Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fan art Anime

#1
Buna tuturor! Am aterizat si eu pe acest site si m-am gandit sa postez niste desene de-ale mele!Sper sa va placa,iar daca aveti si critici sunt bine venite!
Aceasta imagine am facut-o in primul semestru al clasei a VII-a!
love.
Emo.
Eh.. ceva!
portret.
Portretul lui Iisus.
Yoh Asakura.
Lina chibi.
lina.
Ce am facut pe photoshop, dar fara schita!Sa stiti ca nu ma pricep!
o fetita.
Cam atat momentan! Astept critici!
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#2
desenele imi plac foarte mult, imi place cum hasurezi 3
la portretul lui Iisus, mi se pare ca ochii nu sunt identici, si cred ca ochiul din dreapta este putin-putin mai jos. ai folosit lini ''ajutatoare'' ? 39
cel din photoshop, poate daca faceai un contur cu negru ar fi iesit putin mai bine, dar avand si in vedere ca este facut fara schita, pot spune ca este reusit 3
restul imi plac foarte mult 3 ai talent dar asta nu inseamna ac nu trebuie sa mai lucrezi 71

atat ama vut de spus, astept cu nerabdare alte desene facute de tine bye pupic

#3
Am o intrebare cine imi sterge postarile? Daca vreti sa vi le stergeti pe-ale voastre nu aveti de cat dar pe-ale mele ce v-a apucat?!Sa stiti ca uneori pot fi severa si nu e de bine!
Cel sau cea care a facut asta mai intai trebuia sa-mi spuna mie dupa care putea sa-si faca de cap daca spuneam da. Dar apropo voi nu ati incalcat regula de a sterge mesajele altora, si fara acordul lor, sau aceasta nici nu exista(?), daca nu, atunci ar trebui sa fie aplicata.
As vrea sa se prezinte de urgenta cel care a facut asta!
Iar eu vreau critici nu mesaje sterse! :grr:
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#4
hu.....!Acum mi-e mai bine!Mersi ca m-ai anuntat!Nu am stiut nimic deoarece ieri nu am stat pe acest site de loc.Mersi inca o data!Apropo daca imi aduc eu bine aminte postul meu a fost facut inainte de a se termina scoala!Eh.. numai conteaza
Bine deci pot posta aceleasi desene!
Sa trecem la treaba!
Am sa mai spun o data, sper sa fie ultima oara cand mai repet!Bluegum ma bucur ca-ti plac desenele mele,si chiar m-am pus pe treaba cu desenatul, mai ales cu anatomia la care sunt varza, am inceput sa ma mai indrept cat de cat!Sa stii ca la acel portret nu am folosit linii ajutatoare, pana cand am inceput sa invat anatomia nu am folosit nici o data asa ceva,dar acum imi dau seama ca unele desene chiar le nimeream cand dadeam cu linii ajutatoare pe deasupra si ma mira acest lucru!
Rau ca nu am putut posta desenul de mai jos dupa ce l-am colorat, a iesit super, zice profu' (pentru prima oara)!
Palatul imperial
Acesta e facut in ora de franceza!I-am dat un nume oarecare, nu stiam cum s-o cheme!In pix am realizat-o!
Ayumi
Vor face parte din manga, dar pana atunci mai am de lucrat!Sunt facute in creioane colorate!
Aoyama
Jaqline
Urmatorul desen e un chibi!Original!Si e facuta in pix!
Chibi
Sora
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#5
Salut!
Desenele sunt pur si simplu minunate.
Imi plac mult
O singura intrebare am. Cel facut in ora de franceza in ce fel de pix este facut..... negru simplu sau cu gel? Imi place culoarea care ia dat-o desenului. Pare ca este facut in mai multe nuante de negru dar nu este asa.
Esti foarte talentata si imi place cum gandesti.
Nu te ingrijora deoarece si eu pana sa fac anul trecut anatomie nu ma interesat atat de mult corpurile. Le facem mai mult din linii ajutatoare si cate-o data le mai nimeream. Acum am inceput si eu ca sa mai studiez ceva tehnici.
Daca iti faci mai mult timp ca sa studiezi modul in care sunt facute corpurile si restul de tehnici in general o sa avansezi foarte mult intr-un timp foarte scurt.

