Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FicCrosser

#1
Dragi Fickeri!^^
Ati auzit de bookcrosser?
Daca da poate facem ficcrosser? Aceasta va consta intraceea ca un scriitor, sa presupunem cel ce cistiga in FOTW, sa trimita un fic propriu, altui user prin PM, el dupa ce citeste lasa la sfirsitul PM-ului cu fic-ul un comm, si asa il trimite altui user tot prin PM, facind aceleasi actiuni sa ajungem la sfirsitul lunii sau saptaminii cu fic-ul comentat care apoi va fi postat pe un treat numit FicCrossing>>nush, poate adaugam si criterii de comentare, plus nota s.a.>>daca va place, ajutati sa dezvoltam ideea^^!
Daca va place Spor la FOTW!
Parere, Sugestii, Ajutor.

#2
auzi ideea este interesanta dar serios...alegi un user la intamplare caruia sa ii trimiti fic-ul si el poate nu e interesat sa il comenteze sau nu are chef sau poate trimiti unui user inactiv sau... sau... si asa mai departe.
si apoi daca faci o lista cu cei care sunt dispusi sa citeasca fic-ul respectiv si sa ofere o critica, un coment atunci poate ca nu o sa aibe timp cand se trezesc cu fic-ul in fata sau pur si simplu s-au razgandit si au uitat sa te anunte, asta inseamnand normal ca tu vei fi coordonatoarea. nu vreau sa iti stric cheful sau asta...dar sunt niste chesti care trebuiesc luate in considerare...

#3
um... i`ve got to put my 2 pieces into this...
asta e luat de pe gaia, cu message in a bottle, e acelasi lucru, nu ma deranjeaza sa faceti un astfel de concurs, daca lucrurile se desfasoara in ordine si frumos, puteti face, dar, ca sa nu se trimita ficurile la persoane care nu sunt active sau nu intra, sa se faca un fel de topic de inscrieri, cine vrea sa primeasca ficuri si sa isi dea cu parerea in mod frumos, fara jigniri, si sa se posteze pe forum, va fi interesant.

Dar, cel ce va scrie ficul, de ce il va trimite la persoane prin pm cand poate bine sa faca asta la vedere, pe forum?
Modul in care se alege cel ce scrie/trimite ficul nu-mi prea place, incearca sa vii cu o alta idee, actuala, daca cel ce castiga FOTW deja a castigat, de ce l-ar mai trimite pe forum cand se stie deja cine la scris?

#4
Defaopt ideea consta in altceva...de a face cunoscuta altor useri o anumita lucrare, care e meritata de cistigator!
Eu am venit doar cu notiunea, pentru cei interesati de fic. V-am propus so discutam si cu ajutorul vostru facem ceva...defapt nu cunosc unde mai este asa ceva cum spui Aly...am propus ce mia mai venit nou in mintisoara>>.<<
Ma mai gindesc pe parcurs ca saptamina asta a fost aiurita cu detoate!
Papapa!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)