Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gokusen

#1
[Imagine: index.jpg]
Kumiko "Yankumi" Yamaguchi devine profesoara de matematica la scoala privata Shirokin Gakuen. Este aleasa ca diriginta la clasa 2-4, populata de un grup de delincventi. La inceput elevi incearca sa o alunge, in scurt timp reusind sa castige respectul acestora. Insa ce nu stie scoala este faptul ca provine din Oedo Group, un puternic clan Yakuza.

Personaje:

Shin Sawada: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../26894.jpg
Kumiko Yamaguchi: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../25716.jpg


Ce parere aveti despre acest anime?
Care este personajul vostru preferat?
Shin vs Shinohara.Argumentati!

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Well m-am pus pe anime-ul asta la sugestia marinei(ceva de genul: vreau o comedie--->gokusen---->urgh, sigur e fain?--->uita-te--->bine)
Prima parere: grafica down, da rau. Mi-a taiat tot elanul cand am vazut cu ce se manaca la partea de vizual, dar mi-am amintit de GTO, asa ca m-am hotarat sa-i dau o sansa.
Pot spune spune ca nu mi-a parut rau, am ras pe saturate. Ca poveste, e asemanator cu GTO(inca un aspect comun), adica profesorul bataus primeste o clasa de delicventi, carora in cele din urma le castiga respectul.
Nu exista o continuitate fixa intre episoade(exceptandu-le pe primele, evident, ca acolo s-a explicat situatia), deci e stilul de anime un nou episod=o noua aventura, sau asa ceva.
Nu exceleaza la nici un capitol, dar e un anime numai bun daca vrei portii de ras convulsive(hey, asa o fost la mine)
Personajul preferat ar fi 39 directorul scolii(ala mic, tampitel, si chel), caci ador cum apare asa din senin tot timpul in costumul ala al lui roz.
Intre Shin si Shinohara, logic il aleg pe Shin. Pana la urma, avocatul Shinohara e doar un element cu unicul rost de a-l atata pe Shin in amorezarea sa pentru Kumiko*ahem*
Deci nici nu se pune problema unei alegeri.
Cam asta ar fi....
Cya!
[Imagine: gameswlpp_79.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)