Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fallen Earth

#1
Nu am gasit nici un post despre acest post asa ca m-am gandit sa il adaug eu(daca exista deja va rog sa ma anuntati).

Fallen Earth este un hibrid inte rpg/fps creat in 2009 de catre Reloaded Productions.Initial necesitand plata lunara dar, avand o comunitate restransa s-a hotarat sa urmeze modelul free to play (nu este 100% free pentru full content trebuie sa fi subscriber, dar poate fi ignorat complet acest amanunt).
Actiunea se desfasoara in anul 2156 intr-o lume post-apocaliptica. Dupa razboaie nucleare si dupa ce arme biologice au fost eliberate in lume, omenirea in pragul extinctiei.Tu joci rolul unei clone create de LifeNet(foloseau clone ca forta de munca ieftina si numeroasa, ca donatori de organe si ca corpuri secundare pentru clienti) o mica companie apartinand mega-corporatiei Globaltech. Ai aproximativ 1000km patrati de explorat prin zona Marelui Canion(America evident) unul dintre ultimele zone in care omenirea supravietuieste. Ce m-a fascinat in joc il reprezinta lipsa de clase, nu exista clase.Ai la dispozitie AP-uri(action points) pe care sa le investesti in stats, skiluri si mutatii (evident nu le poti avea pe toate). Mutatiile reprezinta "magia" in acest joc, ajuta player-ul in combat dar nu poate inlocui armele de foc sau armele melee pe care le folosesti in combat.Tot venii vorba de combat poti sa te specializezi pe lupte range utilizand armele de foc:pistol sau/si pusca (daca alegi sa te specializezi in pe amandoua risti sa nu fi bun cu nici una) sau/si mele topoare, cutite, crose de hochei etc(din nou daca le alegi pe amndoua risti sa nu fi bun cu nici una). Avantajul armelor de foc il reprezinta distanta de tragere, fiind forte bune in pvp, dezavantajul acestora il reprezinta munitia, trebuie sa ai grija sa nu ramai fara ea. Armele melee reprezinta exact opusul celor de foc nu ai nevoie de munitie, dar poti fi impuscat de 20 de ori in pvp pana reusesti sa ajungi la adversar.
Aproximativ 95% din obiectele din joc pot fi create prin crafting. Aici intervin crafterii. Acestia au ales craftingul in defavoarea combatului (Plictisitor dar faci o gramada de bani).
Clanurile fiind echivalentul ghildelor in FE, care pot ocupa orase (destul de tare).
Sunt 6 factiuni, fiecare cu 2 aliati si 3 dusmani, dar poti fi si neutru.
Grafica e foarte tare(stiu asta pentru ca mie mi se misca calculatorul ca o rasnita ceea ce demonstreaza ca are grafica mare).Voi posta linkul catre pagina oficiala, trailerul si un link cu gameplay-ul.
Pagina oficiala: http://www.gamersfirst.com/fallenearth/
Tailerul :
Gameplay :
ATENTIE !Jocul este 17+.Ca sa nu ma trezesc cu vreun proces verbal sau mai rau, un ban.
(Imi cer scuze pentru eventualele greseli de: limbaj, ortografie, puntuatie poate si de calcul! Si va rog ca de obicei sa nu va ingramaditi ca fac lag.)
[Imagine: tumblr_mx788wBv4z1t2mzddo1_500.gif]

#2
L`am jucat 2 ani si mi`a mancat mai mult timp cat WoW , GW si Aion la un loc ! Pot spune ca e mai time consuming ca EVE online.Si nu , nu are o "super grafica ", ci doar un engine de 3 lei din pacate.Jocul are potential si isi merita "taxa" lunara daca esti crafter.
Cine e fan fallout si are mult timp de investit merita sa ii dea o sansa.Recomand !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)