Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

First anime from this year

#1
a venit 2011 si cred ca tot cu animeuri
care a fost primu anime vizionat in acest an?
nu conteaza ca e continuat de anu trecut sau nu e terminat
spuneti animeul si episodul mai bine Zuppy03

la mine e asa: Fairy Tail Episodul 25 care il urmaresc chiar akm
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#2
Uhm, primul anime a fost Naruto Shippuuden, pentru ca sunt la zi cu episoadele, normal. Apoi 07-Ghost. Nu am terminat seria, am prostul obicei sa fac asta dar trebuie sa o termin, nu mai am multe episoade si e un anime chiar foarte dragut. Mi-am format o parere despre el.
Si o sa merg cu Naruto, probabil sa fie primul si in 2012, daca vor mai fi episoade noi. Ceea ce cred cu tarie. Anime, Whaiting !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Primul anime pe care l-am vazut pe anul acesta a fost Tsubasa Chronicle 2nd, am vazut vreo 5-6 episoade pana acum, mai am inca 3 si termin, dar am simtit nevoia sa fac o pauza, oricum, planuiesc sa il termin in noaptea asta urmand ca apoi sa ma uit la Tori Kago no Kuni no Himegimi si Shunraiki, adica cele 2 OVA. Desi pe acelea le voi vedea abia maine seara.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
Pe 2012 -No. 6. Defapt azi l-am inceput. Inca dinaintea anului si pana acum eram: Manga, manga, manga, manga. Dar am dat o sansa animeului si acum nici macar cartea nu mai conteaza.24
[revin cu un edit daca este]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
pai pe anu asta primu anime vizionat este naruto :p .....stiu ca suna aiurea dar nu am mai urmarit de multa vreme si am ramas mult in urma....am inceput de multe ori sa ma uit la el din nou dar pur si simplu nu aveam chef si urmaream alte animeuri .......dar datorita unei amice, care mi a trezit interesul fara sa isi de a seama am inceput sa ma uit din nou,,,,,,
in orice caz nu ma las pana nu ajung la zi cu episoadele iar zilele de vacanta pe care le mai am am sa stau cu ochii in calculator......

#6
Primul anime vizionat de mine, in anul 2012 a fost Saikano. Cum am fost plecata pe 31, 1 si 2, abia pe 3 Ianuarie m-am apucat sa-l vizionez. Il aveam in plan de ceva vreme, mai exact de cand incepuse vacanta de iarna. O buna prietena mi-a spus despre el, asa ca m-am gandit ca, daca tot am timp liber, dupa sarbatori sa il vad si eu. Am ramas cu o impresie placut. Este genul acela de anime care te tine cu sufletul la gura. Totusi, nu mi-a placut in mod deosebit finalul - sa fii ultimul supravietuitor din lume, mai ales sa fii singur. Cred ca am plans destul de mult, a meritat sa il vad. Oricum Anime-urile Roamance & Drama sunt preferatele mele.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#7
Primul anime pe care l-am vazut anul acesta... Pai, la mine, anul 2012 a inceput cu Supernatural:The Animation. Cum sa spun, Supernatural, varianta live action, se numara printre serialele mele favorite, deci, mi se pare logic sa vreau sa urmaresc si anime-ul. Iar daca pot, de ce nu? Multi au spus ca au fost dezamagiti de anime si ca nu se aseamana in totalitate cu sezoanele 1 si 2 din original, dar mie mi-a placut la nebunie. Tind sa cred ca a fost chiar perfect.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#8
Primul anime din acest an a fost Love Hina, urmat de OVA-ul Love Hina Again. Sincer, anime-ul nu prea mi-a placut si cred ca ar fi fost mult mai ok daca ar fi avut doar 12-13 episoade, 24-25 deja mii se pare mult, mai ales ca nu este un anime cu o poveste prea grozava, dupa parerea mea. Nici OVA-ul nu m-a impresionat prea mult...
Dupa asta am continuat cu Uta no Prince-sama pe care vroiam sa il vad de mult timp si apoi cu Tonari no Kaibutsu-kun care mii s-au parut mult mai bune decat Love Hina 21 pe ambele le-am vazut intr-o singura zi (nu aceeasi zi).
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#9
Primul pe anul acesta a fost Kuroko no Basuke. Primul episod chiar. Wanted to know what the fuss was about.
The fuss was there for a reason <3 E foarte foarte tare dupa parerea mea. Chiar mishto pt un anime despre sport.
In doua zile am vazut toate episoadele 21 astept noul sezon acum *kyaaaa*.
Si next in line a fost Inu X Boku SS, ep 12. Gawd Ririchiyo is too cute 15 pacat ca atunci cand vine vorba de actiune anime-ul e... meh



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)