Sper sa vii cat mai repede cu alte desene care sa imi incante ochii.

Pana atunci JA NE :bye: pupic
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#6
Va multumesc mult! desenul facut in ora de franceza e de pe un caiet,scuzati am uitat sa mentionez, si da e facut in pix negru cu gel!
Imaginea cu Sora chiar si profului i-a placut dar tot mi-a mai zis cate ceva.
Uitati ce pozne am facut cu May Wong si Sora Naegino!
Adevarul e ca sunt papusi facute din hartie, chiar si hainele de pe ele!Am sa vin cu noutati dupa ce le termin pe Anna si Mia, Marion, etc, am sa va arat pe toti!
Sora Naegino si May Wang
Imi pare rau ca nu am terminat bluza Reirei Hamiruton ca sa v-o arat,iar baietii nici nu am inceput sa le fac hainele! 21
Abia astept sa vin cu noutat! :bye:
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#7
JustMusic, ma bucur ca ai trecut pe aici!Pai am spus ca fetele sunt facute din hartie,adica sunt doar niste papusi,alfel nu le-as fi facut asa de tepene cum le zici tu! Pe Sora am pus-o asa deoarece voiam sa dovedesc ca sunt doar niste papusi, dar vad ca nu v-ati prins...
Pai am venit cu desene noi si daca tot sunt fana Michael Jackson m-am gandit sa-l desenez! o//o
miscari M.J.
Urmatorul e un portret cu Michael, dar.... nu mi-a iesit prea bine...
Michael Jackson
Cam atat,am o lene in mine....chiar nu-mi vine sa mai fac nimic...!
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#8
AM VENIT CU NOUTATI!!!!!!!!!!!
Am mai progresat ceva la M.J. dar am facut-o pe A3 asa ca la scanat trebuia sa le fac pe bucatele...
[Imagine: picture025w.th.jpg]
[Imagine: picture026bxz.th.jpg]
Stiu ca nu prea seamana cu el....! 21
Uitati ceva mai detaliat la fata..
partea de sus
partea de jos
Am incercat sa ma mai corectez la anatomie, si am facut desene...
Samurai in spate se afla litera greceasca sigma, asa noteaza vracii pe mormintele vrajitoarelor satane...(am gasit-o intr-o carte! 4 )
2 in 1
o geisha
In urmatoarele desene m-am apucat de modeling!
Moda 1 Mai am de lucrat cu anatomia!
Aici am facut-o pe Moka Akashia drept model 2
moda 3
moda4
ultima
Am sa mai continui cu desenele de postat, dar astept multe, multe comentarii!!

#9
Va multumesc pentru comentarii...nu ma mai asteptam la asa ceva... Inytadevar si mie mi-a placut Iisus cum l-am realizat. Si eu o ador pe Sora!...
Ma scuzati ca raspund dupa un timp de ceva saptamani...
Daca tot am venit am sa pun in continuare niste desene! I'm soo happy!!!
Am vrut s-o fac pe Janet in stil Anime...! 4
Janet
Janet moda
Mi-a venit si mie inspiratia...
E originala, imi place la nebunie...mie!
Terminata pe 4.I.2010
La aceasta am avut, intradevar, model!
Terminata pe 5.I.2010
Si aceasta e luata de la un manga.
Terminata pe 7.I.2010
Astept comentarii!
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.

#10
Gomen kudasai minna!!N-am mai venit pe aici de mult timp... Zuppy02
Ceva in photoshop.
Leon and Sora
Inuyasha to Kagome
Happy easter
my gaia avatar
Han Hyo joo
Cam atat...astept critici!
Fuji no Kaze ya ougi ni nosete Edo miyage
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca cineva te va iubi mai mult decat mine.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)