Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Funny memories

#1
Deci hey hey....hai sa vedem ce amintiri avem, unele mai amuzante, altele poate mai putin, Dar totusi acum ne amintim cu drag...pai cred ca incep eu.

Pai acum cativa ani mai exact cand aveam 15 ani eu si un var am fost pedepsiti de catre parinti pentru cumintenia noastra sa stam o luna la Tara la bune....toate bune si frumoase...nimic de ingrijorator.
Stiti voi cand crezi ca e bine atunci viata vine la tine " stai stai stai ca iti arat eu". Buni ne pune limita de ora "la 10 sa fiti in casa ca altfel nu va deschid usa". Noi da da bine. Cred ca cam o saptamana la rand ajungeam pe la 3-4 dimineata. Buni ne amenitnta pentru ultima data ca nu ne da drumul la usa. Bineinteles ca noi am ascultat-o. Ajungem noi pe la 2 pe acasa batem la usa , facem galagie nimic mai stam putin, ce dracu facem era destul de rece si eu eram in rochita. Deci planul B cum intram in casa. Si am venit eu cu ideile mele geniale. Am luat o ranga am reusit sa deschid geamul am sarit amandoi, l-am inchis la loc am tras jaluzele am inchis usa la camera si ne-am pus la somn. Ne-am trezit pe la vreo 1 dupamiaza noi fericiti iesim din casa. Si o vedem pe buni cautandu-ne, sincer parea destul de ingrijorata, ne intreaba de unde am aparut si cand ii spune mica istorioara, incepe sa ne fugareasca si sa ne zica ca azi nu primim mancare, bine inteles ca dupa vreo ora ii trece, a fost destul de funny pt noi.

#2
Oaa...sunt prima care posteaza aici... sper sa nu fiu singura care "se face de ras" ^ ^ .
1.Pai, imi aduc aminte ca eram in clasa a-III-a .Mama venise sa ma ia de la scoala impreuna cu mama unei colege . Pe drumul catre casa , eu si colega mea am inceput sa ne jucam adevar si provocare ( ??...copii de 10 ani Smile ), iar ea m-a provocat sa merg cu spatele . Nu stiu cum , dar dupa vreo 10-15 secunde m-am trezit intinsa pe jos ...cazusem peste o pancarta publicitara Smile .
2.Trebuia sa ajung la ora 3 dupa-amiaza la scoala, in vacanta , iar tata ma rugase sa ma duc pana la supermarket sa cumpar servetele . Am iesit din casa la 14:30 , am ajuns , am luat servetelele ,dar la casierie era o coada uriasa. M-am asezat la rand si am astepta ...5,10,15 minute .A venit si randul meu , peste inca 5 minute, am platit si am iesit in fuga din magazin . In goana mea nebuna spre scoala am intrat cu capul intr-un om de pe strada 21 .A fost ca o palma peste ceafa , m-am dezmeticit rapid si mi-am cerut scuze .Am ras tot drumul catre casa , iar lumea se uita la mine ca la o nebuna .

Mda...atat imi aduc aminte pe moment ^ ^.

#3
Yeah, am si eu cateva amintiri amuzante de depanat, desi probabil la vremea aceea nu mi s-au parut deloc funny.

1. Eram in clasele primare si imi amintesc ca eram in intarziere si ma grabeam sa ma imbrac pentru a iesi pe usa, deoarece educatoarea noastra era o scorpie si daca ii intarziam, ne facea cu ou si otet in fata clasei de de-abia mai puteai sa ridici privirea din pamant. Ma imbrac, ies pe usa, merg in pas alergator spre scoala (care era la doar vreo 2 statii de tramvai de casa mea) si ajung intr-un final in cladirea scolii numai ca sa constat ca mi-am luat pantalonii invers, cu fata in spate si viceversa21. Noroc ca observasem inainte sa intru in clasa, asa ca am fugit la baie si m-am inchis in WC pentru a putea sa ii iau cum trebuie si sa nu fiu vazut XD. Nu cred ca a reusit careva sa ma observe , cel putin nu in scoala, ca altfel sunt sigur ca se trezea unul sa faca misto de mine si sa rada in hohote cum fac toti copiii, dar probabil ca pe strada s-o fi vazut, dar nah, macar sa le fi facut dimineata mai amuzanta acelor oameni 10. Cum e vorba aceea: graba strica treaba.

