Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heart no Kuni no Alice - Alice in Heartland

#1
[Imagine: top.jpg]

Aceasta manga este o parodie dupa Alice in Wonderland cu caractere bishōnen, ilustrata de Hoshino Soumei.

Opening: http://www.youtube.com/watch?v=jHmSSpfBR7Y

In aceasta poveste, Alice nu este ceea ce pare.Ea este o fata nesigura,care isi doreste sa fie iubita de toti,geloasa pe frumusetea si talentele surorii ei. Este mentionat la inceput ca prietenul lui Alice a parasit-o pentru sora ei.
In timpul uneia dintre iesiri, sora lui Alice pleaca sa ia un pachet de carti de joc iar in acel timp Alice adoarme.
In loc de povestea traditionala,aici Alice este rapita involuntar de un misterios om cu urechi de iepuras Peter (oarecum bishie la aspect), care o duce in Heartland apoi o lasa singura un timp,pentru a se duce la palat.Alice merge in cautarea iepurasului pervers*dupa cum ii spunea ea* ca sa o aduca inapoi acasa. Pe drum, Alice il intalneste pe:
Blood,frumosul lider al mafiei Hatter.
Elliot,omul de incredere al lui Blood(si el tot iepure,dar se crede caine)
Ace, psiho cavalerul fermecator
Julius,maestrul turnului cu ceas
Vivaldi,the Queen of Hearts la Heart Palace.
Tweedle Dee si Tweedle Dum,,gardienii palatului,cunoscuti si sub numele de bloody twins.
Nightmare ,care apare in visele lui Alice si o indruma pe aceasta.
Boris ,Cheshire Cat
si multi altii.
Ce va face Alice intr-o astfel de lume?!

[Imagine: www021srg.jpg]


Daca vreti sa cititi- http://www.mangafox.com/manga/heart_no_kuni_no_alice/

Informatii
Va aparea un : OVA
Status: Not yet aired
Genres: Adventure, Romance, Harem
Duration: 30 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older
Dating Game
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Mi-a palcut si inca imi place acest manga :X desi intr-un mod ciudat pe mine Alice ma enerveaza .
Imi place Boris si Peter White , restu' personajelor ma sperie X_x mai ales Ace.
Eu am citit aceasta manga pe Manga fox dar de la o vreme am observat ca , capitolele de la manga nu au mai aparut si am si inteles ca autori au renuntat la proiect but ... inca sper.
Mie una mi-a placut aceasta manga si o recomand tuturor iubitorilor "Alice in wonderland"
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#3
(10-08-2010, 08:59 PM)Ama A scris: Manga asta a fost tare draguta si ma oftic pentru ca nu au mai aparut capitole 46
Imi plac personajele pentru ca toate o iubesc pe Alice21...desi e cam ciudat 39
Il ador pe Julius si pe Blood(da ma enerveaza ca arata ca ex-u lu Alice>.<)...si imi place si Peter...pentru ca are uerchi de iepure21

Mie cel mai mult imi plac Blood si Boris.Blood e prea cool si silentios + uraste totul iar Boris..e o bunaciune de baiat roz,fluffy,cute si pervers il ador XD.
Amandoi cu b..ce coincidenta 21.
Cred ca sunt sigura persoana care nu il sufera pe urecheatul de Peter...hey asta e nedrept...si Elliot are urechi de iepure...dar stai el se crede caine =]]].
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
Finaly completed. M-am apucat de el acum ceva vreme, l-am lăsat pentru ca era on-going și mă enerva. Ca după mult timp să mă reapuc de el și în câteva săptămâni să devină complet. Ală a fost un soc pentru că în mod normal când mă apuc de ceva on-going durează pană e terminat. Din păcate m-am bucurat prea repede. Sfârșitul mi s-a părut muuult prea grăbit.

!!!!!!!! Spoiler alert !!!!!!!!!

Mă așteptam la ceva mai mult de-atât. Nu știu poate o despărțire dramatica, ceva tragic sau habar n-am dar plecarea ei a fost rapidă, a făcut puf și gata, the end of the dream. Eu rămăsesem, huh are you kidding me? O__O Asta-i tot?!Nu tu plânsete, nu tu tragedie. Ok... Ca mai apoi Blood să vină după ea. Oh,that was fast. Dar trecem peste. De altfel tot nu m-am lămurit ce-i cu visul, care nu e un vis, ce-i cu Peter, cine sunt ei? Si ce-i cu sora ei în sicriu?! Damn it, Nightmare nu dă nici un răspuns lasă totul așa în aer z.z
Pe lângă sfârșit ce m-a lăsat în pom e Ace care, la început chiar mă amuza pentru că se tot rătăcea și părea foarte aerian, ca în final să se dovedească a fi un bad guy, booo >.<
Peter cred că era cel mai amuzant pentru că avea niște reacții care mai de care mai ciudate când o întâlnea pe Alice. ^^ De altfel momentele în care se apucau și trăgeau unii în alții pentru cine știe ce motiv erau la fel de amuzante. Cel mai bun exemplu, cearta lui Peter cu Elliot, pe tema : Elliot ești un iepure!
Blood, e the bad guy care nu-i așa de bad. Mă așteptam ca Alice și cu el să ajungă împreuna încă de la început, era destul de evident dar nu mă așteptam ca Vivaldi sa fie sora lui Blood o.o


Per total mi-a plăcut, chiar dacă sunt multe goluri nedeslușite.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Heart no Kuni no Alice ~AyaneUmenii~ 0 2.612 24-07-2010, 04:28 PM
Ultimul răspuns: ~AyaneUmenii~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)