Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Foc si Gheata - Non omnia possumus omnes

#21
Miranda:
Iau si eu o inghititura, iar prin fata ochilor ni se rata mult sange si durere, simt ca si cum as fi in locul lor, vad ca si cum as fi eu acolo, plang ca si cum ar fi sfarsitul meu, iar durere din inim acreste cand vad un copil mic cum este omorat. Multe lacrimi au inceput sa colinde pe obrazul meu in jos, iar eu nu incerc sa le opresc.

OCC: Kitsune sau Aveqetura

#22
Kitsune:
-Ce e aceasta viziune? Daca asta e viitorul cu tarile separate inseamna ca asta e razboi. Trebuie sa aduc unirea inainte ca asta sa se intample! Nu pot sa vad atata suferinta!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#23
Miranda:
- Asta este viitorul, iar cu toate regretele, nu exista nici o cale de-al schimba. Bunatatea nu este mereu folositoare, nu ne putem baza numai pe ea ca sa reusim ce ne propunem... Unirea ar putea sa fie doar un vis, iar acele viziuni nu par prea favorabile pentru noi.... Eu nu renunt, si stiu ca nici voi, pentru ca am vazut viitorul in care apareti si voi...
OCC: Kitsune

#24
Meilin:
-Ei bine de renuntat in niciun caz dar cu siguranta pot sa fac ceva ca suferinta asta sa nu apara! Urasc sa vad cum mor oamenii in halul asta!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#25
Miranda:
O ascult fara sa spun nimic, parca cuvintele s-au blocat pe undeva pe drum. Ochii mei le privesc pe amandoua, cercetand situatia. Stiam ca nu o sa se dea batute, eram constienta de acesta situatie, tocmai de asta le-am dat bucati din viitor, ca sa stie sa se astepte de la ce e mai rau. Dar... acum incotro o luam ?

#26
Meilin:
-O unire se va face foarte greu. Trebuie sa gasim oamenii care o doresc , oamenii care o spera , oamenii ce vor fi de partea noastra.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#27
(Off topic: Ce inseamna "OCC"?)
On topic:

Cerul cel albastru se inrosise ca si cum ar fi prevestit o mare varsare de sange ce urma. Curand, soarele disparu iar luna ii lua locul. Mosul se uita la ea dupa care merse mai departe. La un moment dat drumul se termina si ajunse intr-o padure. Fiind noapte si frig, mosul nu stia daca sa se avante in salbaticie sau sa doarma. Deodata isi aminti de vremurile "de demult" si cu curajul ce la avut odata se avanta in padure. Acolo, in acea mare de copaci protectori, liderul unei haite d elupi i-a pus gand rau. Si asa, de-odata, mosul se vazu inconjurat de o haita de fiare salbatece.
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Foc si Gheata Aveqetura 5 3.830 27-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Himisoara.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)