Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Falling in the trap of love [+18]

#1
[center]Proolog :
- Niciodata nu m-a gandit ca vom ajunge astfel , in aceasta groapa fara fund din care nu mai putem sa urcam deoarece drumul e foarte abrupt .... Mda ... Unele lucruri chiar nu se schimba ... cerul e albastru , iarba e verde , vaca face < Muu ! > iar noi suntem demoni , ca orice creatura de pe taramul interzis ... Insa lumea aceasta de aici ne-a schimbat . Ne-a facut sa simtit trairile unei femei adevarata in timp ce barbatul ii face jocul . Daca te-ai uita mai bine in momentul acesta la noi , parca nici nu mai suntem demoni ... Ne-am schimbat . In fine . Myiu-one-sama , tu ce ai spune despre aceasta intamplare din timpul acesta petrectu pe Pamant?
- Eu ? Pai , draga Shiba , eu as spune ca .. e inevitabil sa cazi in capcana dragostei .
~End Proolog~
Chapter I : Mesagerii demonilor de foc .

Toata aceasta mascarada a inceput din aceea zii :
- Shiba -sam , Myiu - san , voi doua ati fost alese sa fiti mesagerii nostri. Sunteti demonii cu cele mai multe medalii de drept in indeplinirea sarcinilor si totodata cei mai tineri membrii ai nostri . speram ca ne veti face mandrii si ne veti acorda onoarea meritata , spuse Seful demonilor .

Shiba P.O.V.
Uau . Deci sefu` spune sa mergem in lumea oamenilor ? Nu stiu ce sa zic . Poate parea palpitant . Insa .. ma intreb ce parere are Myiu - san . Ea e mai mare ca pentru urmatoarea mea misiune . Ma cufund intr-un sentiment total de neliniste , nelinistita deceea ce va urma in urmatoarele ziel , luni poate chiar ani ... Doar timpul rezuma la asta . Soarta ne poate face farse oricand , chiar cand nu ne asteptam . Plec privirea si incet aprob din cap si ma indrept catre camera mea lasand-o pe Myiu acolo , stiu .. nesimtita de mine , Dar , asta e viata . Myiu , ai grija ce faci .

Myiu P.O.V
Nemernica aia mica . M-a lasat aici prada lupilor salbatici ? Um .. Prea bine . Ce am de perdut daca zic < Da ! > , dar daca zic < Nu ! > . Totul o ia razna in mintea mea .. e ca un taifun in desfasurare , ca in camera Shibei , Dar sa nu ma rezum pe calitatea dezordonatei asteia mici . Pamantul .. n-am mai fost pe acolo de cand Shiba a implinit 5 ani si a devenit gardian demon alaturi de mine . A trecut ceva timp . Cred ca multe s-au schimbat de acum 1000 de ani . Ultima oara il vedeam pe Sofocle , Pericle si multi alti . Poate ca acum chiar voi ramane socata de ce-mi vor vedea ochisorii .... Inghit sec si spun raspicat : <Da . > dupa care ma retrag de acolo .
Seful zambi satisfacut in timp ce eu ma indreptam catre camera mea . Dintr-o data vocea sefului imi spune < veti fii conduse de un spintecator , mai exact shinigami .> Imi dau ochii peste cap si ma indrept catre camera Shibei , in care cu siguranta se desfasura al treilea razboi mondial .
Din apartament se auzea o zarva imensa .
Shiba s-a imbatat . Dumnezeule . din nou ? De unde a facut rost de votka ? Aii ! Repede , unde e sedativul ? S-o sedez ! Shiba tot canta niste versuri de la o melodie deocheata si la sfarsit a spus < Oh so le mi-ia ! > < aii mama mia ! > spun eu dandu-mi ochii peste cap . Ea incepu sa ma indemne sa beau , dar eu rabufnesc si spun < Shiba , nu te mai prta ca o c***a si lasa-ma sa te sedez sa iti revi . Te rog in numele la tot ce e Demonic pe lumea asta . > Ea aproba si o injunghi cu un pumnal in stomac , sangele facandu-si aparitia incet , dar dupa aceea retragandu-se . O pun pe Shiba pe pat si ma asez pe fotoliu , meditand la conversatia facuta cu sefu` . Dec , un shinigami ne va conduce catre aceea lume . Nimic de adaugat aici . De ce noi duoa suntem mereu implicate in asemenea chestii ... Acum va trebui sa ne purtam ca doua c****e pamantene , pierzandu-ne decenta in mainile nesuferitilor de barbati pamanteni . Ca sa fiu sigura , pe aici prin aceasta lume nici nu prea sunt barbati . Femelele sunt dominante pe aici . Oh da ! Who run the world ? Girls ! Ma ridic cu incetul de pe fotoliu indreptandu-ma catre sala cu tablouri de familie . Intr-0o poza apaream eu , cu parul negru - albastrui prin in doua codite si cu ochii de culoarea rubinului si pe Shiba , inca fetita mica , cu parul ei roscat prins intr-o coada intr-o parte impletit si cu ochisori ei rosiatici de care nu ma pot satura nici daca as vrea . Inocente ... si totusi ca doua felina gata sa atace . Mda ... Astea suntem noi , evil sisters !
Dintro data Shiba isi veni in simtiri spunand intr-una ca sala se invarte si ca vede stele verzi . Rad de ea aceasta incepand si se enerveze . Vroia sa riposteze dar dintr-o data veni cineva in camera . Ah .. Era gardianul de la sclavi . Vroia ca Shiba si eu sa pedepsim capital mai multi sclavi care au incalcat regulile . Shiba zambi satisfacuta si mergea frunatsa . Mda .. Era era sadica de felu` ei . Eu ii ucidieam rapid fara ca acestia sa simta durerea , pecand mititica de aici ii ucidea incet , savurand clipa . Mi s-a spus la ureche ca acest decret va fii urmarit de shinigami .
Shiba pasea voioasa in fata si era nerabdatoare sa curme niste vieti . Um .... Asta e sora mea mai mica . Dintr-o data imi sopti < Myiu , ti-as fii recunoscatoare daca m-ai lasa pe mine sa fac treaba asta .> Chicotesc si aprob din cap .
Dupa cca 20 minute Shiba aparu cu mainile pline de sange . Heh . Doamne !
Deci . Vom intalni shinigami-ul misterios . Sunt intrigata . Deci ... aud usa scartaind si pasii se auzeau pe coridor . A venit shinigami`ul . WTF ! Am ramas fara cuvinte in vocabular . Ce naiba mai e si asta ? Un fel de fara de pacaliciul demon ? Acesta este un ... Suspans de inceput ! :haha:

Melodia de tema a Shibei cand condamna sclavii :
http://www.youtube.com/v/6yP1GwCuT8c
Mda ... deci eu cu Mihis am inceput un ficulets ! x:
:pls: Comentati va roog ! [/center]
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)