Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Falling for the devil

#1
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#2
Heya(*.*)

Ei bine, ti-am citit primul capitol din fic si cum nu ti-a lasat nimenit un coment, m-am gandit sa-ti las eu. Ma mir cum mi-am invins lenea:))

Acum sa lasam asta si sa trecem la comentat. Ei bine, capitolul a fost bun, mi-a placut si inca de pe-acum pot spune ca ideea este originala. Imi place cum ai inceput si bineinteles cum ai continuat, insa pe alocuri ai lungit actiunea foarte mult, si la un moment dat devenise plictisitor sa mai citesc. Imi place cum descrii, te pricepi sa redai insusirile hainelor, locurilor din jur etc. , insa, la sentimente nu te-ai descurcat deloc. Nu ai exprimat niciun sentiment simtit de fata aceea, Mer, mai ales ca ai avut destule ocazii sa faci asta. Naratiunea a fost oarecum buna, uneori devenise cam aiurea, insa ti-ai revenit la timp inainte de a se sritica totul. Dialogul, partea care mi-a placut cel mai mult din acest capitol. A fost destul de bun, deloc sec sau plictisitor, plasat bine cu replici interesante. Bravo! Actiunea cum am mai spus, a fost buna, insa cateodata prea intinsa, incat devenise oarecum banal sa citesti in continuare.
Nu pot spune ca acest capitol a fost spectaculos si ca m-a atras imediat dupa prima fraza, insa ideea este bine conceputa, si habar nu am cum ai de gand sa o continui.

Citat:M-am așezat plictisită la o masă oarecare după ce am dat un tur al sălii admirând detaliile cu care decorarea sălii fusese realizată.
.
Fraza asta suna foarte iritant si asta din cauza repetitiei "salii".Puteai sa gasesti un sinonim sau nu mai adaugai cuvantul "sala" aici.
Ai mai facut vre`o cateva repetitii, insa aceasta m-a deranjat cel mai mult.Greseli de tastare/ exprimare am vazut cateva, insa lenea m-a acaparat in totalitate si nu le mai mentionez.
Cam atat am avut de zis. Sper sa continui ficul si sa tii cont de sfaturile mele, pentru ca tot ce am mentionat mai sus este in favoarea ta. Astept capitolul doi cat mai curand.

Ja ne`!

#3
Heei!!
Eu nu am nimic de comentat în legătură cu vre-o greşeală de exprimare sau de scriere. Mi-a plăcut foarte mult cum ai descris totul: de la rochia lu Meredith (încă mai am imaginea rochiei ei imprimată în minte) până la aspectul sălii şi cel al lui Hugh. Din punctul ăsta de vedere mi-a plăcut foarte mult, pentru că nu m-am plictisit în detalii, ci îmi doream mai mult. Naraţiunea a fost puţină pentru că descrierea (spre norocul meu) a fost mai multă. Dialogul nu a fost deloc sec. Era ca şi cum un om normal ar fi spus cuvintele respective fără să sune fals, cum se întâmplă de cele mai multe ori. Titlul l-am uitat. De fapt, titlul m-a făcut să citesc. Mi se pare foarte atractiv, iar asta e destul de important.
Mi s-a părut o coincidenţă plăcută faptul că Hugh este un prieten de-al lui Mark, pentru că aşa se vor mai vedea şi cine ştie...poate poate..: )).
Per total mi-a plăcut foarte mult. Aştept următorul capitol !
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#4
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#5
Topic deschis la cererea autoarei. Spor la postat şi aveţi grijă la spam.
-

#6
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#7
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#8
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)