Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX by Geo :]

#1
Umm,lucrez in photoshop de aproape un an,dar tot sunt varza la asta 21 adica am luat o pauza de jumatate de an si dupa am uitat totul,in fine,astazi am avut ambitia sa fac cateva sig-uri,si ma gandeam sa le pun pe forum...

deeci,acesta e sig-ul meu preferat,e cam vechi,dar imi place


[Imagine: blackrockshooter.png]

niste sig-uri de acum cateva luni,facute din plictiseala 22
[sunt mai multe versiuni pentru ca difera borderul]
[Imagine: sad.png]
[Imagine: sadborder.png]
[Imagine: sadborderb.png]
[Imagine: sadborderround.png]

South park 8
[Imagine: sp.png]
[Imagine: sptext.png]
[Imagine: SPtextcharachters.png]


si cele mai recente[facute astazi,am mai zis asta ^^]

[Imagine: lovegame.png]
[Imagine: neko.png]
[Imagine: nekoroundframe.png]

and a Cr-avii ^^
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#2
mda..asa mi se intampla si pe un alt forum,topicul meu ajungea la capatul paginii sau pe a doua pagina 21 eh,am mai facut ceva acum cateva zile..

avatare :]
[Imagine: love.png] [Imagine: sad-1.jpg] [Imagine: sheep.png]
[Imagine: hitler.png] [Imagine: smile_by_dottydotcom.png]


si sig-uri
[Imagine: followyourdreams.png]
[Imagine: vocaloid.png]

mda..stiu,penibil 22
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#3
Mie-mi Place`Smile
Am incercat si eu sa ma joc cu photoshop`ul /...si nu am reusit mai nimic..\
Bravo Si Bafta In Continuare!!
Chio* A Trecut Pe Aici:[Imagine: chibi_5537.gif]

#4
Imi place primul enorm .Si ala cu love game.Din al doilea post imi place al doilea sig ^^.Sfaturi nu iti dau avand in vedere ca si eu sunt incepatoare 21. Keep up the good work 3
☁ ☂[Imagine: pluieeetrange.jpg]☂ ☁
________________________
☂DArt ☠ ☠ GFX ☂
☂Photographs☂
[Imagine: 3kinko.png]
☠ ☠ ☠

#5
Vai =.= darling, dau edit ceva mai tarziu... acum ma prea mult de lucru... insa daca uit tot voi da edit maine ... deci rezerv locul ^^ si a da.... aa, las-o balta, mai bine tac ^^

[edit]backie ^^

Acum ai foarte multe lucrari, ti le-am vazut de cand ai postat, dar asa de obosita am fost incat crede-ma doar sa comentez o tona de lucrari nu am avut chef. >.< Acum am zis sa o fac, fiindca ai primit doar comentarii de genul "Mie-mi Place" sau "Sfaturi nu iti dau avand in vedere ca si eu sunt incepatoare" asa ca ete-ma 15

In primul post - la prima lucrare imi place borderul, unele c4d si personajul, care pot zice ca l-ai incadrat bine in sig, excelent job ^^ -- cele 4 versiuni care apartin de a doua lucrare, pot spune ca e cam sec... da da, am priceput la bordere esti as, dar lasa borderul deoparte, si pune-te pe sig mai mult, pe centru 22 imi place efectul ala ce il inconjoara pe d-l robotel de cutie [sau ce e o.o] dar in partea dreapta nu crezi cam deranjeaza acele culori sterse? x.x si cele din stanga arata bine, dar totusi, cam gol... macar un textulet acolo ceva... pauza... dar e bun ^^ --- South Park, South Park aleg varianta a doua ^^ de ce? prima var e seaca... a treia e prea plina de text o.o si vad ca repeti acel c4d sau brush... ce o fi, incearca si altele, e plina lumea de ele ^^ ---- Love game ha? Daca stergeai brushul de pe personaj, era lucrarea mea preferata, dar asa uite ca nu e... nu inteleg de ce va place sa acoperiti ce e mai important intr-un sig? 22 oricum imi place ^^ dar ai mai avea de lucrat la el... ----- alte doua variante de border =.= recunosc, nici eu nu sunt mai prejos decat tine, dar macar fac un border si il las asa, eu mai mult fac variante cu efecte >.>" incat si kiddo a mea se satura de criticat [srry kiddo 5 ] aici iar ai stricat lucrarea cu ceva, si banuiesc ca stii... c4d-ul din dreapta... da da, cel albastru... cand ma uit la sig, el imi sare in ochi o.o si ar trebui sa imi sara in ochi personajul, insa imi place textul/fontul ^_^

A da, acum vad k ai bagat acolo si un cr-avii.... interesant, aici nu stiu ce sa zic 106 e bun... cred...

