Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gogoşi pă gratis aci... [My GFX]

#11
Trec si eu pe aici. Ia sa vedem... Ooookay... mkay.... what the hell?? ... yes 39 ... Yeah. Cateva lucruri de comentat :

1. Nu-mi place ca pui texte mari si inutile acolo. Plus ca pui acel stroke enervant. Mai bine pui un text de marimea semnaturii tale (adica, cum ai scris Serenity in colt, ceva de marimea aia si un shadow pe Distance = 0 sau un simplu glow)

2. Intr-un Sig e de ajuns un singur render. Tu il copiezi si pui o varianta mai mare in dreapta/stanga, sau un altul dar nu conteaza, ajunge unul.

3. Invata sa combini gradient-urile si filterele.

Iti voi da un site si un tutorial care te vor ajuta mult (Poate le stii, poate nu...) :

AnimeRender (tutoriale, rendere, stock-uri, tot ce vrei) , Tutorialul

Spor si sper sa vad un progres la tine =]

P.S. Stiu ca nu prea iti convin commenturile mele dar totul se invata din greseli, nu? 10
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#12
Mercy mult LYE 4
SKiT... site-ul.. e GENIAL! :X merci mult Smile

[Imagine: CandyKillsavatar-manga-anime.png]

[Imagine: CandyKillssig-manga-anime.png]

[Imagine: withoutyou-optionalwork.png]

[Imagine: doyoufeelitavatar.png]

[Imagine: Doyoufeelit-optionalwork.png]

[Imagine: DarkIron.png]
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#13
Destul de reusite. Unele sunt chiar dragute dar unele nu impresioneaza deloc. Mai ai de exersat. Incearca sa urmezi tutoriale dar fi atenta si incearca sa combini si sa aplici de una singura ce ai invatat 10.

#14
Dap... cam asta
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#15
Boon...nu trec eu pe aici...nu trece nimeni X_X.In general...imi plac.Preferatul meu este cel cu Simple Style.Parerea mea e ca ti-a iesit cel mai bine.Care nu ma incanta asa tare...primele doua.Primul pot sa spun ca nu imi place.De ce?Nu ma intreba ca nu as putea sa iti dau o explicatie.Si comanda e foarte draguta...imi place mai mult sign-ul cu text^_^
Le astept pe urmatoarele
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#16
Mnea, trec si eu p-aci. Le iau pe rand :

1. What... the hell... IS THAT?? Poza era intunecata, iar tu i-ai facut un background stralucitor... Deci scuza-mi limba franceza dar e... oribil x_x

2. Ai exagerat cu brush-urile ...

3. E chiar dragut dar daca NU ERA ACEL TEXT NENOROCIT GRRRRR...

4. Foarte proasta calitatea iar sunt sigur ca render-ul nu exprima "Ride It" ...

5. Asta e chiar nice.

6. "Abastract"? "ABASTRACT"?? Vroiai sa zici "Abstract"... Altceva n-am ce sa comentez ca sincer nu stiu ce ai facut acolo decat sa pui un C4D si putine brush-uri pe acolo...

Iar acele ID-uri. (carduri de idenitate, nu alea de mess..) N-am ce zice, tot ce stiu e ca te-ai luat dupa ce-a facut Krisse 21 ... Iar... tu Perv Member? Daca asa, pun pariu ca n-ai tupeu sa pui mana pe~... eh, nu conteaza 21)

Astept sa te perfectionezi ca de nu pfoioioi
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#17
Mnea era "aBstract" mnea neatentia 4

[Imagine: AbstractNoise.png]

Şi am mai made câteva o.o

[Imagine: youdrankmylife.png] - Aici se presupune că am încercat să "exersez" sigurile în alb şi negru bla bla

[Imagine: makeitrainsig.png]

[Imagine: Imunstoppablesig.png] - Yah, flow ciudat 78 Şi textul e la pamânt Zuppy08

[Imagine: losingthelife.png] - Asta e preferata mea 8

Mi-a trebuit desktop
[Imagine: hitsugayawallpapermadebySerenity.png]

Apropo, în legatură cu sigul ăla 39 Mă pun să-l refac pfoioioi Zuppy08

Edit: Hell yea ->> [Imagine: lonelybodycopy.png]
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#18
dupa o absenta destul de lunga revin pentru a...-ti face nervi o_o"
primul l-ai mai postat odata, nu-l mai comentez (lenea e de vina)

2) nu, aici se presupune ca ai incercat sa exersezi sigurile facute din "bucati" din manga. Cand zici sig alb-negru iti fuge mintea la ceva asemanator cu primul, doar ca alb negru.
revenid la comentariile mele: trecand peste cele cateva dungi si cercuri, nu vad ce ai modificat... .
De data asta ai nimerit destul de bine textul, ca si efecte...pozitionarea lui nu e chiar cea mai buna.
3) fundalul in partea dreapta nu arata ca in partea stanga si in cazul sigurilor de genul celor facute de tine, nu arata bine.
Nu inteleg ce ti-a placut tie la faptul ca ai pus de doua ori imaginea cu tipul ala (nici macar n-arata bine :dead: ). Daca era render, arata ceva mai altfel, dar se si termina brusc.
Nu merg bine cercurile ci patratelele din jurul renderului.
Aici imi place textul
4) De ce n-ai incercat sa faci renderul ceva gen brush-urile alea cu frunze, si tulpina (lol o_o" )? Calitatea renderului nu e buna, dar zonele cu brushes au o calitate foarte buna... .
Mda, nici textul nu e bun.
5) ceva mai bine.
Aici chiar nu mergea brush-ul acela din stanga, jos, fiindca in rest ai puncte, dungi si ceva lumina.
nu-mi place cum ai facut trecerea de la culoare la negru (fiindca negru nu e culoare...mai exact, nu stiam cum sa ma exprim >.<" )

viitorul/actualul tau desktop...nuprea-mi place ce vad in jurul renderului. Ai avut o incercare de ceva...dar nu ai continuat, in plus, e si ceva foarte simplu.
Ce ti-a venit cu textul ala acolo? O_o

si gata..am terminat ^_^"

#19
Multumesc nibles Zuppy11

[Imagine: bemyartforeveravatar.png]

[Imagine: bemyartforever.png]

[Imagine: shikamarusigmadebyserenity.png] - mda... clar nu e cel mai genial >.>

[Imagine: fighter.png]
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#20
Dude...nu a trecut nimeni pe aici?39:as' ca trec eu.
1.Setul cu Deidara este pur si simplu adorabil.Avatarul...cred ca este unul dintre preferatele mele.Semnatura...din nou..nu am nimic de comentat(nu cred ca am avut vreodata).
2.Shikamaru...eh...nu este cel mai bun...dar mie totusi imi place(cred ca nu exista ceva facut de tine care sa nu imi placa).
3.Figter...ok...foarte dragut.Nu oboseste prin nimic iesit in evidenta...dar este deosebit in acelasi timp.
Concluzie....nush cati vor incerca..sau cati incearca sa te imite(nu prea imi pasa asta) dar ai un stil destul de unic39
Le astept pe urmatoarele^_^
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)