Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guten Tag

#1
Ce pot sa zic ca intrarea mea pe forum este oarecum ciudata ca sa zic asa, adica stateam pe diferite site-uri si forumuri de manga si anime din afara, si nu m-am gandit niciodata sa caut ceva prin sfera internetului din romania. Cam jenant ca sa zic asa. In fine... am decis sa ma alatur acestei comunitati sa schimb idei, pareri, recomandari, si ce se mai poate.

Cat despre mine...probabil ar trebui sa zic cateva cuvinte. Un simplu nimeni, dar daca ne luam dupa buletin, acolo scrie George-Alexandru(, nascut 5 februarie, crescut intre beton si asfalt in Bucuresti. numele de Panzer mi se trage de prin liceu, de cand am inceput cu pasiunea pentru istorie, razboi, al doilea razboi mondial si cultura germana. Pentur cei care vor sa citeasca mai mult am scris aici o descriere mai ampla
Legat de manga si anime, sunt pasionat cred ca vreo 15 ani, de cand am inceput sa urmaresc Saint Seiya(primul meu anime) si de atunci am devorat tot ce mi-a starnit interesul. In prezent marea mea preferinta yuri/soujo-ai. 4 si tot caut titluri noi.

Cam atat de spus, sper sa-mi pierd timpul cu folos pe aici
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#2
Bine ai venit pe Animezup, Panzer!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună, Panzer, bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine pe aici : )
( by the way, interesant nickname )

Am avut şi eu o tentativă de a mă uita la shoujo-ai, dar anime-ul a fost atât de fail încât nu am mai încercat, în schimb am citit nişte manga. Deşi nu sunt aşa mare fană. Like other girls, I guess, prefer yaoi / shounen-ai * laughs * tipic, probabil.
Anime-ul respectiv nu l-am vizionat. =)

Şi ca să nu trec pe aici fără vreo întrebare...Ăh, ai vreun film preferat?

Anyway, şedere şi postare plăcută. Ne mai vedem pe site.

#4
Welcome,sper sa te simti cat mai bine aici,sa-ti faci cat mai multi prieteni si...la cat mai multe postari.Am o intrebare,iti plac filmele coreene?Daca da,care e preferatul tau?Ce parere ai despre Coreea de Sud,si despre k-music?Si last,but not least,care e anotimpul tau preferat?Have fun on Animezup! ^ ^
[/font]Always keep the faith <3

#5
(12-11-2010, 11:43 PM)Teh A scris: Bună, Panzer, bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine pe aici : )
( by the way, interesant nickname )

Am avut şi eu o tentativă de a mă uita la shoujo-ai, dar anime-ul a fost atât de fail încât nu am mai încercat, în schimb am citit nişte manga. Deşi nu sunt aşa mare fană. Like other girls, I guess, prefer yaoi / shounen-ai * laughs * tipic, probabil.
Anime-ul respectiv nu l-am vizionat. =)

Şi ca să nu trec pe aici fără vreo întrebare...Ăh, ai vreun film preferat?

Anyway, şedere şi postare plăcută. Ne mai vedem pe site.
Fiecare cu pasiunile lor, cred ca pana la urma e o chestie psihologica cum pe noi ca barbati ni se pare interesant o legatura intima intre 2 femei si ni se pare aiurea intre 2 barbati la fel viceversa pentru voi.In fine, cum spuneam fiecare cum prefera, iar despre film, ne referim la anime sau orice film?

(13-11-2010, 01:29 AM)Stefy Sayuri Hea A scris: Welcome,sper sa te simti cat mai bine aici,sa-ti faci cat mai multi prieteni si...la cat mai multe postari.Am o intrebare,iti plac filmele coreene?Daca da,care e preferatul tau?Ce parere ai despre Coreea de Sud,si despre k-music?Si last,but not least,care e anotimpul tau preferat?Have fun on Animezup! ^ ^

Prea multe filme coreene nu prea am vazut, ce imi aduc aminte este un anime, numit Wonderful Days, tema SF,( una din preferintele mele) si a pot sa zic ca a fost ok,in rest despre Coreea am parerea ca este taramul Starcraftului, chiar ma uitam la niste mecuri si chiar a devenit un cult pe acolo,( sunt si eu fan Stacraft si inteleg idee, dar totusi...).Muzica coreeana nu prea am ascultat, mai mult japoneza dar probabil o sa incerc sa vad. Si ca sa termin, anotimp preferat, as alege vara, dar pana in 25 de grade. Dupa nu-mi mai place.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#6
Bun venit!5Soooo..sper sa iti faci multi prieteni pe aici si em.."? sa te distrezi ! 15
Well..Panzer71...cati ani ai?....de unde esti? :- ? ..ai vreo fobie?...ce zodie esti?..ce hobby-uri ai?..ce genuri de filme iti plac?...animalul preferat?...culoarea preferata? : >.Caaaam atat 5..am pus deja destule intrebari...desi mai am:yada:.
Well...se ya'!:bye:
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#7
Mda, intrebari cam puerile, dar in fine, sa zicem... deci in ordinea intrebarilor: 25 de ani;Bucuresti; n-am probleme de asa ceva;Varsator(5 februarie); jocurile pe calculator, schite si desen, citit, pierdut vremea aiurea; in general genul de filme SF, de razboi, istorice si de actiune; prefer mai mult pisicile, ca animal de companie dar ca animal am o fascinatie pentru bufnite;verde( cu inclinatie spre oliv si kaki, verde militar);

Sper ca va satisface curiozitatea.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#8
Heya! Bine venisi p'aci bla bla and all that. Uite o intrebare pe care n-am regasit-o p'aci : Ce muzica asculti?
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#9
(16-11-2010, 08:55 PM)Triangle A scris: Heya! Bine venisi p'aci bla bla and all that. Uite o intrebare pe care n-am regasit-o p'aci : Ce muzica asculti?
cel mai mult ar fi, electronica( in principal trance, vocal-trance, progressive, techno) si rock( alternativ in principal, indie) dar in rest daca ceva suna bine ascult.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Guten Tag ~ Bonjour *-* Mayaa 6 3.699 04-03-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)