Al doilea post avatarele - primul e prea colorizat, al doilea ii lipseste putin sharpen, al treilea e bun ^^, al patrulea - LOL o.o [no coment] si al cincilea nice, dar puteai pune textul pe deget/langa deget si scoteai partea aia alba...

Semnaturile - vad k ai dat de clipping mask, nice job, dar vezi sa nu exagerezi 21 ca de ex partea din dreapta nu mai trebuia sa o pui, dar sa zicem, si textul, sa nu il mai faci asa de mare si asa de vizibil... God, nu e asa de imporant, desi uneori e cireasa de pe tort >.>" -- al doilea ce sa zic, am ramas fara idei... nu stiu ce e pe acolo, ce ai facut tu si cum era poza... cred k ai pus niste c4d [fundal si ink cateva] textul care iar sare in evidenta prea mult T___T si o mica parte din cele doua pers in dreapta...

Anyway, m-am cam plictisit de atata scris, mai trebuie sa si dorm, sunt obosita rau deci scz greselile, si incearca niste tutoriale... mai practica texturile/fonturile/marimile si ce sa mai zic, astept lucrari si nu cu carul, incearca sa stai la o lucrare mai mult timp ^^ si scz de romanul pe care il prevad k va veni >.<

[edit 2]God, dar ce fac? o.o one-shoturi? scuze dar ai vrut critici >.>"
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
multmuesc foarte foarte foarte mult alysu,chio si teaonwallz pentru sfaturi si comentarii hug

oh yeah,am facut un sig la care nu ma puteam hotara cu cateva efecte,asa ca am facut mai multe variante 22 please don't kill me te rog praise

[Imagine: hmmmqg.png]

[Imagine: bunneh4.png]

[Imagine: bunneh2.png]

[Imagine: bunneh1.png]

[Imagine: bunnehafteeer.png]
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#7
Ohh,well sunt aproape paralelă cu Ps'u,însă am voie să admir.10

Îmi place foarte mult ultima variantă a sig'ului din ultimul post.
Primul sig e absolut minunat.Exact pe gustul meu.Şi cel cu ''Yes,my Lady'' îl ador.

Avatarul cu Smile e aÅŸa cute^_^.

Aştept să văd şi alte lucrări pe care să le admir.Că momentan nu mă bag la comentarii tehnice.
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#8
Uău, multe variante. Să le luăm pe rând:
1. Văd ca ai încercat să splash-uieşti pe acolo un pic, dar nu prea au o treabă brushurile astea cu semnătura asta. Ar fi fost mai bine dacă luai bulinele alea strălucitoare de pe tipă. Nu arată bine cu ochi roz-mov. Mi se pare mie sau în textul din dreapta ai pus litere la vrăjeală? xD
2. Aici nu îmi place c4d-ul ăla. Poate dacă avea altă culoare... Îi schimbaşi culoarea la ochi, arată mai bine ^^. Fontul tare drăguţ! + ce am zis la 1.
3. Faptul că ai pus fluturii ăia e mult mai bine. Dacă intenţionat ai făcut să pară că ies din foaie, atunci bună treabă!
4. Ăsta e cel mai reuşit din toate punctele de vedere. Dacă scrisul ăla din dreapta avea opacitatea mai scăzută era perfect.
5. Aici fluturii ies prea mult în evidenţă.
Deci, 4 rămâne cea mai reuşită. Şi o întrebare: cum se numeşte fontul cu care ai scris "Hmm..." ? :]
See-ya!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#9
uh,thanks for the comments xD
@Aggie. fontul se numeste Jellyka CuttyCupcakes XD
il poti downloada de aici
avand in vedere ca nu am mai lucrat in PS de mai mult de jumatate de an [sau exagerez] am si uitat cum sa fac niste sig-uri ok 22 m-a mai ajutat mimi la unele,adica la un sig
acesta ->[Imagine: donegf.png]
eu am facut inceputul,mimi a terminat sig-ul :]]
[Imagine: Joker1.png]
[Imagine: Joker2.png]
si din plictiseala am facut astazi un sig cu Joker
nu mi-a iesit mare chestie,dar am vazut ca topic-ul meu moare[nu a fost niciodata in viata O_o]
bye bye :]
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#10
Imi place mult cum lucrezi, eu sunt varza la din astea.
Vad ca faci mai multe versiuni, nu? Majoritatea sunt super. Cat despre cele doua (ultimele, ma refer) imi place mult prima dar dupa parerea mea N si H, care sunt scrise cu mov, nu spe prea potrivesc, sunt aproapa invizibile, mergea mai mult un mov mai deschis.
Si cea cu Joker imi place doar ca mi se pare ca nu se prea potriveste textul, nici culoare, nici unde e pus.
Asta e doar parerea mea. Te rog sa nu o iei personal.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)