Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

H2O - Footprints in the Sand

#1
In urma mortii mamei lui, Hirose Takuma, un tanar orb, se muta in alta localitate si se inscrie la scoala de acolo. In urma acestui lucru, trei fete intra in viata lui: Kohinata Hayami, o fata respinsa de toata lumea si adesea batuta de catre colegi, Kagura Hinata, nepoata conducatorului localitatii si Otoha, o fata ce apare ca o eleva la scoala dar de fapt este un spirit ce numai Hirose il poate auzi si vedea si pe la sfarsit se afla ca este sora Hinata.
Odata cu aceasta mutare viata lui Hirose e pe cale sa schimbe, iar starea lui de sanatate incepe sa se imbunatateasca, primul lucru evident fiind faptul ca-i revine vederea.
Pana aici toate bune si frumoasa dar la sfarsit Hirose aproape inebuneste findca , fata pe care el o iubeste va muri cam la fel ca mama lui.
Este un animeu care a avut premiera pepremiera 4 ianuarie 2008, avand , comedie, drama, romance, supranatural.
Deci ce parere aveti de acest anime?

#2
este un anime destul de nou....
m-a atras povestea si recunosc ca m-am uitat la un singur episod...imi place insa cum au fost introduse personajele si actiunea care este interesnta.....grafica de asemenea mi-a intrecut orice asteptare ^^''''
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#3
Am vazut chestia asta mai demult,a fost o drama pe cinste,I mean toate chestiile alea lacrimogene,sevrtele si alte chestii.Acum,nu`mi mai imi amintesc plot`ul.Stiam ca el era orb si erau multe fete care o urau pe tipa aia care era din nu stiu ce familie care murise sau ceva in genu`.Si defapt asta imi recapata vederea doar prin mintea lui sau asa ceva..Nu prea stiu ce sa zic,plot`ul e incurcat dar se vede dupa grafica ca este un anime facut dupa un visual novel xD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
E un anime interesant E perfect pentru plictiseala eterna dintr-o dupamiaza.Nu e cine stie ce ....o avea el comedie drama etc. insa nu prea se observa Zuppy04 cel mai mult m-a atras grafica
Si sincera sa fiu sfarsitul a fost chiar dragut.Nimic complicat,un sfarsit simplu. Cum am mai spus un anime perfect pentru o dupamiaza ploioasa 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)