Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: gackt sau myavi
Gackt
49.15%
29 49.15%
Myiavi
50.85%
30 50.85%
Total 59 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Gackt sau Miyavi?

#21
Gackt sau Miyavi...paaaaaaaai39
Miyavi este foarte kawaii si imi place genul lui...Imi place si cum arata si melodiile sale sunt chiar dragute.....buuuut Gackt...Ei bine Gackt este superb in toata puterea cuvantului. As putea sa ascult melodiile lui 24 de ore incontinuu si mi se pare o persoana mai interesanta decat Miyavi.
Sooo votul meu ii apartine in totalitate lui Gackt :X
KyuMin.

#22
Well ...

Miyavi este un cantaret bun.Are melodii dragute. Are voce buna si canta bine. Este energic si dragut.
Si Gackt canta bine, am auzit multe persoane care spun ca este mai matur decat Miyavi.

But, i choose Miyavi. Este mai dragut. Melodiile lui sunt mai pe gustul meu.
Chiar daca se spune ca Gackt este mai matur decat Miyavi, eu il aleg pe el.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#23
WTF???Miyavi vs Gackt..hai ca asta e tare dupa cum am vazut si la topicul despre MIYAVI cineva s-a bagat cu Gackt><.Alegerea mea este MIYAVI CLAR,cantaretul meu favorit!!
Acum m-am enervat ca am vazut ce bazaconii ati scris despre el(nu toti) in primul rand faptul ca Miyavi are tatuaje nu este deloc imatur,tatuajele lui sunt ca un jurnal al vietii,o opera de arta si inseamna extrem de mult pt el.Si nu e adevarat ca Gackt e mai matur ca Miyavi,amandoi sunt maturi,exista si persoane mai mici de varsta si sunt mai intregi la cap ca cei mai mari..MYV mai nou are si un copil si asta inseamna totul pt el,il face sa realizeze cat de frumosa e viata,are si propria lui afacere iar daca ar fi fost asa de imatur nu cred ca ar fi rezistat pana acum,este un om serios dar cand e vorba de scena intra in alta lume,e schimbat total e rebel dupa cum ati zis,specialitatea sa e chitara si nimeni nu mai are una decorata asa ca el,si el poate atinge anumite note ridicate si scoate suntele pe care Gackt nu cred ca ar putea vreodata sa le reproduca,stie sa faca atmosfera si nu te vei plictisi niciodata.Eu il admir foarte mult ca persona in viata,este exemplul meu.Ce mai admir mult la el este,ORIGINALITATEA!Acum o sa ziceti,pai da ea e fana Miyavi de aia ii ia partea,da ii iau si ca sunt fana lui dar si pt ca mi -sa parut nedreptatit in unele posturi,am ales doar pot sa recunosc ca la inceput cand am auzit de Miyavi(prin 2006-2007)nu ma atragea asa de mult,dar cu timpul am vazut ce fel de personala e si am ascultat si melodiile lui,ii ador stilul original si vocea lui putin ragusita(ca sa o descriu mai bine)
Hmm..despre Gackt,pot sa zic ca este un cantaret extraodinar cu o voce foarte buna,este mult mai mare ca Miyavi poate de asta spuneti ca vai domne e mai matur.Imi place mult si de el,il ascult e unul din cantaretii mei favoriti...si pe el il admir ca persoana dar nu mi se pare mie mai interesant ca MYV.Dar fiecare pana la urma cu parerea lor 15
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#24
Mwahhaha votul meu (pt Miyavi of course x3) a adus egalitate intre Gackt si MYV >83

Trecand peste..WolfSakura mi'a luat cuvintele din gura xD
De Miyavi nu te plictisesti niciodata, mereu vine cu ceva nou, stilul lui e atat de variat; omu asta poate sa cante orice<3 Este o prezenta unica si puternica, absolut hyperactiv dar poate sa fie si matur when the world calls for it *nod* Nici o persoana nu poate sa'mi puna pe fata ranjetu insane pe care mi'l pune MYV xD Este un model demn de urmat, nu are cum sa fie o influenta proasta pt nimeni; lumea ar fi perfecta daca mai multi oameni ar putea sa gandeasca asa cum gandeste Miyavi...mai cititi si voi un interviu, doua, de curiozitate si veti vedea despre ce vorbim ;D
Plus ca...MYV's guitar skills are the BEST @ w @
Miyavi saved my life. Literally<3 Chiar nu stiu unde as fi fost acum daca nu l'as fi descoperit pe Meevers...>~<

