Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Full Moon wo Sagashite

#1
[Imagine: fullmooncastbd0.jpg]

Kouyama Mitsuki,o fata de 12 ani,a fost distrusa cand a aflat ca are o tumoare in gat.Ea promisese unui baiat ca va deveni o cantareata celebra,dar boala ei o impiedica.Ca totul sa devina mai rau,doi ingeri ai mortii,Takuto si Meroko,apar in fata lui Mitsuki,spunandu-i ca mai are de trait doar un an.Aceasta veste o determina sa lupte pentru visul ei si cu putin ajutor divin,isi incepe carierea de cantareata.

Personaje:

Kouyama Mitsuki: http://img156.imageshack.us/img156/7808/mitsukixg4.png
FullMoon: http://img402.imageshack.us/img402/4639/fullmoonrn9.png
Meroko: http://img402.imageshack.us/img402/6884/meroko1wb8.jpg
Takuto: http://img516.imageshack.us/img516/8195/...sh7lq0.jpg

1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Takuto vs Eichi.Argumentati!
3.Mitsuki vs Meroko.Argumentati!
4.Takuto vs Izumi.Argumentati!
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Haha Full Moon wo Sagashite, eu sunt printre cei care au citit si manga-ul si pot spune ca anime-ul lasa un pic de dorit.

Story: Dap, dap, interesanta, dar chestia cu Eichi... tot timpul e vorba numai despre el, nu stiu de ce dar cat timp am vazut anime-ul m-am simtit sufocata de asta (e o problema ca si la Kamikaze Kaitou Jeanne, de, acelasi autor...). Totusi e frumos... adik o fata de 12 ani care mai are doar un an de trait si i se da o inca o sansa.
Grafica: Nu m-a deranjat in mod special, sa zicem acceptabil...
OST: In afar de mel de op, in rest m-am indragostit de ost. Anime-ul are un mare plus la cap asta, avand in vedere ca mai toata povestea se bazeaza pe muzica. Pur si simple mel Eternal Snow te trage in alta lume...
+10
Pers: Da cum am mai zis enervanta obsesia lui Mitsuki pt Eichi, in rest ok
Voci: Eh again Mitsuki... in afara de atunci cand canta....
Amuzament: Nu ma pot pronunta...

#3
Acest anime este chiar dragut, dar este mereu trist, dupa o vreme baiatul care ea ii promise ca va deveni cantareata a murit si mai ales ca si cei doi ingeri o parasesc.
Vocea ei este frumoasa. Dar mie mi s-a parut ca este un anime foarte trist.
Takuto vs Eichi- merge sa fie rivale.
Mitsuki vs Meroko- nu, ele mi se pare ca sunt prietene bune.
Takuto vs Izumi- nu stiu ce sa spun

#4
Un anime la care am plans odata cu personajele si am simtit ce au simtit si ele intr-un fel sau altul.Mi-a placut foarte mult povestea care chiar daca era una trista a dat un aer de optimism.Personajele au fost foarte bine realizate atat din punct de vedere grafic,cat si din punct de vedere al personalitatii,al gandirii etc.
Sincer la inceput am crezut ca o sa il las balta pentru ca mi s-a parut destul de plictisitor,dar canda inceput sa apara putina actiune deja am intrat in priza si nu am mai renuntat^^.
A fost frumos sa vad cum evolueaza lucrurile pe acolo,in special relatia dintre Takuto si Mitsuki care a fost una superba,desi mi-a parut rau de saraca Meroko care il iubea pe Takuto,iar el nu o baga in seama.
Ce mai mi-a placut la anime a fost faptul ca in ciuda faptului ca povestea e una trista and stuff,a avut momente care chiar m-au facut sa rad.Bineinteles ca aceste momente au fost imprevizibile ^_^.
Sa nu uit de coloana sonora care mi-a ajuns la suflet.Toate melodiile reprezinta in totalitate anime-ul si exprima foarte bine sentimentele lu Mitsuki^^.
Hmm..cred ca cam atat am avut de spus ^______^

