Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hei

#1
Hei!Ma numesc Alexandra,dar toti prietenii s-au obisnuit sa-mi spuna Lex sau Lexy.Sunt un mare fan al anime-urilor,pur si simplu le iubesc.Anime-ul meu preferat este si va ramane Clannad.Mi-au mai placut si Black Rock Shooter,Sora no otoshimono,Shakugan no Shana si Kaichow wa maid sama.Acum 3 ani,am inceput sa desenez personaje din animeuri pe care le vedeam.Chiar si acum,stiu care a fost primul meu desen.(Hinata din Naruto).Umm..muzicaa...imi place genul techno,trance si dubstep in special.:3
Ador Japonia!Am inceput sa le invat limba,cu ajutorul unui ghid.
Cam atat despre mine.

#2
Aleeeex, tu fata, bine ai venit pe Z'd'up21
Avand in vedere ca stiu tot ce imi trebuie in legatura cu tine, osa ii las pe altii sa iti puna intrebari.
Sper ca osa te distrezi si ca iti vei face multi prieteni, aici iti vei cultiva talentul, eu asigurandu-ma ca osa ai de munca, vezi, mereu am grija de tine :3. Distractie placuta!

"Omul este cel mai putin el insusi atunci cand vorbeste in numele sau. Da-i o masca si iti va spune adevarul."
Oscar Wilde


[Imagine: masca.jpg]

#3
Hei Lexy iti ureaza L un calduros bine ai venit.
Initierea ti-ai cam facut-o singura dar tot mintea mea o sa gaseasca ceva intrebari...
In primul rand care este marca ta de ciocolata favorita?
Care este... personajul tau preferat din Kaichow wa maid sama?
Cum ti se pare pana acum zup-ul nostru?
Momentan cam atata, daca mai este ceva o sa te intreb. Sper sa ne intelegem bine.
L isi incheie transmisia. Terminat!
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#4
(20-06-2012, 07:24 AM).L. A scris: Cum ti se pare pana acum zup-ul nostru?

Poftim 23? Ce? Fara aere de useri veterani, va rog frumos, atat am de zis, mai ales de la un nou venit bobocel; fara rautate o zic, nu ma intelegeti gresit, dar totusi e cam jignitor venind de la un membru vechi de 2 zile, a carui nume nici nu il cunoastem.

Bine ai venit printre noi Lexyyy, o sa fie cam greu sa te deosebim de Lexxu' ca aveti nume similare, oricum daca doresti sa-l schimbi exista un thread pentru asta sau imi poti da PM mie/ Narniei.

Vad ca ai venit printr-un refferal asa ca nu are rost sa intreb ce te-a adus aici, ii multumim lui F'Green pentru asta.

Iti place sa citesti? Ai citit ceva care te-a impresionat in mod deosebit? Cum iti selectezi anime-urile pe care le vizionezi?

O sa participi la concursul lunar de desene? (primesti o medalie draguta in caz de castig si alegi si tema ^^)

Te-a atras pana acum ceva la Zup? Cum ti se pare atmosfera pe aici?

Daca ai nevoie de ceva nu ezita sa ma contactezi, pe mine sau restul echipei.

Avem concursuri, club de literatura, workshopuri, exercitii de imaginatie, medalii si cam subiecte de orice natura pe aici deci sper sa gasesti ceva care sa-ti placa.

O zi buna!



[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Hei Lia, posibil sa aiba foarte mult de pierdut acest forum din cauza arogantei si superioritatii tale. Nu esti cu nimic mai buna decat ceilalti daca ai functia de admin. Ahmmm nu vad cu ce am gresit zicand ''zup-ul nostru''. Ca sa aparti unei comunitati trebuie sa ai neaparat peste 100 de postari si o luna vechime? Uhmmm grav magic fin senzational.
Nu vad de ce toata lumea nu poate admite ideea ca nu imi cunoaste numele. Are atat de multa importanta? Oricum pot spune un nume irelevant, Mihai, ce te asigura ca este 100% cel adevarat?
Ma simt ca un infractor, offf la fel am fost tratat si pe vechiul forum, sunt un inadaptat 2 pacat.