Ce pot sa spun, Gackt e si el printre artistii mei preferati, trebuie sa recunosc<3 Imi place cum canta, imi place vocea, melodiile, chiar si unele versuri, si Gack e superb *3* dar...nu stiu, stilul lui e atat de diferit, parca nici nu e corect sa'i compari pe cei doi xD In orice caz, stilul lui Gackt, in comparatie cu cel al lui Miyavi, mi se pare mult mai monoton si plictisitor...Dar doar in comparatie cu Miyavi, since I love Gackt<3 |D

All in all...MIYAVI 4 life. <3 He's my inspiration. Nimeni n'o sa'l intreaca vreodata [in ochii mei, cel putin x3] <3

Oh and by the way..nu stiu daca s'a mai mentionat inainte but I have to point it out..xD "Myiavi" se scrie "Miyavi" n__n MI.YA.VI. plskthnx<3

PEACE~
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

#25
Miyavi este: dragutz,simpatic,talentat,copilaros etc. Sincera sa fiu de ce vi se pare ca a avea tatuaje este...''turbat'' sau piercinguri? El nu are toate astea pe el ca sa se evidentieze.El e evidentiat de faima,miile de fane infocate...si alte chestii!


Miyavi 4 ever <3 :3

#26
All right!
Pentru inceput as vrea sa spun ca aceasta atmosfera sa se linisteasca.Fiecare cu ce-i place.
So, incercand sa nu fac un post kilometric o sa spun asa: il aleg pe Miyavi.In nici un caz ca nu imi place Gackt(din contra).
Recunosc ca era cat pe aici sa ma aprind si eu.M-au enervat posturile in care se zicea la greu ca Myiavi e turbat, imatur etc. Insa m-am enervat cu adevarat ca s-a zis ca MYV nu are voce.
Bine poate ca nu iti place insa si mie mi-ar fi la fel de usor sa spun acelasi lucru despre Gackt.N-o s-o fac deoarece stiu ca nu este absolut deloc adevarat.
Pe de o parte Gackt si-a cucerit fani prin stilul sau de a se imbraca, de a canta, prin cum arata.Este foarte frumos. Adevarat este faptul ca este mai matur, modest... Stilurile lui au variat si melodiile cantate cu sensibilitate.Sunt destul de multe motive ca sa-l plac pe Gackt, insa e prea matur pentru mine[parerea mea, sincer nu vreau sa-mi sara cineva la gat].

But : Miyavi si-a cucerit in acelasi mod fanii. Stilul lui este unic. Asta-i place. Nu m-i se pare ca vrea sa atraga atentia. Face ce vrea cu viata lui. M-i s-a parut foarte cool cand s-a facut curcubeu in cap deoarece intr-un fel prin asta eu inteleg : Gata! Nu respect regulile. Piercinguri-le la fel, tatuajele a vrut sa puna semn pe ceva din viata lui, un moment important.Imi place Miyavi penru ca m-i se pare mai imatur, nonconformist, jucaus chiar nebunatic.
O diferenta mare m-i se pare si cea de varsta Gackt are treizeci si sapte iar Miyavi doar douazeci si opt.Poate se va mai maturiza si el si chiar de ar fi asa tot pe el il aleg.


Daca exista cineva care te poate rani, atunci exista si cineva care iti poate vindeca rana.

#27
Logic , raspunsul meu vine de la sine . Miyavi !
Este energic , dragut , melodiile lui mereu ma calmeaza / inveseleste . Imi plac tatuajele lui si are un zambet absolut divin . Este responasbil si pare atat de copilaros si e atat de cute . Hamnsterul meu !
Desigur ca il aleg pe el . Chiar daca are multe piercinguri lui ii sta bine cu el . Are propiul lui stil si nu incerca sa iasa in evidenta , el deja iese printre fanii / fanele cu modul in care isi traieste viata la maxim , cum canta si poate cu comportamentul lui .
Desigur ca il aleg pe el .
Despre Gackt chiar nu am nimic de zis .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#28
Pai, Miyavi desigur 4 .
E mai copilaros, e amuzant si mai iesit din fire uneori. Ii ador vocea, e chiar foarte cute ! (sa-i traiasca fetitaaaa 8 si sotioaraaa ).
Asa, revenind, e amuzant, dragut, ii ador tatuajele, piercingurile . Am revenit la Miyavi :X . Il ador !
Hwaiting !!

Miyavi !!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gackt Lye 12 19.194 09-05-2012, 03:42 PM
Ultimul răspuns: ReikaG
  Miyavi ~CorAline~ 8 9.297 06-07-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)