Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation

#1
Povestea graviteaza in jurul unui cantaret energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, si a incercarilor lui de a deveni cea mai in voga trupa din Japonia, asemenea faimosului sau idol Ryuuichi Sakuma, cantaretul formatiei Nittle Grasper. Intr-o seara, Shuichi scria versurile pentru o melodie, cand hartia ii este luata de vant, ajungand la un barbat inalt si blond. Barbatul ii spune lui Shuichi ca nu are talent, fapt care il raneste profund pe baiat. Aceasta a fost prima, dar nu si ultima intalnire, Shuichi devenind interesat de barbat . A doua zi mergand pe strada in ploaie vede o masina neagra. Sare in fata masinii, aceasta pune frana si din ea iese faimosul romancier Eiri Yuki. Acesta il aduce acasa la el pe Shuichi si ii da un prosop cu care sa se stearga de apa. Shuichi il intreaba de ce il uraste iar acesta i-a raspuns ca uraste pe oricine incearca sa ii distruga masina. Aceastea nu au fost singurele intalniri intre ei. Familia lui Yuki incerca sa-l tina departe pe Shuichi de acesta si de secretul sau. Yuki pana la urma ii spune secretul iar Shuichi ii spune ca poate sa fuga sau sa moara dar el tot il va gasi. La sfarsit in locul lui Shuichi canta Ryuuichi Sakuma care ii spunea mereu lui Shuichi ca este stralucitor. Shuichi este transportat cu avionul pana deasupra locului in care era concertul si intra in sala prin acoperis. De atunci Trupa Bad Luck formata din Shuichi Shindo, Hiroshi Nakano si Fujisaki a fost pe primul loc si Shuichi cu Yuki au ramas impreuna.
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#2
Am vizionat anime-ul, iar daca nu era el nu mai ajungeam yaoi maniac din zilele acestea. Povestea e una tare draguta si imi plac saruturile dintre cei doi. Cand atmosfera e din ce in ce mai intinsa apare Shu intr-un cosmut de iepure ca s-o strice. Yuki Eiri, romanticierul, e unul dintre personajele mele preferatae, vorbesc despre el cam in orice parte a zilei, serios. Mi se pare un anime de nota zece, ce mai, orice copil care vrea sa cunoasca ceva de calitate sa-l vizioneze episod cu episod, merităă, băăă!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
l-am vazut si eu.....e.....comedie curata.Am ras cu lacrimi la toate fazele.De fapt nu la toate.La faza aia cu poveste lui Yuki chan mai aveam un pic(un pic mai mult....de fapt destul de mult de tot) si ma apuca plansul.
Tousi de la el a inceput mania mea pentru yaoi si shoen ai.Clar merita vazut.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#4
Primul meu anime marca yaoi/shonen-ai.
Gravitation mi-a placut de la primul sarut pana la ultima melodie. Trebuie sa afirm, melodiile aduc un mare plus.
Anywho, daca nu Gravitation e cel mai popular serial de acest gen. Are o grafica foarte placuta, personaje de tot felul, amuzante, perverse si tot timpul speriate ca vor fi concediate.
Yuki, bineinteles, cel mai misterios personaj si Shu, cel mai traznit membru al trupei fac o pereche de nota 10+.
Sunt printre cele mai tari cupluri yaoi. Si asta e unul dintre cele mai bune anime-uri.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Si eu l-am vazut71! Defapt si la mine e tot primul anime de gen yaoi care l-am vizionat!:X Am vazut toate episoadele!:love:E chiar foarte interesant si mereu in momentele de suspans apare Shu si destinde atmosfera21 Cat despre Yuki...ehhh personaj de nota 1038
Combinatia intre calm si nebunie imi place foarte mult la personaje si da culoare anime-ulu,iar melodiile sunt foarte faine!Pur si simplu il adorrr:X!:perv:

#6
A-a-a spus cineva Gravitation? Fanul nr 1 este prezent. Si la mine la fel ca la majoritatea a fost primul meu yaoi. Am vazut toate episoadele si OVA-ul si am citit toata manga. Si Gravitation si cateva capitole cu Yuki si Suichi din Gravitation Dj. Sincer iubesc cel mai tare acest anime. Am vazut o groaza si totusi asta va ramane mereu primul. Ii iubesc asa tare pe Yuki si Suichi. Am ras cu lacrimi la aproape toate fazele. Nu voi uita niciodata acest anime. Imi face o deosebita placere sa revad toate momentele sau sa le citesc in manga. Acest anime arata ca atunci cand esti descurajat si nimeni nu are incredere in tine, tu trebuie sa continui sa lupti pentru ce soresti . Well... sa nu ma mai lungesc. Pe scurt un anime de nota n.

#7
Hehe, Gravitation 65 . Prima data cand am vazut un episod aveam cam 9 ani si ma uitam ca un copil "foarte" cuminte pe Animax in jur de 11 la un anime ( habar nu aveam ce anime era atunci ) cu +16 ... exact la episodul in care Shuichi striga ceva de genu ca "Yuki e al meu" . Apoi cand m-am desteptat mai tarziu ( pe la 11 anisori ) si am ajuns la concluzia ca oamenii se pot uita la animeuri pe net daca nu au animax, l-am revazut. Si mi-a placut ... fireste 21. A fost dragut, amuzant, cu personaje foarte misto ( Hiro 105 ) si grafica faina. Luna trecuta l-am revazut a 3a oara si probabil ca o sa il mai vad iar in viitor. Gravitation m-a facut o micuta fana Shounen-ai/yaoi.

#8
oo Gravitation, cum poate sa lipseasca fanul numaru unu Pschyo, hehe, since ea mi-a zis sa ma uit la el, normal 21, si fiind primul meu anime Yaoi, pot spune ca mi-a placut mult
Imi aduc si acum aminte cum o bteam la cap pe Byby (Pschio) la fazeleamzante ca n ma puteam opri din ras, cand facea pe catelu Suichi, ahh ce bine ii statea cu urechi si cu codita 21
Saruturile dintre cei doi au fost desul de kwaii, iar visul rozalilului ma dat pe spate 24
mai sa ma inec in saliva 24))
Un super anime Yaoi,foarte tare 21

#9
Am vazut acest anime cand il difuzau la tv. Daca nu-l vedeam...eu nu stiam de yaoi . Epic, nu?
Mi-a placut anime-ul. A fost funny, dragut, destul de bun, chiar de nota 10. Merita.
L-as reviziona. Merita sa-l vedeti [ pentru cei care nu l-au vazut ].
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#10
E un anime care never ever ever nu o sa moara. Este inceputul shonen-ai in anime pentru cineva care vrea sa urmareasca acest gen, el si Loveless. Povestea foarte funny, ambitia lui Shu-chan de a deveni un mare cantaret ca idolul sau Ryuichi Sakuma, coloana sonora a animeului foarte tare, o parte compusa de genialul Daisuke Asakura, vocea singing a lui Ryuichi si cantecele sunt ale trupe Iceman (Rin seamana foarte mult cu Ryuichi ca aspect), Seguchi (Daisuke Asakura - uitati-va sa vedeti cat seamana astia doi), grafica buna, scene romantice, replici epice ale personajelor, iar ending-ul e bestial
Un anime de care nu ma satur niciodata. 10/10
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)