Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX-urile mele...

#1
deci...am primit si eu photoshopul de vreo cateva satamani si imi place mult sa lucrez in el,dar problema este ca nu asa de experimentata in domeniul acesta si daca sunt pe aici unii mai priceputi de cat mine (si normal ca sunt) va rog sa ma ajutati si pe mine!stiu ca sunt foaret simple si lipsite de gust dar no...ei...am sa le pun acum:

[Imagine: kimonoavakc8.jpg]
[Imagine: kimonosigzd1.jpg]

[Imagine: 1761hnhl32i29t1di7.jpg]
[Imagine: lovesigcopycopyke7.jpg]

[Imagine: justiceavaim5.jpg]
[Imagine: justicesigcopybc4.jpg]

[Imagine: kiddygrade110241dt2.jpg]
[Imagine: kiddygradesigms5.jpg]



[Imagine: mewmewpowerteambq6.jpg]
[Imagine: mewmewpowerteamsb7.jpg]

ei...astept pareri...si scuzati-ma ca nu respecta marimile potrivite...de acum inainte am sa fiu ami atentala marimi!

#2
Pai se pare ca eu sunt prima ^^

primul set: daca ai fi pastrat culorile si la sig sa zicem ca ar fi iesit ceva mai frumos .Si daca la sig nu ai fi pus textura pe fata ,tot la fel .

al doilea: Stii care sunt cele mai mari 2 greseli? faptul ca ai folosit renderul ala pentru sig sa distorsionezi personajele (sincer , eu nu mai inteleg nimic de acolo..) si ca ai scris cu un font simplu presetat . Cauta pe internet alte fonturi mai speciale care ies si mai frumoase!

al treilea: Mergea niste efecte pentru lumiere si eclare . Asa e prea siplu parca.

al patrulea : Daca nu scriai cu roz ,era mai bn .Asa e greu sa citesti.

Stiu ca am fost cam aspra ,dar asa faceam si eu sigurile prima data cand am primit ps . Dar atunci nimeni nu mi le-a criticat sa-mi arate unde gresesc ,asa ca am batut pasul pe loc vreo jumatate de an >.< Si de asta incerc sa te fac sa progresezi...

#3
iti multumesc pentru coment shiva dar acestea au fost primele mele sig-uri mai ales ca le-am facut inainte mult mai simple si cum le-am modificat acum nu se mai intelege apropape nimic

#4
hmm... another GFX maker :4: let's see...

1. Avatarul e simpatic, desi in mod normal un avatar are marimile 100x100, dar nu vad nimic special 39
Semnatura e draguta, dar nu stiu cat de inspirat e efectul :7: Iar marimea e mult prea mare... Insa daca acesta e stilul tau eu nu comentez ^^'

2. Aceeasi problema cu marimile, plus ca efectele sunt total nepotrivite 106 Se putea mai bine...

3. Acel blur a fost folosit fara nici un sens, nu te supara... Chiar nu-i vad rostul =/

4 si 5 sunt asemanatoare, dar probleme sunt la avatare si un pic la semnatura cu Kiddy Grade...

Parerea mea este ca tu experimentezi, tu pur si simplu alegi un efect din curiozitate. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa urmezi niste tutoriale, gasesti oriunde [ http://www.deviantart.com - dai cautare "photoshop tuts" si sunt sgiura ca vei gasi ceva ] . In rest, e destul de bine, te afli pe calea cea buna, daca exersezi, poti sa-ti imbunatatesti performantele xD
:6:

#5
Deci , stai putin ...
Nu prea inteleg la ce se pot numi GFX-uri . In primul rand , tot ceea ce ai facut a fost sa decupezi dintr-un screen-shoot fata unui personaj si sa il faci de dimensiunile unui avatar . Dar unde sunt efectele ?!
Iar sign-urile sunt prea mari , tot ceea ce ai facut a fost sa adaugi scrisul .
Revin-o cand vei reusi unele mai serioase . Smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gfx-urile mele Sunshine 1 2.900 29-10-2013, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)