Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care v-a placut mai mult?
Lucrarea 1.
66.67%
4 66.67%
Lucrarea 2.
33.33%
2 33.33%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Freaky Cake :) vs Mikysmile99

#1
Hey Smile Eu si cu Myky alias Mikysmile99 ne-am hotarat sa facem un fic impreuna. Perioada de postare: Azi 21. Perioada de vot: 2.03.2011 [adica azi] - 10. 03. 2011. Tema: Tema libera. Lucrarile vor fi anonime.

Lucrarea 1:
Tema: Peisaje

[Imagine: cats1.jpg]

Lucrarea 2
Tema: Animale
A doua poza este la Attached File(s).
Start vot!

Edit: Imi pare rau dar nu stiu de ce a doua lucrare nu s-a putut vedea ca prima.
[Imagine: EnvYQ.png]

#2
sper sa nu se supere nimeni, dar... voi da un edit maine-dimineata -.-"

Edit:
asa, so.. e dimineata, am ajuns si pe-aici 21
in primul rand am ceva de reprosat [se putea altfel? 21] de ce ati ales teme diferite?
Pentru noi e foarte greu sa alegem o poza in momentul in care temele sunt total diferite, trebuia sa alegeti aceeasi tema.. *no hope*. In fine, degeaba mai zic acum, cand faptul e deja consumat... *i'm dead*.

Prima poza , e foarte frumoasa. Acel peisaj e incredebil... atat de monoton si totusi atat de frumos... chiar nu am ce comenta, imi place enorm de mult.

A doua poza , e... ok. Nu mi-a placut faptul ca tema aleasa nu prea e in concordanta cu poza. Adica, animale, animale... dar aia e o pisica intr-o camera roz. Autoarea putea sa dea alta denumire temei, dar in fine... a fost alegerea ei. Well, parerea mea... poza e... ok, e in regula^^
Totusi prima poza mi s-a parut mie mai frumoasa` :X

So, votul meu merge catre prima lucrare^^
Succes in continuare! hug

#3
buna fetia mea mult iubita...am ajuns si eu aici la cererea micutei mele pe care o iubesc mult. Sa vedem, mi se pare o idee interesanta si pozele sunt suberbe. Adica eu una iubesc natura, dar si animalele:X Eu una am votat prima poza. in primul rand pentru ca imi place, cum am mai spus natura e boala mea sa zic asa. Acel peisaj de toamna, monoton pe de-oparte, dar pe de alta parte frumos, pentru ca emite un sentiment placut de relaxare si iubire. Acele sclipiri din apa, ce provin de la soare sunt superbe, parca nuj ar fi mii de sclipirii ce sunt in sufletele noastre. Deci cu alte cuvinte printre nostalgie se ragaseste si iubirea si fericirea, doar trebuie privit cu atenti
ok Vero atat am avut sa-ti spun iubire mica, sper ca mi-am argumentat bine alegerea si ti-a placut.

For you my darling girl:Te iubeste mami
pupicpupichughug
[Imagine: h8v.gif]
 

#4
Ello am venit si eu pe la voi. Dupa cum s-a mai spus o sa va intreb si eu de ce ati ales teme diferite mie una imi este foarte greu sa aleg si cred ca si celalti au aceeasi parere, anyway sa revenim.

Prima poza: este foarte frumoasa, acel pesaj atat de simplu, de mohorat imi place.

A doua poza: este prea mica si nu prea se vede mare lucru din ea, dar totusi este destul de draguta.

In fine votul meu merge catre prima poza deoarece ador natura.
Succes ambelor concurente bye, bye.

#5
La cerintele iritante ale lui Vero am venit si eu p'aicisa. Deci daca ma mai freci atata la cap jur ca asta e ultimu' duel la care iti mai las comm`-.-'. Auzi trezeste ea lumea din somn sa'i dea vot, na vot d'acilea`>: P

Deci:
Lucrarea 1.
Respecta tema si este un peisaj dragut, nu zic ca este extraordinar, dar e acceptabil. As intreba autoarea fotografiei, nu gasea un loc, tot cu un peisaj ca acesta, in care sa nu apara si pet-uri?`-.-'. Chiar daca nu se vad asa de bine arata destul de urat`22. Dar, ca sa'mi intru in rolul meu sadic, imi plac contrstele, mai ales ca predomina culori pale`8

Lucrarea 2.
Tot respectul meu pentru puiutul ala mic si scump de acolo, este asa de dragalas, daar, tema era animale, in poza asta e doar unul, adica nustiu, ma gandeam si eu sa fie ceva mai ulte, nu doar una. Deci autoarea nu a prea respectat tema`=.='. In rest este destul de ok, chiar daca este cam mica si la ora asta is cam chioara.

Votez prima lucrare, ea respecta tema si este pe gustul meu, nu ca pisicuta aceea nu mi-ar placea`^.^ Succes ambelor concurente!
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#6
Hai ca am revenit.

Prima fotografie

Respecta tema, deci pot trece mai departe. Nu este prea clara dar este ok. Unghiul este ok, miracol o.o. Contrastul este mai slab dar asta este. Este prea luminata poza , putea fi ajustata. Om fine, este ok o.o.

A doua fotografie

Respecta tema, trec mai departe. mi se pare miscata si nu este prea clara poza. Pisicul este dragut dar nu este ceva cine stie ce. In fine, ok.

Votul meu merge catre prima fotografie .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#7
Hey ^^ Multumim de voturi. Dupa cum ati decis, castigatoarea este Prima lucrare. Prima lucrare este a mea, iar cealalta a lui Mikysmile99. Felicitari si tie Miky si sper sa nu te superi.


Rog un moderator sa inchida topicul
[Imagine: EnvYQ.png]

#8
Duel incheiat.
Topic inchis si felicitari participantilor. ^^
Aici^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kira / Vero / Freaky VS. Zuzu / Scorpia / Salata Daria v2 6 4.926 03-05-2011, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Tan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)