#5
Well Full Moon wo Sagashite ... este un anime atat de interesant si de captivant.Mi-a placut foarte mult si trebuie sa recunosc ca am plans mult la acest anime.Tot ce se intampla era atat de "ireal" si totusi "real" prin sentimentele pe care le avea Mitsuki...Mi s-a parut atat de minunata acea schimbare , cu cativa ani mai mare decat normal ar fi trebuit sa fie.Imi plac ambele sale personaje,si mica fetita dar si adolescenta supeba.Desi par atat de diferite,acestea sunt una si aceasi in infatisari diferite.
Povestea este impresionanta si fiecare personaj are ceva aparte.Takuto,este asa de sweet si interesant.Si chiar am ramas uimita cand am aflat trecutul lui si chestii... Totul era misterios si parca dintr-o data totul a iesit la iveala..
Totul se invarte in jurul lui Mitsuki si parca toate personajele "traiesc" doar pentru existenta ei.existenta ce pare ca va fi naruita mai devreme decat ar crede cineva...
Nu credeam ca un anime poate fi asa de emotionant dar se pare ca m-am inselat.Chiar am plans,cu lacrimi adevarate si chiar triste la unele momente din anime ( asta pana sa descopar nana care este mult mai emotionant ) .
Poate plangeam pentru ca scenele ce aveau loc in cadrul anime-ului se asemanau foarte mult cu realitatea ( bine, doar in anumite ipostaze ) iar partea cu tumoarea,a fost devastatoare si extrem de trista -.- " .Geez cand am auzit de numele anime-ului nu mi se parea delolc interesant ci de fapt chiar nu imi inspira cine stie ce,numele era prea obijnuit,lung and stuff.But am fost uimita chiar de cand am vazut primul episod si doream sa vad si restul episoadelor.
Revenind Full Moon wo Sagashite este un anime extraordinar.Personajul meu favorit din acest anime,daca nu era evident este Mitsuki ^^ Ambele sale caractere atat cat mica fetita dar si ca adolescenta ^^

#6
Foarte dragut anime..desi prefer manga pentru ca dezvolta mai bine si pe Izumi..si pe Meroko..si pe Wakaoji si pe Ooshige..[acum am aflat ca animatia e de la studio deen..21...ca sa vezi..super ]...oricum..amandoua mi-au placut foarte foarte mult...un anime ce merita vazut.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#7
mda, sincer, eu privesc acest anime cu foaarte multa obiectivitate, poate prea multa
cred ca este unul dintre anime-urile acelea clasice, pe care le stie toata lumea si wow...trebuie sa urasti mult prea mult genul ca sa zici ca nu e interesant
povestea este ok, destul de originala, grafica potrivita si coloana sonora....ei bine, splendida.... cine nu a ascultat niciodata eternal snow nu a trait placerile vietii 21
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#8
Acest anime este unul dintre preferatele mele. Povestea este superba!!!!, nu am vazut toate episoadele (inca 4 ) , dar o se termin curand.

Takuto vs Eichi - cred ca mai mult imi place de Takuto.
Mitsuki vs Meroko - sunt cele mai bune prietene ,ohh sunt dragute amandoua, dar cred ca e mai simpatica Mitsuki.
Takuto vs Izumi - Takuto bineinteles pupic .

#9
Uhh..este unul dintre acele anime-uri care nu poti sa-l treci cu vederea usor. Povestea m-a atras chiar foarte mult, nu stii la ce sa te astepti. Am vazut acum un an anime-ul, insa incami aduc aminte cum mi s-a facut pielea de gaina si lacrimile invadandu-mi ochii la ultimul episod. Transmite foarte multe sentimente cu ajutorul lui Mitsuki, si toate sunt bine conturate.
Recunosc ca m-am indragostit de Takuto, si nu inteleg cum poate fii baiatu` asta asa de cute <3
* Kya *

Anyway, este o serie care merita vazuta, si care nu o poti uita cu usurinta,
Pfai..cand se transforma in FullMoon [sau cand era transformata] ..waw, era o alta lume ^_^. E uimitor cum putea sa cante stiind ca are boala aia idioata >.< Si waw, shinigami erau vazuti intr-o alta imagine, nu tot monstri X_x babaloi, si balauri >.<...si un neko :X si un iepuras super sweet 8
Ma bucur ca intr-un final s-au rezolvat o parte din probleme... dar merita vazut XD.
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#10
Omg. Nici nu imi aminteam ca l-am vazut. >.< 21
Ok, acum ca mi-ati reimprospatat memoria, pot sa zic ca a fost un anime dragut.39 L-am urmarit mai demult pe net cu sor'mea [her idea >.>]. Nu-mi amintesc prea bine ce se intampla, detaliat, ma refer, dar stiu ca m-a impresionat putin povestea. Nu pot raspunde la intrebari [X vs.Y], pentru ca nu mai stiu ce parerei imi facusem despre personaje, dar stiu ca era pe-acolo un tip care ma enerva... Anyway. Deci mi-a placut, insa acum am cam depasit varsta. >.< 21 Oricum, ma bucur ca l-am vazut.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)