Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

G - Dragon

#1
HAI HAI HAI HAI HAI cu'i îi place ? hadeţi, Haideţi că ştiu că sunteţi mulţi cărora le place GD. Mie îmi place la nebuniiieeee şi arată atât de kawaii în toate Lp-urile lui,. E aşa de cuuuute şi înainte când era în trupă era drăguţ, cu părul brunet, dar acum parcă îl deschide culoarea părului lui. Oricum mie personal îmi place la nebunie piesele A yo, Heartbreaker, This Love, Breathe şi mai sunt, dar astea sunt principalele. Acum vă întreb: Aţi observat că la sfârşitul fiecărei piese este începutul unei alte piese ? Spre exemplu sfârşitul piesei Heartbreaker este începutul piesei Breathe.

So ce părere aveţi ?
-

#2
Awww~ * fangirl moment * He`s so cute. :X Este foarte kawaii :] Este drăguţ şi brunet şi blond. Cântă foarte bine, îmi place vocea lui. Îmi plac mult melodiile A yo, This love, dar cel mai mult Make love [ cu Big bang ] şi Heartbreaker.
Este foarte cute în videoclipurile melodiior Heartbreaker, Make love, A yo. Defapt este drăguţ în toate clipurile. I mean, este aşa cute. Cred că toate fanele k-pop îl plac. Are farmecul lui. Este adorabil. Este genul de băiat dulce care te face să-ţi vină să-l mănânci şi să-l iubeşti, dintr-o singură privire. Are voce bună şi arată foarte bine.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#3
OmG!: X
G-DRAGOOOOOON!!!!111oneone 8
LynnuÅŸor,te adoooor!!!Si uite ca am facut si rima xD.Doamne cat pot sa il ador pe G-Dragon.Imi place totul la el .Ma bucur ca mai exista fani Kpop pe forumul acesta.Vocea lui este super iar melodiile mele favorite sunt Gossip man ii Heartbreaker, imi plac toate melodiile lui de pe album nu cred ca exista vreo exceptie.
Si ca sa raspund la intrebare,da am observat.Cat de original poate sa fie...
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
OMG ! [ de ce la toate ne vine să începem cu OMG o.o ? ] .
GD este un înger , pentru mine este unul dintre cei mai talentaţi artişti . Este un adevărat lider , cântă , dansează , este şi rapper , este parcă perfect . Îmi place franceza lui , chit că nu prea am înţeles nimic , dar avea un zâmbet mortal pe faţă . Are printre cele mai frumoase zâmbete şi o voce care mă uimeşte . Ce nervi am avut când nu îmi mergea net'ul şi nu puteam asculta melodia Butterfly . O ador , este extrem de frumoasă şi MV'ul e foarte drăguţel .
Vocea lui GD mi se pare aşa de puternică şi profundă şi parcă dă 150% din el mereu atunci când , cântă . Okay , e frumos oricum ar fi , dar eu îl ador blond !!!!!111 Îi stă superb , mai ales în Heartbreaker , arată marfă .
En fin , îl iubesc şi rămâne printre cei mai buni pentru mine .
Wa , GD :333
.

#5
Deci, dupa ce ti-am vazut comentariul nu am putut sa nu comentez 21 [dap, tu Elusive wolf]
In legatura cu franceza lui, cred ca te referi la faza aia cand inainte de spectacol zice ceva in franceza nuh? 21 ei bine, nu zice nimic in franceza, e in coreana dar cu accent in franceza, si zice asa: Bonjour Madame B Salon. you can look forward to today. Deci e coreana, nu franceza.

Si acum, o da, this is man is perfect. Asta zic si eu de cate ori il vad. Din albumul sau solo, cel mult imi palce melodia Heartbreaker, dar si restul sunt tari, insa asta mi-o place mai mult. Sau versiunea cu Flo Rida... OMG, o ador pe acea, e mult mai buna ca originala...

