Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fellings

#1
Prietenie Adevarata

Randuri scrise fara sens, sentimente reciclate pe'o foaie de hartie.Un ceai cald si'un caiet plin de amintiri, prafuite si pline de regrete.
Cristale de lacrimi amare cad pe obrajii palizi, plini de atata suferinta.
Stam sub clar de luna, pe un balcon, un colt, o farama din ce a mai ramas, depanand amintiri. Eram..toate copile fara pic de experienta, un inceput de vara.
Totul a inceput ca o joaca de copii, spuneam ceea ce nu trebuia spus, ne faceam rau una alteia, fara sa ne dam seama ca vom distruge prietenii frumoase.
Dar, inevitabilul s'a produs si din toate am ramas doar trei. Trei surori, ne'am fost alaturi la bine si la greu, momente si clipe de neuitat captate in poze si povesti. Primele iubiri traite si planse impreuna.
Tampeniile si prostiile copilariei inveselesc atmosfera, zilele frumoase pline cu soare, ploile de vara, certurile, iesirile in parc, vor ramane toata viata intr'un coltisor al mintii.
Prietenia adevarata s'a dovedit a fi cea mai de pret comoara a noastra.
Am plans una pentru cealalta, ne'am scos din incurcaturi, am ras, am facut multe impreuna. Am pus un zid intre noi si altii.
Chiar daca am intrat in probleme cu parintii, am facut si imposibilul pentru a ne vedea, chiar si cateva minute.
Am jurat ca nu ne vom certa, pastrand prietenia in sufletul nostru oriunde ne'am duce. Ne amintim melodiile triste care rasunau atunci cand tristetea ne incoltea din toate partile. Acum radem cand constientizam prostiile pe care le facem.
Stelele si luna completeaza decorul noptii, o lacrima se prelinge si un zambet isi face aparitia.
Lasam trecutul in urma si traim viata cu bune si cu rele, traind si cea mai mica fractiune dintre "tic" si "tac", unde pierdem contactul cu realitatea.
Anii trec, timpul se scurge si destinul isi urmeaza cursul..
[posturi unite]
Rog un moderator sa stearga acest Theard!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)