Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX - My Art

#1
Acestea sunt GFX-urile mele. Smile Sper sa va placa! (:

[Imagine: 1A.jpg?t=1303293702]

[Imagine: 1B.jpg?t=1303293739]

[Imagine: 2A.jpg?t=1303293765]

[Imagine: 2B.jpg?t=1303293790]

[Imagine: 3A.jpg?t=1303293814]

[Imagine: 3B.jpg?t=1303293839]

[Imagine: 4A.jpg?t=1303293863]

[Imagine: 4B.jpg?t=1303293883]

[Imagine: 0A-1.jpg?t=1303293908]

[Imagine: 0B-2.jpg?t=1303293945]
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#2
Sunt foarte frumoase, mie cel mai mult imi place cea de la semnatura, eu sunt mare fana Death Note asa ca o iubesc. Dar nu-mi place ca scri atat de mult, eu nu sunt foarte buna la asa ceva, chiar nus unt, dar dupa parerea mea scrisul ocupa prea mult spatiu.
Prima: Imi palce, dara cel scris este mult prae mare. Imi palce poza pe care ai ales-o, dar si masura pe acre le-ai dat-o.
A doua: Imi palce mult mai mult, acel foc este foarte bine gandit, si frumos.
A treia este cam banala, nu prea m-a impresionat.
A patra la fel ca cea de deasupra.
Ultima este cea mai frumoasa, cel mai mult imi plac personajele.
Imi plac pozele pe care le alegi, sper sa mai realizezi si altele.

#3
Am trecut si eu pe aici. ^^

Primul lucru care mi-a atras atentia este marimea font`urilor . Este prea mare acest scris . Nu stiu , parerea mea e ca nu da prea bine daca asezi font`ul pe personaje . Apoi , marimea sig`urilor si a avatarelor , deasemenea : prea mare . In rest , nu vad sa fi adaugat vre-un brush , vreo textura . . . ceva. 22

Dar am incredere in tine si sper sa evoluezi . Nici eu nu sunt cine stie ce experta in sig`uri si sper ca nu te-a deranjat cu ceva comm`ul meu 21 . Bafta , mai astept lucrari. hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#4
Ohayo seara`~
Hmm.. avatarele tare sunt gigantice. . . seamana foarte mult cu sigurile. Adica, nu au efecte in plus. Textul l-ai facut tot mare si sunt aceleasi fonturi in aproape toate.
Sigurile sunt invadate de texte gigantice. Dar in ele nu vad nici o textura/brush/c4d [etc]. Adica sunt doar cropuri din poze. Iti recomand sa pui ceva efecte, sa nu mai lasi backgrounduri asa incarcate sau prea simple. Mai umbla la culori, saturatie and stuff.
Cu ce program le faci? Iti pot da ceva recomandari concrete.
Succese
x.o.x.o. 3
Cea mai reuşită semnătură.

#5
Îmi pare rău că te dezamăgesc, dar ce faci tu acolo nu se poate numi gfx sau "art", cum îi zici tu. Tot ce văd e o poză cu un text [ care apropos, e gigantic! ] aruncat alandala pe acolo şi, eventual, un crop din semnătură la avatar.
Lucrezi în photoscape? Dacă da, ia-ţi gimp/photoshop. Sau, mă rog, dacă nu vrei ia-ţi brushuri/texturi pentru photoscape [ cred că merg ]. Poţi găsi pe deviantART o mulţime.
Altceva, ia-ţi fonturi noi de pe net [ un site bun e http://www.dafont.com/ ] şi fă textul mai mic, ffs.

EDIT; Dacă tot faci textul ăla cât casa, măcar scrie-l şi tu corect; sau dacă nu scrie în română.
"Let me living my life" - let me live my life
"I could be your Easter Bunny?" - Can I be your Easter Bunny? [ o.o ]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#6
Le comentez pe toate odata,pentru ca in general sunt doar un crop si un text (extrem de mare btw).22 Presupun ca folosesti PhotoScape. Iti dau un sfat prietenesc,ia-ti PhotoShop sau macar GIMP. PhotoScape nu te ajuta cu nimic daca vrei niste semnaturi decente. Apropo,mai bine nu ai mai pune text pe avatar >> Si incearca sa faci marimea sigurilor&avatarelor mai mica >> Ah,si daca nu te descurci cu engleza foarte bine nu e neaparat sa pui textul in engleza >> Mai bine un text bun si in romana decat greseli de gramatica in engleza. Si nu folosi extrem de multe cuvinte in text.Foloseste maxim 4-5.Anyway,vezi ce faci,poti evolua daca vrei.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#7
Hey, stiu ca nu sunt stralucite 10 Abea am descoperit si eu ca pot sa fac GFX-uri (moama, chiar am zis GFX-uri? 21 Bne, realizez ca ce fac eu nu prea arata a GFX). Treaba este ca le-am facut pe moment. Ce e drept, stiu ca nu am scris corect. google translateu' e de vina. Cel putin iepurasii de paste, ambele imagini, le'am facut la 5 dimineata in seara de Revelion special pentru Paste. Si eram obosita, si mi'era mai la indemana GOOGLE-u' fata de engleza mea beata dupa o Seara de Revelion -.-" Ca le'am postat cv mai tarziu asta e alta mancare de peste 78

Nu, nu spun ca sunteti rai ca m-ati criticat, cel putin acum stiu ca GFX-ul nu e chiar punctul meu forte 78 Sincer, nu imi prea doresc sa evoluez in arta asta, pt ca sunt chestii noi care ma atrag mai mult, sau pentru care merita sa evoluez, cv pentru care chiar trebuie sa exersez 78

Eu va multumesc ca m-ati "murdarit" cu toate criticile voastre. E un multumesc sincer, si un murdarit mincinos 21 Practic, va multumesc ca m-ati pus fata in fata cu greselile 4
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)