Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

G-Dragon

#1
[Imagine: bfrgd5.jpg]


Em... m'am tot holbat pe aici si n'am vazut un asemenea topic... despre
G-Dragon :"D
Initial ma gandeam sa-l deschid la 'J-Music', dar nu prea cred ca merge... dansu' e din Korea 39
Revenind...
Numele lui adevarat este Kwon Ji-Yong si s-a nascut pe 18 august, 1988, iar G-Dragon este doar un nume de scena, dar cred ca v-ati dat deja seama :"D.
Initial G-Dragon a debutat ca lider al trupei Big-Bang si a compus cateva melodii de-ale lor, primind aplauze si laude chiar si din partea criticilor. In anul 2009 si-a scos primul sau album solo Heartbreaker care a avut mult succes si s-a vandut in peste 100.000 de exemplare. Totusi, spre ghinionul lui albumul a starnit controverse, deoarece e crede ca a cam plagiat putin >>'
Ma rog... prea multe informatii nu am despre el si nu prea am chefu' sa traduc ce zice wiki 65
Totusi, canta destul de bine si este inspirat de trupa Wu-Tang Clan...
Va las si o melodie care-mi place mie destul de mult si sper sa va placa si voua...
http://www.youtube.com/watch?v=PMwWxmrQSGE
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#2
Asta ar megre la "J-music" pentru că el e coreean şi cântă în coreeana şi altele.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
(04-06-2011, 01:11 PM)Andruşca A scris: Asta ar megre la "J-music" pentru că el e coreean şi cântă în coreeana şi altele.

Vrei sa spui (probabil) K-music, dar mersi ca-ai incercat. 21

Oricum, exista deja un topic despre G-Dragon, undeva pe pagina 3 de la K-music, dar totusi exista.

Link.

Topic inchis.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Araan, ultimul semi-dragon blackthorne 1 2.473 03-06-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)