Altceva, nu stiu, cam atat. Dk mai e ceva postez sau edit.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Uaaaaaaaa <333 !!! 8
G - Dragon e aşa drăguţ : x . E frumos şi brunet , şi blond , îi stă bine şi e drăguţ oricum ar fi , dar mie îmi place cel mai mult cum îi stă blond :333 . Îmi place totul la el , de la vocea lui aşa profundă , până la cum arată :3 . Arată foarte bine în toate videoclipurile sale . Ador cum cântă , îi ador vocea , e aşa cute şi kawaii 43 . Cântă , dansează şi e perfect . Piesele mele preferate de la el sunt : Heartbreaker ( chiar acum ascult piesa asta :3 ) ; Breathe şi This Love . Este aşa drăguţ şi scump şi parcă îţi vine să îl mănânci cu totul xD . Cântă foarte bine , vocea lui e superbă . În toate clipurile sale sale dă totul din el şi îl iubesc . În Heartbreaker e aşa sweet .
Oricum , eu îl ador pe GD şi e foarte talentat ^^ . Mă bucur că are atâţia fani .
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#7
OMG! Il adooor<3333 8
E prea perfect! Ii sta bine pricum, brunet si blond. Dar parca e mult mai cute blond <3333 Mi'a placut si in trupa dar e mult mai kawaii singurel...Melodia mea prefearata este Butterfly. Nush de ce dar ma linisteste vocea lui perfecta si ma face sa ma simt fericita chiar daca in acel moment as fi trista...Heartbreaker e geniala si el arata mega super.GD e foarte talentat si merita sa fie atat de iubit si cunoscut si in alte tari 8!
[Imagine: 1190380knoeamhs64.png]
[Imagine: 848731pv3ryocrfi.gif]

#8
Yeyeye! inca un subiect care il adooor! 8
GD GD GD GD!! :X
Este soo cute! am vazut ca in ultimul timp la concerte are alta culoare la par21. Este foarte original si cum am zis in postul de la BigBang, cum poate lumea sa creada ca e gay 20, nu pot sa cred asta. Este super talentat, o voce incredibila, are un ceva special care te atrage la el, arata superb 105... cum sa nu adori baiatul asta?! Nu s`a retras din BigBang doar ca are si o cariera solo106 cred. I mean, au facut ultimele doua melodii si video-uri impreuna deci nu cred. Aa da`, si in concerte a fost cu ei soo.. Nici nu stiu ce melodie ador la el mai mult..toate sunt speciale in felul lor8
Ma bucur foarte tare ca are atatea fani ^^, doar ca unii il vad ca pe un premiu, adica la mine in clasa sunt unele fete care nu accepta ca are mai multi fani o.o incontinu` spun "E al meeeeeeuuu! sa nu te prind ca vorbesti de el!" Wtf!o.o cum poate o persoana sa fie proprietate privata?!>.<
[Imagine: sig.jpg]


#9
Doamne. Lipsesc o zi (cateva ore) si deja k-pop-ul invadeaza AnimeZup. Poate sa fie si gay, si orcum vrea el, eu tot il iubesc : X. In melodia Haru Haru faza cu T.O.P ma dadea pe spate (aproape se sarutau >< cred ca si-au dat seama ca ii privesc si sau intimidat)
Melodia Heartbreaker e singura care am ascultato cantand solo. (rusine mie) As da orce sa fie macar cateva fane si la mine in clasa. La anul iar o sa ma critice *ahh*. Fanii k-pop-ului sper sa facetiiiii mai multeee topicuri.
Rusine sa va fie cu ingerasul Hero de ce nu faceti? (sau este si nu am vazut eu?) A da sunt inebunita dupa hero : )) Am peste tot poze cu el pe cal. (mi-as pune si poster dar nu am de unde)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Weeeeeeeeee! GD : x Mult iubitul meu G - Dragon <333 E drăguţ, kawaii, cute, superb, minunat : x *ştiuuu, m-a luat valul=]]] * E adorabil şi brunet şi blond ( deşii rar fac excepţii la blonzi, fiindcă nu prea îmi plac, el e una din excepţiile mele <3 )
He is perfect din toate punctele de vedere. Are o voce superbă, îmi place cum cântă, cum se mişcă şi restul. M-a impresionat încă de prima dată când l-am ascultat (o melodie de-a formaţiei BigBang, iar el mi-a plăcut din prima, pur si simplu s-a evidenţiat ). E aşa adorabil în felul lui şi are acel ceva care îl face irezistibil. This Love,Heartbreaker, Breathe,în toate melodiile pe care le cântă iese in evidenta, prin dans, prin voce, prin stil, prin felul lui de-a fi, atât de... sweet XD
E talentat, frumos, pare aproape de necrezut, dar aşa e el. Unicul GD, de neînlocuit : x Şi, da am observat *cu uşurinta* că sfârşitul unei anumite piese e începutul alteia. Şi asta face melodiile cântate de el şi mai originale, iar pe el şi mai unic : x
[Imagine: f1i83.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)