2. O alta patanie pe care am trait-o a fost in prima de liceu unde toti bobocii erau asteptati de cei din clasele mai mari sa li se faca "botezul", prin asta se intelegea spargerea de oua in capul nostru. Eu fiind foarte inalt pentru varsta mea (aveam peste 1.80 la 15 ani) initial am reusit sa ma dau ca fiind un elev din anii mai mari pana cand se trezeste un bulangiu sa strige "Uite un boboc !", la care ceilalti din grup ma intreaba mirati "Chiar esti boboc?". Pana sa raspund, vine unul din spate si imi sparge cu stil un ou in crestet de il injur pana si in aceasta zi 21. Cand am revenit acasa, a trebuit sa stau vreo 3 ore in cada sa ma samponez, sapunesc, clatesc de naiba stie cate ori pentru a scapa de miros, deoarece se pare ca "dragii" de ei s-au gandit sa le si lase sa se strice inainte sa le foloseasca pe noi.

3. Eram mic, cred ca nu eram nici la scoala si ma aflam la tara in curte cu bunica pentru a o ajuta sa hraneasca pasarile. La un moment dat se repede o ditamai lighioana de gasca pe mine si incepe sa ma alerge prin curte. Dupa cateva momente, fiind cu ochii pe gasca si nu in directia in care alergam, ma impiedic de chestia de unde obisnuiau sa bea apa ratele, care era un fel de roata de cauciuc sectionata de jur imprejur pentru a putea tine apa in ea si cad direct in aceasta facandu-mi pantalonii leorca. Bunica s-a amuzat tare pe marginea acestei intamplari incat nu putea sa se abtina sa nu rada, dar imi amintesc ca am fost atat de ofticat de pe urma acesteia ca am inceput sa si plang la un moment dat 21.

Amintiri frumoase acum ca privesc in urma ^^. As mai avea cateva de povestit, dar cred ca m-am facut destul de ras, mai faceti-va si voi XD.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
@Joffre
Peste 1.80 la 15 ani??? OK Murasakibara, cat de inalt esti acum? Mai inalt decat el? Holy moly.
Cat despre intamplari amuzante, daca ma gandesc bine, am si eu. Una ar fi atunci cand a sarit cocosul la mine sa imi faca botezul dupa ce l-am enervat putin. De atunci nu mai am tangenta cu pasarile. Legat de imbracaminte, nu ma deranjez de sortez ciorapii asa ca mereu ma trezesc cu ciorapi de culori diferite. La facultate, acum cateva luni am intrat in camera doamnelor si era o femeie intoarsa cu spatele langa fereastra. Dupa felul in care ii arata parul, am crezut ca era o colega de-a noastra cu care ma inteleg foarte bine si cu care glumesc mereu, asa ca am prins-o de umar si zic "Nah, sa nu imi spui ca dat c****ea in tine." Nu vreau sa va spun ce fata a facut femeia cand s-a intors si cred ca asta e motivul pentru care incerc din tot sufletul sa ma cenzurez cat de cat si sa nu mai folosesc cuvinte vulgare, mai ales pentru ca incerc sa fiu un profesor. Dar tinand cont de faptul ca nu scap de radacini atat de usor, am mult de munca. Ce sa spun, sunt fapte pe care le regretam si peste ani si ani.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Ce thread dragut!

Eram la olimpiada la engleza, faza judeteana, care s-a tinut in alt oras. Dupa ce am iesit din sali, eu cu Amphetamine si un coleg ne plimbam pe strada si il asteptam pe tatal meu sa ne ia. Era pustiu, foarte putini oameni treceau pe acolo. Ne plimbam noi linistiti si pe langa noi a trecut un grasan, pe care il sacaia de zor un barzaune. Mama, cat de mare era gangania aia, iar cand omul ala a trecut pe langa noi, eu am spus "Ah, ce barzaune!" si in acelesi moment m-am si ferit, iar omul ala a crezut ca l-am facut pe el barzaune. Ce -o fi zis despre mine?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)