Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hehe, here I am.

#1
Pentru început , mă numesc Constantin Matei , dar prefer să mi se spună Consta' . Acum, las asta şi la preferinţele voastre. Am nouăsprezece ani şi m.am născut în Sibiu , dar cu trecerea timpului şi cu 'ajutorul' părinţilor , m.am mutat în Strasbourg. Desigur, cu ei. De un an , de fapt. Am terminat Liceul de Artă şi imediat după aceea am ajuns în Strasbourg.
Am luat lecţii de pian, vioară şi din când în când, pictez. Deşi nu sunt talentat în asta , ci mai mult tind spre muzică. Sunt fotograf în marea majoritate a timpului, acesta.i job.ul meu, de fapt. Am o soră mai mică , în vârstă de treisprezece ani şi un chow-chow , plus un motan şi.o pisică. Ah, şi.un papagal...Amuzant, nu?
Sunt un pesimist, apropo. Şi sunt genul de tip crescut cu nobleţe , politţe şi tot aşa. Deci, genul vechi de om, nu cei de pe-acum.

Film preferat : Stay din 2005 ; Lista lui Schindler; Leap Year ; Adam etc. Îmi plac dramele psihologice , thrillerele , cât şi filmele de groază . Uneori , rar, urmăresc romance.
Cărţi preferate : Maestrul şi Margareta , Forsyte Saga , Idiotul , Faust , Ender's Shadow , Viaţa ca o pradă , Cel mai iubit dintre Pământeni, Fiorul rece , A dirty Job , Adela, Paradis perdu, Papillon.
Poet român preferat : simbolistul George Bacovia .


Nu ştiu ce altceva să mai adaug , dacă aveţi întrebări le aştept
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#2
Bine ai venit pe Animezup, Lunatics.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Neaţa ^w^ Nu prea trec eu pe la topicurile astea, dar m-a atras mult prezentarea ta aici. Pari un tip ce iubeşte foarte mult arta. De abia aştept să postezi nişte fotografii pe zup, dacă nu ai făcut-o deja, aş fi curioasa să le văd. *smile*
Well, m-am luat cu arta şi am uitat să-ţi zic bun venit pe forum, să te distrezi, să te simţi bine şi să îţi faci prieteni.

Am o singură întrebare : ce zodie eşti? ( cu toate că bănuiesc după descrierea făcută 9)
Şi cum e vremea pe acolo în Strasbourg? ( oh, scuze, două întrebări xD )

That's all. Ba'bye and have fun. ^w^

#4
F.A.N.I , îţi mulţumesc mult pentru că ai trecut pe aici şi fiindcă mi.ai urat bun venit.
În legătură cu fotografiile , deja am făcut un topic. Sper c.o să.ţi placă , în caz că ai să le vezi .
Sunt zodia vărsător , de fapt sunt născut pe 24 ianuarie, deeci cred că se dă seama. Vremea, prin Strasbourg îi bunicică. Puţin cam frig , dar îmi place aşa. Urăsc zilele călduroase...
Oricum, danke !
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#5
Helău. Lulu iti ureaza bun venit pe Zup *bear hug*. Din cate vad avem aceleasi preferinte la carti cat si la filme. Ai vazut Constantine? Formatii, genuri de muzica preferate?
Iti place ciocolata? Alba , neagra sau normala?

Cam atat, welcome hiăr and have fun^.^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6
Hey XD Deci bun venit pe zup 10 Distractie placuta. Imi place arta si sa pictez uneori sau desenez desi sunt varza la orice are legatura cu acest cuvant 21 Neh si eu sunt o pesimista si iubesc filmele psihologice, de groaza etc dar pe cele romance nu prea le inghit 21 Btw... you like anime? Or manga? Si daca da care sunt preferatele tale. O o o si culoare preferata? Si si si care e animalul tau favorit? Si ce animal ai fi daca ai putea alege? Si lasa ca intreb pana maine asa 21 Well distractie placuta! Si sa ai o sedere lunga fiindca pari o persoana interesanta 39

Psycho XD

#7
Bun venit, Consta' ^^ [again : )) ]; încep să mă obişnuiesc cu numele tău *laughs*
Ai spus multe despre tine şi mă bucur, din ceea ce ai scris mai sus, observ că eşti oarecum talentat în toate. Pot să-mi dau seama că vei fi o persoană activă pe acest forum - mai ales că deja ai deschis un topic şi la ' Fotografie ' xD .
Anyways, sper să ne înţelegem bine fiindcă, well, sigur vom mai vorbi ^^ .

