Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[GunGrave] GunGrave

#1
[Imagine: Gungrave_anime_cover.jpg]
Gungrave?
*points at avatar*
Super tare anime-ul! E in top 5 dupa mine. Mi se pare ca seamana foarte mult cu Berserk, dar oricum e impresionant. Povestea lui Brandon si relatia speciala dintre el si Harry cel putin m-au impresionat profund.
E un anime care merita vazuta, pentru ca are un storyline captivant, actiune cat cuprinde si o grafica de exceptie.

#2
mie unu mi-a placut mai mult partea din serie fara zombie si morti care fac pe pistolarii. sincer, partea aia m-a lasat rece. in schimb , evolutia celor 2 pers { vb de harry si brandon} e bine conturata , chiar daca ne duce cu gandul la berserk { griff & gats } .
muzica mi s-a parut ok, iar finalul, cu toate ca e un clise` si era previzibil a fost din nou ok. nu il vad pe beyond the grave stand ca rambo pe cadavrele "enamiilor" urland si tragand in disperare !
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>

#3
Intr-adevar, partea aceea lasa de dorit insa inceputul e superb! Mi-a placut la nebunie acest anime si cred ca daca si spre final ar fi fost la fel de bine realizat ca in inceput ar fi fost ceva uimitor!
Trebuie sa recunosc insa ca imi mai place mai mult de Grave decat de Brandon 10 Macar el mai salveaza aparentele ... Nu zic ca nu ar fi rea actiunea dar parca nu se imbina intre ele cele doua parti...

#4
Cred ca sunt singura de aici care nu a putut sa treaca de episodul 7, desi am mai vizionat serii similare si totusi ceva mi-a picat greu in cazul acesteia.

I guess some of the characters and the story didn't really cut it out for me, it started awesome and then my enthusiasm slowly collapsed like a flan in a cupboard.

Totusi cred ca o sa ii mai pot acorda inca o sansa, doar de dragul lui Brandon. Just because he's badass. Ba-dum-tsss.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
L-am vazut de mult si sincer nu m-a impresionat cam in nici un fel. Nu sunt un fan al filmelor cu mafioti si am trecut peste prima parte sperand la a doua. A doua parte m-a facut sa o apreciez pe prima dar cam tarziu. Nu pot sa zic ca a fost un anime slab pentru ca l-am vazut pana la capat. Evolutia celor doua personaje este frumoasa, desi sunt putin dezamagit de deciziile lui Brandon. Dar nu pot sa zic ca a fost cu adevarat bun daca dupa atatia ani am uitat cam tot ce s-a intamplat
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)