ti place sa dansezi fiindca nu te cred!). Atunci pentru ce sa-ti bagi in casti sau in boxe niste chestii pentru intrat in transa? Nu va inteleg, oameni buni!

In fine, astea fiind spuse... sedere placuta, ma retrag. LOL
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#6
Abia a venit fata si deja te iei de ea?
De asta nu are zup-up activitate!! [[:
E ok sa asculti ce vrei cat timp nu fortezi pe nimeni sa fie ca tine.

Bine ai venit Maria. Ti-a placut finalul de la House[serialul]?
"You got no business questioning a thang"

#7
Citat:Abia a venit fata si deja te iei de ea?
De asta nu are zup-up activitate!! [[:
E ok sa asculti ce vrei cat timp nu fortezi pe nimeni sa fie ca tine.

1. nu m-am luat de nimeni. am comentat o parere a unei persoane. e o mica-mare diferenta.

2. serios? de aia? ca vreau eu corectitudine? pai eu sunt aici de vreo 5 luni... si nici nu am fost cel mai activ... si zici ca din vina mea? bravo! imi place! e foarte logic. mi se parea ca batea vantul pe aici de prin 2011... sau asa ceva... vreme cand nici macar nu frecventam spatiul asta.

3. dar nu e o problema ca asculta ce vrea. doar spuneam si eu ca nu inteleg. altfel, libertate. daca nu esti capabil sa-ti sustii individualitatea societatea te calca in picioare. te face dupa chipul si asemanarea ei.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#8
Tldr nu te mai lua de fata... Ma dau eu la ea...

Asa ca Mao spune mi ai prieten , gagic... gagica -_-' ? Daca NU ? Atunci sunt disponibil!


Asa ca miau miau...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un Heiii = ) cat se pOate de mare ;* Inocente 13 5.062 14-07-2011, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  Heiii=] Shitty 11 4.925 01-04-2011, 04:35 PM
Ultimul răspuns: Shitty


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)