Now, i have some questions :
1. Ai un citat favorit ?
2. Oh, George Bacovia 15 Ai o poezie favorită de-a sa ?
3. Doar o mică întrebare, pentru a-ţi a fla părerea : dacă ai vreo operă de-a lui Mircea Cărtărescu, cum ţi s-a părut ? I mean, mă refer mai mult la felul său de a scrie...
4. Îţi place să călătoreşti ?
5. Te gândeşti la un viitor care să implice psihologia ? [ pentru că eu da 21 ]
6. ÃŽÅ£i plac sporturile ?

Well, see ya later and have a nice day.


Xoxo, Adi.

#8
Lullaby. ; mulţumesc fiindcă ai trecut pe aici.
Ăhm, da. Am văzut Constantine şi mi.a plăcut, dar nu atât de mult încât să mă lase cu 'gura căscată'. Îmi plac toate felurile de ciocoloată, în general.
Să vedem...muzică preferată: Lacrimosa, The Kooks, Matchbox, Emilie Autumn , Guns'n'Roses, Bon Jovi , Disturbed, Nightwish , Metallica , Iron Maiden , Alternosfera, Trooper , Viţă de Vie, Slipknot, Marlene Dietrich, Emiliana Torrini şi muzică clasică, dar acum sunt low cu gândirea.

Psycho XD , danke !
Anime.urile da şi manga da. Le vezi la profil, acum îs puţin obosit şi nu prea am cheful necesar să mă întind c.o listă de nume inutile. Negru sau albastru metalic, depinde. Pisicile, sunt în general, deşi îmi plac şi câinii.
Sincer, nu vreau aşa ceva. o.o" Deci chiar nu ştiu, îmi pare rău. Oricum, mă bucur că avem câteva lucruri în comun...

Addeh. ; danke şi ţie fiindcă ai trecut pe aici!
Ei bine, un citat favorit ar fi cel de la semnătura mea, care îi aparţine lui Marin Preda : În faţa morţii nu mai eşti nimic, nu mai eşti poet, eşti un simplu om care trebuie să dispară.
Dar desigur, îmi plac şi.altele...Poezie favorită, pff. Să vedem: Crize, Toamna, Amurg sau Şi ce? .
Am citit Levantul. Îmi place aşa şi.aşa , deşi nu pot zice că mă impresionează cu ceva anume.
Nici n.ai idee cât de mult îmi place să călătoresc! Am fost prin multe, foarte multe locuri, ador să văd oraşele vechi sau clădirile.
Sincer, nu mă gândesc, deşi mă fascinează psihologia.
Sporturile...să spunem că da. Obişnuiesc să merg la schi, am făcut patinaj şi când eram mai mic, am practicat basket.

Danke tuturor care.au trecut pe aici! XD
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#9
Hi. Yeah, mi-au luat-o alţii înainte deja, ca de obicei. Nu prea mai am ce să te întreb... De fapt, am o singură întrebare: îţi place yaoi-ul? [ era să te întreb: asculţi yaoi? :]] ].
Welcome here. Sper să-ţi faci prieteni şi să nu intrii în belele. O să trec pe la topicul tău de la secţiunea '' Fotografie ''.
Bănuiesc c-o să-mi placă ce-o să văd acolo, nu? :]]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#10
Aerith , thanks fiindcă ai venit pe.aici. :"]
Ăăăh, aşa şi.aşa. Nu sunt mare fan al yaoi.ului şi nici yuri.
În legătură cu fotografiile mele, ei bine...Cine-ştie, poate.ţi vor plăcea, poate nu. Acum depinde de părerea ta.
Danke încă o dată!
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hehe Salut Azazel 11 5.119 26-08-2011, 08:28 AM
Ultimul răspuns: Azazel
  Hehe si eu :P Bunaa:X DemoniqueAngel 7 3.217 20-05-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Hehe...buna :D Blu3 5 3.156 04-01-2010, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Hehe! Sergiu 2 2.176 14-11-2009, 03:50 PM
Ultimul răspuns: Sergiu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)