Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Forbidden Love -YAOI-

#1

#2
Apropo,abia astept sa-l revad din nou - cum sta treaba aici, nu pune personajul sa ni se adreseze noua direct. Lasa-l in lumea sa, lasa-l sa ne ghideze. Corect ar fi fost asa: "Abia asteptam sa-l vad."
deliciasa - delicios.
abservat - observat.
...,dar nu ca eu stiu toate orasele,pe naiba - aici dupa "nu" puteai pune puncte de suspensie, ori formulai altfel.
Mai ai si alte greseli de exprimare, mai exact de fromulare, dar nu chiar peste tot in doua locuri sau trei. Plus, lasa macar un spatiu dupa semnul de punctuatie si urmatorul cuvant, fiindca le cam alipesti si nu are fluiditate textul. Gen: "Ma duc si ma spal,apa fiind calda.In timp ce..." - aici e inghesuit totul. "Ma duc si ma spal, apa fiind calda. In timp ce..." - un space macar.
Pe la final mi ai cam amestecat timpurile iar, insa se rezolva cu un edit. Incearca sa iti corectezi capitolele inainte de a posta. Stiu ca esti entuziasmata sa pui ficul cel nou, insa e mai bine daca treci cu privirea macar odata peste continut, dupa cateva minute dupa ce ai finalizat. Ca sa elimini eventualele greseli si sa mai faci modificari.
Capitolul mi se pare mai dezvoltat, insa tot sari prea rapid de la o idee secundara la alta. Desigur nu poti spune ca s-au intamplat niste lucruri atat de interesante. Chiar si asa daca vrei sa creezi o atmosfera prielnica si sa si o evidentiezi cum trebuie, descrie mai mult. Si din nou legat de personaje, nu este nevoie sa insiri imbracamintea lor. Nu asta este atat de important. La faza cu necunoscutul pe care il loveste in mers, mai merge. Dar cand il intalneste pe prietenul sau din copilarie, nu. Sunt cam doua obtiuni: 1. te foloseai de alte mijloace ca sa evidentiezi aspectul lui. 2. nu mai insirui imbracamintea si restul si te reduci la ceva simplu, caci si asa conteaza sa evidentiezi personalitatea. Nu spun ca nu e bine sa mai adaugi si de cum era aranjat si trestii chestii. Insa nu ca la dosar, ma refer. Mai natural.
Ok, deci fratele sau este surpins intr-o ipostaza nu foarte decenta. Partea asta a fost prea rapida. Oricum si asa sunt curioasa sa vad ce are sa se intample. Am cam inteles despre ce este vorba si mi se pare interesant. Succes cu nextul! *hug*

Am totusi o intrebare, fiindca suntem la sectiunea de fan-ficuri. Din ce anime sunt personajele? <3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)