Pentru a nu face off topic... tin sa imi cer scuze lui Lexy ca am facut din topicul ei un centru de conferinta.
Lex' bine ai venit pe aici. Daca iti place sa citesti ai o gramaaada de lectura.
Te saluta anonimul L ^.^
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#6
Nu am sentiment de superioritate .L., din cate vezi eu ii primesc pe toti pe forum si sunt prietenoasa cu toata lumea, dar mi se pare cu putin obraz gros sa iti asumi ideea de forumul 'nostru'. Membru veteran nu inseamna posturi si nici vechime o luna, inseamna contributie.

Imi cer scuze daca te-am ofensat, nu are legatura cu postul meu de administrator. Si nu l-am luat pe ochii frumosi daca tot imi arunci asemenea lucruri in fata. Nu inteleg de ce te-ai atacat asa, nu tin minte sa te fi aruncat sau huiduit de pe forum. Ti-am vorbit frumos si calm si am mentionat ca nu o spun din rautate.

Imi cer scuze fata de Lexxy pentru posturile acestea.

Alt admin/ moderator in locul meu .L. nu te-ar fi atentionat usor de spam, ti-ar fi sters posturile si iti mai dadea si warn, apropo, ca tot sunt scorpie.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
STOP IT!!! BOTH OF YOU!!!

Fara certuri, fara discutii, fara ca i se urca adminul la cap sau ceva de genul. Postul ala l-a primit pe merite si fiti atenti ca de ceva vreme ea este cea care se ocupa de zup pentru ca eu nu am timp si intru extrem de rar, mai ales zilele astea. Discutie incheiata. Asta nu e locul pentru asa ceva si nu vreau sa vad iar cearta care a mai fost.

Lexxi!!! Prima data chiar am zis ca e Lexxu, dar nu esti. Bun venit pe forum, sa ai sedere cat mai placuta, sa nu lasi urechea la barfe, si la cat mai multa veselie si bucurie ^^

Sa pun si eu intrebari, cam cati ani, cand ai inceput sa te uiti la anime, citesti manga? Daca ai vreo nelamurire, imi poti da pm mie sau Liei ^^ [adminul de deasupra]

#8
Hei L!Umm…imi place ciocolata Schogetten cu lapte sau tiramisu :3.Inainte sa vad Clannad,Kaichou wa maid sama,a fost anime-ul meu preferat.Sincer,nu m-as putea decide intre Usui si Misaki.Si in legatura cu site-ul...ma bucur foarte tare ca prietena mea,mi-a zis de el.(F’Green).
Hey Arya.^^.Nu pot sa spun ca sunt inebunita dupa citit,dar cand nu am ce face,iau o carte,si o citesc aproape pe toata intr-o zi.Imi plac cartile politiste,cartile scrise de Agatha Christie.Mi-a placut si cartea scrisa de Neil Gaiman,Pulbere de stele.
Paai...sunt zile cand nu stiu la ce anime sa ma mai uit si o intreb pe F’Green,la ce anime s-a mai uitat si ea sau caut pe net.>_>Si da,voi participa la concursuri de desen.Iubesc sa desenez si e un lucrul la care ma pricep cel mai bine.
Narniaa!Hmm..fac 14 ani in august.De cand ma uit la anime-uri.Ma uit la ele de cand eram mai mica,pe Animax.Ma uitam la Paradise Kiss,Nana si Naruto.Am inceput sa ma uit serios la ele de vreo 3 ani.
Multumesc pentru 'bun venit'.

#9
Bine ai venit pe forum Lexyyy! *double hug*
Sa te distrezi, sa postezi si sa postezi cat mai mult. Si sunt sigura ca iti vei face foarte multi prieteni pe aici.
Iti place sa desenezi am observat (ai mentionat mai sus): ne vei incanta cu un thread de desene cumva?
(Desenezi)traditional sau digital ,sau ambele?
Esti incatata ca a venit vara? (ce mai intrebare, dar totusi de ce nu? <3)

Cam atat, pai nu prea mai am ce sa spun. Ceau si distreazate pe forum.

#10
Citat:Hmm..fac 14 ani in august.
Coincidenta stranie? 24 Si eu fac 14 ani in august. Probabil am fost colnate 15.
Si ca sa nu fiu off.

Bun venit pe zup hug, sa citesti regulile si sa le respecti.
Hmm, de la ce vine Lexy?
Ce hobby'uri ai?
Am inteles ca iti place desenul, ai participat la concursuri? Planuiesti sa mergi la un liceu de arta?
Distractie placuta si toate cele!
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)