Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gothika

#1
Ati vazut filmul? E super mie una mi-a placut foarte mult . L-am vazut mai demult insa m-am uitat acum cu cineva din nou la el si chiar am vrut sa vad ce credeti voi .
E un super film horor. Cu halle berry jucand in rolul la o fata care se numea miranda si era phsihiatru la o casa de nebuni sau ceva de genu si era impreuna cu unul negru . Cand se ducea acasa a vazut o fata in strada si s-a dus sa o salveze iar in momentul ala fata care era defapt o fantoma a intrat in ea si s-a dus si la omorat pe ala . Apoi miranda se trezea in inchisoarea aia si nici nu stia de ce . Mereu aparea fata aia si incerca sa ii spuna ceva dar de fapt ala era un nemernic care viola fete si mai era cu unul care era politist care se dadea drept prietenul mirandei .Si atunci cand se ducea acasa miranda si a aparut fata aia ea de fapt era in perical ca ala vruia sa o violeze.A scapa din inchisoare si se duce acasa unde vedea ce a intamplat .Cum l-a omorat pe ala cu toporu si cum facea baie in sange.Si de fapt fantoma incerca sa o ajute .Atunci cand s-a luptat cu politistul fantoma a ajutat-o. Chiar daca o speria asa de tare incat sa faca infard,o ranea si o arunca pe pereti .
Super misto filmul , daca nu l-ati vazut vi-l recomand .Desigur numai daca va plac filmele de groaza.
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#2
Oook, descrierea e putin incurcata, dar filmul chiar merita vazut. Te duce oarecum cu gandul la un fantastic asemanator horror`urilor japoneze precum Shutter la inceput, dar apoi isi revine si devine chiar interesant. Se impleteste cumva stiintificul cu fantasticul, ea fiind psiholog are intotdeauna explicatii logice si clare tuturor simptomelor pe care pacienta sa, Chloe, atacata de acelasi raufacator, le are. Deabia cand devine la randul sau victima poate sa vada si latura supranaturala a lucrurilor. Cred ca poate fi considerat si un film politist, foarte, foarte putin, insa de fapt este un Thriller, drama, horror, si supernatural cred.

Si, ultimul, dar nu cel din urma, mi`a placut enorm Theme song`ul filmului: Limp Bizkit - Behind blue eyes.

Este un film chiar bun, si merita vazut. Pentru cei interesati: o sa gasiti aici mai multe detalii: http://en.wikipedia.org/wiki/Gothika
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)